Skocz do zawartości

Fallen Art


biglebowsky

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawialem sie przez chwile gdzie umiescic posta, i padlo na ten dzial, no wiec ruszyla strona Fallen Artu (Sztuki spadania), to nowy filmik Tomka Baginskiego, produkowany przez platige Image, w projekt zaangazowalo sie sporo osob: Iwmar, Redo, Kaszub, Mantis, bracia Sykut, Zbyszek Lenard, Marcin Wasko, mam nadzieje ze nikogo nie pominolem, w ktorym maczam palce jako osobnik od konceptow, w kazdym razie konkrety znajdziecie na stronie http://www.fallen-art.com, a tymczasem jakis obrazek w ramach przedsmaku:)

 

general_promo_lores.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widzalem z samego rana. Drug dal o tym notke na max3d.pl

Dlugo zastanawialem sie czy bedzie to 2d czy 3d.

Dopiero jak zobaczylem zabe bylem juz pewnien.

nie moge sie doczekac postaci w ruchu. Szkoda ze mi dziwek nie chodzi bo chyba w zapowiedzi jest dosc waznym elementem.

Bardzo mi sie podoba to ze bohaterzy sa opisani, patrzac na zabe wiem juz o niej cos:)

Pozdrawiam i zycze powodzenia w daleszej pracy.

 

ps: zyczenia dla solenizantow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

News oficjalnie pojawi sie na prosbe Iwmara w niedziele wieczorkiem. Tak gwoli wyjasnienia co sie stalo z newsem :)

 

BigLeb: Animacja nie trudno zgadnac bedzie \'famous\'. Jestem tego pewnien. Jakie to uczucie pracowac przy takim projekcie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie tylko Tobie. Nie dziala mi rowniez rendernode.com

 

Tomasz B. powiedzial:

\"DruG - hmm, niedobrze, cos z providerami. Fallen-art stoi w Stanach, teoretycznie wszystko powinno byc ok, ale pewnie ktos \"u gory\" u Ciebie poblokowal czesc zachodnich adresow. blah. Moze z czasem cos na to wymyslimy, ale na razie bida.\"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stronki to niestety, przypuszczalnie kwestia DNSow naszych kochanych providerow, u mnie w domku tez rendernode (na ktorym jest strona fallenartu) nie dziala.

 

\'Jakie to uczucie pracowac przy takim projekcie?\' - hehe, Tomek jest otwarty na wszelakie sugestie i pomysly dzieki czemu pracuje sie naprawde przyjemnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta zabka hie hie - alez ona podobna do gargulca prezentowanego oniegdaj na forum... ;)

 

czy istnieje szansa ze kiedys na forum albo na stronce fallen art znajda sie modele z filmu? chetnie przyjrzalbym sie siatkom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D nie łudzilem sie ze zamiescicie modele do sciagniecia! zreszta po co to komu?! zeby lamac prawa autorskie? chodzi tylko o mozliwosc podpatrzenia rozwiazan i nacieszenie oka ladnie ulozona siateczka :D.

btw niedawno probowalem narysowac zabe z pamieci, ale za cholere nie moglem wykombinowac jak ona ma te nogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BigLeb: Zazdroszcze pracy przy takim projekcie. Co do strony Fallen-Art - podoba mi się, pasuje do podobnych projektów chociaż nie przepadam za tekstem w jpg ... ale jest OK.

 

Możesz udostępnić/zdradzić może jakiś zakulisowy mały render/concept ;) Zrób to dla nas ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem ze spodziewałem się czegoś lepszego. Żart z Katedrą wygląda mi na szybkie działanie \"na kolanie\". Fatalnie animowana postać. Wygląda jak lalka dmuchana bez kręgosłupa. Dopiero po pewnym czasie zauważyłem ze to żółte przemazanie to skórka od banana. Wstępnie myślałem ze to błąd kodeka. Można to było zdecydowanie lepiej ograć w ujęciach. \"Eksplozja\" kamieni w czasie upadku jest raczej mocno przesadzona. Takie moje odczucia. Dobra wracajmy do tematu zwiastuna. Myślałem ze pokażecie troszkę więcej postaci w akcji. Sama żaba, no cóż, tak naprawdę nic nie mówi. Chyba miała być stylizowana ale wyszło cos co raczej przypomina figurkę z porcelany, która zanim się utwardziła to się troszkę zdeformowała. Można by także troszkę dopracować teksturę. Są miejsca gdzie zbytnio się naciąga, tak jakby teksturowanie nie uwzględniało maksymalnych odkształceń. Nie czuć masy tej żaby, układ kostny to chyba nie istnieje i animowaliście ja osobnymi kośćmi zawieszonymi niezależnie od siebie. Tekstura ma jakieś wypustki ale w ruch robią się one całkowicie płaskie. Najgorszy jest ten blik, który wędruje sobie po postaci w rożnych kierunkach i kłóci się z kierunkiem światła w otoczeniu. sama żaba jest tez jakoś dziwnie doklejona do tła. Kolorystyka(tonacja) gruntu pod żabą powinna tonalne być zbliżona do koloru podbrzusza żaby a tu żabka chyba lekko fosforyzuje;) Jak tak sobie jeszcze patrzę na ta żabę to się zastanawiam, czy ona ma trzy nogi czy cos jej przetrąciło ta druga nogę do tylu. Animacja bardzo sztywna. Odnoszę wrażenie ze zamiarem była stylizacja na animacje \"cartoon\" ale brakło tu odpowiednich \"przygotowań\" przed dynamicznego ruchem. Takiej malej żabce jak się ruszy jedna cześć ciała to reszta tez lekko pracuje, tutaj ten ruch oczywiście jest ale jest on dość przypadkowy i nie wynika ze ruchów żaby .Tylna noga to chyba jest przyspawana do ziemi, brakuje sprężystości. (Chyba ze to jest bardzo stara żaba:) O trawie to nawet nie będę pisał bo chyba bardzo się śpieszyliście i to widać. Zastanawiam się jak będą wyglądały postacie i czy utrzymacie ta \"malarska\" plastyczność. Mam wrażenie ze na stronie pokazujcie raczej koncepty, które łatwiej dopieścić na statycznym kadrze niż gotowe obiekty. To troszkę niebezpieczne pokazywać cos innego, do czego widz się przyzwyczai i będzie tego szukał w finalnej wersji animacji. Projekty postaci są bardzo fajne ale ja czekam na fragmenty z animacja. Ciekaw jestem także czy w Waszej animacji będą dialogi tez czy będzie to film bardzie oparty na gagach sytuacyjnych. Przed Wami bardzo wysoka poprzeczka, która ustanowił Tomek Katedrą, wiec życzę powodzenia. Pokażcie coś więcej z projektu i bądźcie otwarci na krytykę z zewnątrz. To zazwyczaj dobrze wpływa na jakość efektu końcowego. Zbyt długie obcowanie przy projekcie może prowadzić do samo zachwytu i zbytniej pewności siebie. Duże wyzwanie przed Wami, animacja postaci to ciężki kawałek chleba. Wierze ze scenariusz na pewno macie dobry a i Tomek pewnie doskonale wie czego chce. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VMagic. Nie ma rzeczy idealnej. A chyba nie warto sie az tak czepiac. Najbardziej kazdego interesuje przedstawienie tresci w przyzwoitym wykonaniu. Tresci coprawda tu malo ale mozna wybaczyc. To samo tyczy sie innych produkcji. Oceniajcie z rozsadkiem, po co te przepychanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję... zapowiada się Ślicznie...

bigLebovsky...pozdrów Britney...

 

gratulacje dla vmagic...imponująca krytyka..nie mogę się już doczekać tego co napiszesz po obejżeniu całego filmu...

 

pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze co widze:) szkoda ze niektorzy maja klapki na oczy. komentarze z cyklu \"cos mi tu nie gra\" nie maja sensu. Ja poswiecilem troszke wiecej czasu na ogladniecie tej animki i wypisalem to co zuwazylem. Zadnej urazy. Trzeba tylko uwaznie ogladac:) Konspekty sa bardzo dobre oby ostateczna animacja oddala ten klimat. Bo zaba w konspektach jest duzo lepsza niz ta w 3d.

 

p.s

Temat sie bardziej rozpisal na boardzie F3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ittle-ninja> vmagic - a jakis twoj filmik byl nominowany do oskara?

 

bardzo slaby argument:(

cos w stylu. \"A moj starszy brat pracuje w policji\"

 

Jezeli wychodzisz z takiego zalozenia to tylko Baggins mialby prawo krytyki wszystkich prac.

 

Ogladnij jeszcze raz teaser i przeczytaj moje uwagi, moze zaczniesz dostrzegac rzeczy ktorych dotad nie widziales

 

:)

 

a w odpowiedzi na Twoje pytanie polecam to:

http://www.amd.com/us-en/0,,3715_9392,00.html

lub wpisz sobie moje imie i nazwisko w wyszukiwarke.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytyka krytyką, ale ocenianie przedmiotu po jego cieniu to stąpanie po kruchym lodzie. Zastanawiam się czy w Twojej głowie jest miejsce na tolerancję tego że nie każdy ma ochotę robić \"Sztukę dla sztuki\", ale ważnie jest też to żeby coś mieć do przekazania.

Po obejrzeniu 1-May osłupiałem z wrażenia (na chwilę), ale brakowało mi treści. Katedra, pomimo tego że można ją by było długo dopracowywać, nakręca mnie do teraz i nie żałuje że przejechałem pół Polski by ją zobaczyć w kinie (łaziłem tydzień zamroczony:) , gdybym zrobił to samo by zobaczyć 1-May był bym rozczarowany.

ps.pomimo mojego pacyfizmu chciałbym zobaczyć bitwę VMAGIC vs PI, krwawa sieczka na pixele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, napewno zadnej bitwy VMvsPI nie bedzie:) zeby byla bitwa musi byc wojna a takowej bym sie nie doszukiwal:)

Dzieki w imieniu ekipy i wlasnym za mile i krytyczne slowa, napewno istotne jest ze jeszcze, badz co badz daleko do ukonczenia filmu i wszystkie opinie sa cenne.

 

britney_the_frog_con_lores.jpg

 

hires: http://popbot.webpark.pl/britney_the_frog_con_hires.jpg

 

eh, serwery nam sie przepalaja, ale to dobrze, oby tylko takie zmartwienia nas czekaly:)

Sly, Britney przesyla buziaka oczywiscie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vmagic - to co napisałem o twojej krytyce nie miało zabrzmieć ironicznie... naprawdę myślę że taka opinia może tylko pomóc...

 

gdybym był wrogiem jakieś pracy to nie wymieniłbym żadnego jej niedociągnięcia czekając na końcową \"klapę\"...

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisałem nic o niedociągnięciach bo wyręczył nas dobitnie vmagic...

ale tak na serio...to na razie najbardziej mi sie podobają rysunki i stronka...

zanimowana żaba... no fajna ale gdzie jej do oryginału...(rysunkowego)..no i ta trawa...(trochę jakby pod wodą ale wiadomo że to nie hiperek)

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zaby i reszty to prawda jest taka ze jednak 2d swoje a 3d swoje, dwa wymiary funkcjonuja troche innym zyciem i dodanie im tego 3ego to spore wyzwanie, i imo sie naprawde udalo, chociaz wiadomo, zawsze moze byc lepiej. Moze zacytuje Tomka:

\'Vmagic: \"that\'s wight wabbit\" - Pamietacie jeszcze ten esej Sapkowskiego?

Danielu, z jednej strony masz same racje, z drugiej w ogole. Zadnej decyzji podjetej przy teaserku a i jak dotychczas przy filmie nie zaluje. I nie wynika to bynajmniej z tego, ze jestem niewidomym, pozbawionym samokrytyki narcyzem ;)

( no przynajmniej mam taka nadzieje )

Z brakow dodalbym do Twojej dlugiej listy cos co rzeczywicie sie nie udalo, a mianowicie nie udalo nam sie zorganizowac na czas angielskiego lektora o glebokim glosie zeby pierwsza czesc teasera byla jeszcze bardziej wiesniacka. Trudno, nie wszystko daje sie zalatwic.

Aha. tak beda dialogi. Malo, ale beda. Nie powiem w jakim jezyku. ;) Tajemnica wojskowa.\'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conspekty postaci są naprawdę fajne, przypominają mi Samwisa (z Blizzarda)

Animacji jeszcze nie widziałem, bo na modemie jade, ale spodziewam się dużo.

To miło ze strony VMagic (Konkurencji :D ),

że udziela krytyki, żeby praca PI była na wyższym poziomie.

 

A wracając do wypowiedzi Gonra to ja o Katedrze usłyszałem od brata, kazał mi ją nagrać (z TV).

Następnego dnia obejrzałem ją 27 razy i to zachwyt tą pracą skłonił mnie do załatwienia sobie 3dsMaxa. Nie wiedział bym nawet o tym forum, gdyby nie ona...

I chociarz wygrał chyba \"Chup Chup\'\' lub jakoś tak, to mało się o nim słyszy, bo to nie polak go zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to może nie miejsce na to, ale skoro piszecie o tych animacjach, teaserach i trailerach, to ja mam takie pytanie, jaka jest różnica, między poszczególnymi typami? Z góry dzięki za odpowiedź.

Co do Fallen Artu to osobiście mi się narazie wszystko podoba:P Nie jestem jakimś tam zaawansowanym grafikiem, więc nie wypowiem się w sprawie niedociągnięć,poprostu się nieznam:P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrR - teaser jest najwcześniejszą formą zapowiedzi - nie musi koniecznie skupiać się na głównym wątku filmu. Może przedstawiać coś zupełnie innego.

Musi dawać przedsmak tego co nasz czeka pokazując rzeczy niekoniecznie związane bezpośrednio z samymi wydarzeniami.

Trailer - to już bardziej gruntowne pokazanie tego co nas czeka. Odkrywa ZNACZNIE więcej, skupia się bardziej na tym co dane będzie nam oglądać.

Jest dłuższy i daje wyraźniejszą wizję końcowego efektu.

 

Przynajmniej ja to tak pojmuję - jeżeli się mylę proszę o poprawę.

 

Co do samego teasera to najbardziej użekła mnie owa trawa - nie wiem czemu ale jakoś przykuła moją uwagę znacznie bardziej niż żaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avatary avatarami....

mam pytanie dotyczące terminów - Bigleb\'ie...

szczególnie chciałbym zobaczyć z\'animowanego Doktorka i resztę \"jednostki\'... pewnie na początku tylko w Trailerze... tylko pytanie - kiedy?...

 

oglądałem już scenkę z żabką kilka razy i ta trawa zaczyna mi się podobać...tzn: mam takie wrażenie teatrzyku... no wiesz \"zastawki\"... trawa pracuje na warstwach i daje przestrzeni Fajny charakter... niby głębia ale - sztuczna ..ja widzę w tym plus...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calosc bedzie ciut eklektyczna stylizacja i tu masz racje Sylwek, napewno uciekamy od czysto realistycznego przedstawienia, probujac osiagnac cos pomiedzy 2ma a 3ma wymiarami ( + czas oczywiscie) co do terminow to naprawde trudno cos powiedziec,jakiegos konkretnego terminu nie ma, w kazdym razie Grzes Jonkajtys juz pracuje nad animacja doktora.

 

Mr Rychy - http://max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=6231

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh.. wracając do bitwy :) to zacząć nalezy od stron domowych. 99 - 0 dla PI.. a dalej sie nie wypowiem bo mi nie wypada, wtajemniczeni wiedzą :) a teraz coś konstruktywnego,:

co do sztuki spadania to arty podobają mi się bardziej niz sam taser :) ale czekam na całośc bo narazie to nie wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności