Skocz do zawartości

MARZENIE KAŻDEGO GRAFIKA: Stacja robocza


Falcrum

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze chyba nie bylo takiego tematu...a mianowicie o stacjach roboczych...

Zamieszczam jedną z nich (czy nie jest piękna ??...ahh...).

 

Porozmawiajmy o nich...

Umieszczajcie też inne stacje jak znajdziecie ;)

 

system.jpg

Alienware MJ-12 DCC Workstation

 

The MJ-12 line of powerful workstations was designed to meet the needs of the digital content creation professional. The ideal platform for DCC software, MJ-12 workstations deliver maximum performance, reliability, and stability in applications from 3D animation and architectural design to visual effects and post-production. MJ-12 workstations are rigorously tested and certified by leading software vendors to ensure the highest level of quality available. Backed by award-winning customer service and a dedicated technical support staff, the MJ-12 offers the ultimate DCC experience.

 

System Specifications - Alienware MJ12 [3200]

Estimated Value: $6,300

 

Processor/s: Dual Intel Xeon Processors 3.2GHz 800MHz FSB w/ 2MB Cache

Memory: 3GB DDR PC-2100 SDRAM Registered

Hard Drives: 200GB Western Digital Caviar SE ATA-100 7,200 RPM 8MB Cache

Optical Drive One: Lite-On 52x32x52x CD-RW

Optical Drive Two: Pioneer DVR-106 4x DVD±R/W

Floppy Drive: 3.5\" 1.44 MB Floppy Disk Drive

Video Card: NVIDIA Quadro® FX 3000 256MB 8x AGP w/Dual DVI

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I nie ma mocnych.

 

Niech za komentarz wystarczą liczby.

 

Procesor: MOS Technology 6502C

Zegar: 1,77MHz (PAL) 1,79MHz (NTSC)

Pamięć RAM: 64/64/128 KB

Pamięć ROM: 24 KB

System operacyjny: XL OS

Grafika: max 320x192/1k

Tekst: 40x24/1k, 20x24/5k, 20x12/5k

Paleta kolorów: 256

Dzwięk: 4 kanały - 3,5 oktawy każdy

Złacza: cartridge, 2x joy, SIO, RF

Klawiatura: 62 klawisze

Debiut: 1985

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mac\'i to piekne urzadzenia, wspaniale do grafiki. Dzieki zaawansowanym systemom kontroli koloru mozna na nich wykonywac miekkie proby drukarskie bezposrednio na monitorze. Najwieksza zaleta Mac\'ow jest ich stabilnosc i wspolpraca otwartych aplikacji (sa pod tym wzgledem znacznie lepsze od PC\'tow). Gdyby bylo mnie stac, to juz bym sobie takie cacko kupil, ale ze sa diabelnie drogie, to tylko w pracy i u jednej znajomej czasem sie takim jednym bawie. W 3D raczej sie tego nie uzywa, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo... Chyba wiece softu 3D jest na Linuxa, niz na wszystkie Mac\'i razem wziete.

Te mocniejsze Mac\'i doskonale pracuja z softem do compositing\'u...

 

A wracajac do watku...

Jesli byloby mnie stac na zakup takiej stacji roboczej, to nigdy bym jej nie kupil!

To bardzo drogie uzadzenia, czesto cena tych maszyn przewyzsza ich wartosc, bo doplacic trzeba za pewne rzeczy, ktore nie maja zadnego zwiazku z dzialaniem samej stacji. Poza tym, obecnie mozna bez problemu kupic podzespoly, zeby sobie cos takiego zlozyc samemu. Procki xeon, plyty dual i quatro mozna nabyc bez problemu w prawie kazdej hurtowni sprzetu komputerowego. Wole takie rozwiazanie, bo mam wiekszy wplyw na konstrukcje i otrzymuje to co konkretnie chce, a nie to co oferuje mi dostawca...

(...wyjatek to SGI, oni bardzo czesto uzywaja technoligii i architektur przez siebie opracowanych).

A gdybym mial naprawde strasznie duzo kasy, to do takiej stacji tylko renderdrive bym dokupil i czesc...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, do czego służy renderdrive i jaki wpływ na działanie programów do grafiki 3d mają profesjonalne karty graficzne typu np. quadro??

Ps. Mam nadzieję, że nie wyjdę na idiotę. Po prostu nigdy się tym zbytnio nie interesowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ciekawie się robi, ciekawie...;)

Grupa Squaresoft robiąc \"Final Fantasy\" pacowala na Octanach 2, a poza tym tym renderowaly inne maszyny o ogromnej mocy obliczeniowej...(mialem gdzies o tym artykuł...niech go tylko znajdę...:D )

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Batou

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, do czego służy renderdrive i jaki wpływ na działanie programów do grafiki 3d mają profesjonalne karty graficzne typu np. quadro??

Ps. Mam nadzieję, że nie wyjdę na idiotę. Po prostu nigdy się tym zbytnio nie interesowałem.

renderdrive-to pudelko z wieloma prockami wyspecjalizowanymi w renderingu; tej samej firmy jest tansza od tego cuda karta pure ktora rowniez przyspiesza rendering a karty typu quadro wspomagaja wyswietlanie grafiki w open gl lub direct x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten caly: Alienware MJ-12 DCC Workstation to tak naprawde droga zabawka, taki rozbudowany i podkrecony pecet.....prawdziwe stacje graficzne przez duze \"S\" oparte sa na specjalnych stworzonych do tego celu architekturach.....nie ma tam P4, GeForca itp. szybkosc taktowania procesorow wcale nie sa tak ogromne np. 800 MHz !! a wszystko jest tak zlozone w kupe aby maksymalnie przyspieszyc operacje zmienno przecinkowe i zniejszyc czas dostepu do pamieci i dyskow. Jedna z podstawowych cech tych demonow szybkosci jest sprzetowa implementacja wielu procesow takich jak symulacje plynow i gazow, zachowan fizycznych, DOF\'a, Antyalisingu itp. ktore w wiekszosci na PC\'tach liczone sa programowo (czytaj cholernie wolno :D) Takie procesory jak np. P4 maja wiele instrukcji calkowicie nieprzydatnych grafikowi, a i niestety jednoczesnie braqje tych koniecznych :( Proponuje wejsc na strone SGI podalem ja wyzej i troche poczytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jest sens kupywania takich stacji renderujących. Sprzęt tanieje bardzo szybko, a pamiętam jak 10 lat temu 1MB SIMM RAM-u kosztował 100 zł. Kompy za 20 000zł będą kosztowały za 2-3 lata 10 000zł. Tak jak np voodoo2 kosztował jakies 6 lat temu 1500zł, a teraz za 50zł trudno go sprzedać. Chyba, że ktoś ma kase i mu to zwisa i wtedy niech sobie kupuje, ja wole zaczekac i ulepszać sobie kompa co 4-5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra w pracy przechodzimy na

Catie 5 R12

W zwiazku z tym pojedzie ona na nastepujacych stacjach.

IBM RS 6000 44P model 170 ( oczywiscie UNIX)

szczegoly na http://www-132.ibm.com/content/home/store_IBMPublicUSA/en_US/IntelliStation_workstations.html

 

I na stacjach PC

Dell Xeon 3.2, grafika quadrofx, 2gb RAm 400mhz

monitory dell LCD 21\" plus inne gadzety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj dzialo by sie gdybym to dorwal w swoje nikczemne lapy:) to cacko plus 4 opterony, 16 kostek dwugigowego ramu i quadro fx 4000. o matko!!

 

btw nie wiem gdzie to widziales bo tej plyty jeszcze w sprzedazy nie ma, zostala dopiero przedstawiona na tegorocznym comdeksie. bedzie w sprzedazy za jakis czas. w sumie juz wkrotce wiec zbierajta kasiore!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na macach mozna wszystko... :D moja szkola lata na jabluszkach, super sprawa... 3dsMAXA mozna odpalic na winXP na macu, zadnych problemow, zawiesic takie bydle... szans niema... piekne... Trzeba jednak przyznac ze Maczki najlepsze sa do wideo, 2d... 3d to niejest ich mocna strona... a szkoda... polecam looknac: http://www.apple.com/powermac/performance/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności