Skocz do zawartości

no to może ja...


black_gopher

Rekomendowane odpowiedzi

JeÂli chodzi o zastosowania 3D na WWW - jaki czas temu dla klienta robiliÂmy \"system wizualizacji pomieszcze˝\".

 

Problem by│ nietypowy, bo klient chcia│ zrobiŠ to via internet - najlepiej we flashu.

 

Wizualizowany mia│ byŠ ca│y kompleks:

centrum handlowe, centrum bankowe oraz biura - problem w tym, ┐e ka┐de z nich to osobny budynek.

 

Doszed│em do wniosku, ┐e mo┐na by to by│o zrobiŠ we flashu z zastosowaniem animacji 3D.

 

Za│o┐enie by│o takie, ┐e w pierwszym widoku kompleks ma byŠ widoczny w rzucie izometrycznym, nastŕpnie po wyborze opcji ma nast▒piŠ animowane przejÂcie do konkretnego budynku i mo┐liwoŠ ogl▒dania poszczegˇlnych piŕter wraz z opisem pomieszcze˝.

 

Zrobi│em model (mo┐e trochŕ prosty bo na potrzeby WWW) kompleksu w 3DMaxie, nastŕpnie ustali│em tory animacji dla poszczegˇlnych opcji. Wyeksportowa│em to do SWIFTA3D i tam zrobi│em .swf-y reszta to ju┐ d│ubanina we flashu i php ;)

 

efekt mo┐na obzerkaŠ tutaj

 

 

Nie jest to mo┐e super-hiper, ale z efektu jestem zadowolony (klient te┐).

 

By│ to mˇj pierwszy (i jedyny jak narazie) projekt tego typu.

 

Pozdrawiam

Black Gopher

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!!

 

Ciekawe i faktycznie calkiem niewielkie... jakies 230 KB to rzecz calkiem do zaakceptowania nawet dla modemowcow takich jak ja, cosik podobnego robilem w czystym giffie... jeszcze przed zarazeniem sie flashem. To moje bylo... wieksze i troche prostrze. Zastanawiam sie czy probowales robic na kompie wizualizacje wnetrz tego kompleksu?

 

Pozdrawiam

K.I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To ponownie ja. Troszke pozazdroscilem Tobie pomyslu :-) i jak tylko bede mial troszke czasu to moze cos podobnego uda mi sie sklecic :-) Np zwizualizuje rynek w K-Kozlu :-)

Pozdrawiam

K.I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Indorek

Właśnie... to oczym ja tu chciałem powiedzieć, hm... ta skleroza... aaaa. He ;) żartuję sobie Wybaczcie mi.

 

Co do tematu spoko mi się widzi (co prawda moje zdanie mało się liczy, ale co tam ;) ). Może toszkę kolorów brakło, albo nie te, nie wiem, lecz praca jest spoko.

 

Teraz do rzeczy, jak zrobić we flashu Vizualizację np. pokoju czy kuchni (mało istotnę), aby klient mógł zwiedzać to pomieszczenie. Cała praca będzie zrobiona w Max\'e lub Viz\'e, jeszcze nie wiem, ale mam problem umieszcze tą kuchnię - bo tu o nią mi chodzi - i musi działać obracanie 3d, zoom itp. Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi. Nie może to być jako animacja, taka klasyczna bo i tak wszystko robione we flashu jest animacją. Jej już nic nie piszę bo motam nie na mój temat. Jesli wiecie jak \"zwiedzać\" pomieszczenie zrobione w 3D to dajcie znać no i może krótką instrukcję ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam programik Cult3d (cult3d.com). Kiedys zrobilem w tym programie domek, ktory mozna bylo sobie krecic we wszystkie strony, spacerowac, otwierac drzwi itp. Program instaluje wtyczke czy cos takiego w maxie. Optymalizuje siatke i zapisuje w swoim formacie. Nastepnie, juz w samym Cult3d okresla sie ruch, co i kiedy, jakim przyciskiem itp. (interfejs koszmarny - moze ktos to rozszyfrowal do konca..?). Tworzy sie jakies \"drzewka\", zegarki i inne \"opozniacze zaplonu\" ;)

Nie pamietam ile wazyl plik, ale program przeznaczony jest do prezentacji w sieci. Polecam strone producenta. Zegarek jest moim zdaniem znakomity (nawet pobiera czas z zegara systemu i pokazuje dobra godzine! Sam program byl w jakims numerze CHIPA.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności