Skocz do zawartości

Nowy Zestaw


kuback

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Oto zestawik jaki zamierzam zakupić. Wykorzystywany będzie do Archicada, Maxa i PS. Zależy mi przede wszystkim na którkim czasie renderingu w Maxie bo obecnie trwa to w nieskączoność ( AMD Athlon XP 2500+, radeon 9100 i 512 ram )

 

ProcesorIntel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775) BOX

Płyta głównaGigabyte GA-X38-DQ6

Pamięć RAM Kingston HyperX DDR2 2x 1GB 800MHz CL5 x2 (4GB)

Karta graficznaGeForce 8800 GTS Gigabyte 640MB TV & 2x DVI (PCI-E)

Dysk twardy IDE/SATASeagate 500 GB Barracuda ES (16MB, Serial ATA II)

Obudowa Antec Performance One P180B black (V1.1)

Napędy optycznePioneer DVD+/-RW DVR-212 bulk (Serial ATA)

System operacyjnyMicrosoft Windows XP Professional PL SP2c OEM

ZasilaczZasilacz Antec NeoPower 650

 

Pytanie zasadnicze: czy max9 wykorzystuje podczas renderingu 4 rdzenie czy 1 ??

 

Pozdrawiam i mile widziane Wasze uwagi co do zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Karta graficznaGeForce 8800 GTS Gigabyte 640MB TV & 2x DVI (PCI-E)

^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^

Stary na jakim Ty gruncie żyjesz ?? kupuj 8800 GT tańszy i LEPSZY o wiele !!

 

 

A zestawik całkiem całkiem :)

 

P.S. nie wiem czy ta cena czasem nie za wysoka? ja bym złożył taki za 3tyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Wystarczyło by żebyś zajrzał do paru wątków, w których tytule jest "Quad" lub "Q6600" :p

 

Uwaga: Do wykorzystania 4GB RAMu potrzebujesz 64-bitowego systemu. O tym też już jest dużo na forum.

 

Tzn. jaki system jest sugerowany ?

 

Ceny sporządzone na stronie Komputronika dlatego cena OK.

 

8800 GT ? Na benchmarku do porównania znalazłem tylko 8600 GT. Faktycznie będzie lepsza?

 

Co do kwoty to za mało mam ( 6000 plus minus ) na mocniejsze procesory ale szkoda na nie kasy. Jak byście mieli jeszcze jakieś sugestie co do konfiguracji to chętnie wysłucham. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows XP x64 lub Vista 64-bitowa. Winda 32bitowa może wykorzystać podobno tylko 3gb ramu, ale np. u mnie wyświetla, że mam 3,5gb. Jeśli jest tak faktycznie to tylko dla 512MB nie opłaca się przesiadać na chociażby x64, na której sporo aplikacji nie działa i stabilność jest niższa od 32bitowego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows XP x64 lub Vista 64-bitowa. Winda 32bitowa może wykorzystać podobno tylko 3gb ramu, ale np. u mnie wyświetla, że mam 3,5gb. Jeśli jest tak faktycznie to tylko dla 512MB nie opłaca się przesiadać na chociażby x64, na której sporo aplikacji nie działa i stabilność jest niższa od 32bitowego systemu.

 

Tego typu podpowiedzi mile widziane :). Dzięki. A co z tą grafiką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyświetla 2,93GB. To kwestia innych urządzeń zainstalowanych w komputrze. Teoretyczne 4GB, które można zaadresować w 32 bitach mają w sobie RAM, pamięć urządzeń na szynie PCI, chyba bufor dysków i pewnie jeszcze coś. To wszystko liczy się z zaokrągleniem i nagle gubi się jeden gigabajt pamięci :)

Aha, 64 bitowego XP nie ma w wersji polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows XP x64 lub Vista 64-bitowa. Winda 32bitowa może wykorzystać podobno tylko 3gb ramu, ale np. u mnie wyświetla, że mam 3,5gb. Jeśli jest tak faktycznie to tylko dla 512MB nie opłaca się przesiadać na chociażby x64, na której sporo aplikacji nie działa i stabilność jest niższa od 32bitowego systemu.

 

tak ale pomimo 3.5gb ram na xp32 przy przekroczeniu 2gb max Ci się wysypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xp 64 nie używałem, ale słyszałem, że są z nim spore problemy.

powiem tak. niedawno kupowałem dwa kompy o podobnej konfiguracji... oba z vista 64bit. generalnie na początku były pewne problemy z róznymi programami (np. archicad nie odpalał wszystkich plików utworzonych na xp) i sterownikami. po pewnym czasie na jednym kompie system sie posypał (konkretnie nie był w stanie współpracować z żadnym 32 bitowym programem łączącym sie z internetm. działał tylko IE w wersji 64bit). downgradowaliśmy więc go do xp pro (jest taka legalna opcja jeśli kupisz conajmniej wersję - vista business)... drugi komp, na którym osobiście pracuje został z vistą i działa w zasadzie bezbłędnie. są jeszcze pewne problemy z niektórymi programami (np. gg czasem zawiesza archicada na chwile...) ale generalnie to przyjemny system i ma sporo drobnych udogodnień. z kolei komp na którym został zainstalowany xp wywala sie teraz co drugi render właśnie z powodu braku ramu (widzi dwa gb zamiast 4).

 

moim zdaniem wybór jest prosty. z dnia na dzień vista jest coraz lepsza i stabilniejsza. za rok dwa będzie jedynym rozsądnym rozwiązaniem. jezeli ci sie teraz nie sprawdzi możesz sobie legalnie zainstalować zamiast niej XPpro i poczekać aż sytuacja z vista sie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra :( . Bo na 32 przy 4GB wysypie mi się max, a nie wiadomo jak na 64 zachowa się Archicad11. Nie wiecie może ??

 

Ściągnij sobie za darmo wersję testową AC11 i sprawdź. U mnie na Vista Biznes x64 chodzi dardzo dobrze. We wcześniejszych Archicadach był problem z poprawnym wyświetlaniem okna 3d przy włączonym AERO ale w 11 już poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności