Skocz do zawartości

Coś dla gracza/grafika do 3500 zł


sivy1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postaram się dość szczegółowo opisać mój problem. Od niedawna pracuję w branży graficzniej, konkretnie w drukarni. Z programami typu 3dmax nie mam raczej styczności, bardziej grafika 2d, DTP. Od czasu do czasu lubie też pograć sobię (jesli czas pozwala :)). Pracując na Duronie 900 + 256 DDR i Radeonie 9200 SE to raczej nie porządzę rzecz jasna :D Dlatego zwracam się z prosbą o konfigurację jakiegoś fajnego zestawu. Zaznaczam, że posiadam już dysk oraz Pamięć (2x1 GB Geil 800 Mhz, planuję dokupić za jakiś czas drugie tyle ale jeszcze nie czas). Kartą dźwiękową również posiadam, do tego Inspire T610. Kryteria są następujące, chciałbym to kupić w miarę tanio (nihil novi), w sklepie internetowym jakimś, oraz uwaga, na raty (konkretnie 6-12). Prawdopodobnie padnie na komputronik (mimo cen), jednakże jestem otwarty na propozycje. Potrzebuję zatem:

Obudowa (Apollo ?),

Zasilacz (Chieftec?, 500 W +)

Płyta główna (Asus P5N, P5K - koniecznie slim !)

Karta Graficzna (dylemat między 8800 Gt a jakimś Radeonem)

Nagrywarka DVD (lightscribe bankowo musi być)

Monitor (iiyama 22" - nie wiem jak z odwzorowaniem kolorów tam)

 

Bardzo proszę o pomoc, bo jestem raczej laikiem w sprawie sprzętu, podanie cen, oraz sklep w jakim składaliście ten sprzęt.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wydaje się że wiesz co chcesz kupić, więc takim laikiem nie jesteś :> Ceny tych towarów możesz sobie przecież sam sprawdzić na Komputroniku :>

Kurde, co się dzieje ostatnio? Ludzie robią sobie z max3d.pl forum do generowania zestawów komputerowych... Zwykle takich samych :] Nie lepiej napisać do działu obsługi klienta jakiegoś sklepu? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że wiesz co chcesz kupić, więc takim laikiem nie jesteś :> Ceny tych towarów możesz sobie przecież sam sprawdzić na Komputroniku :>

Kurde, co się dzieje ostatnio? Ludzie robią sobie z max3d.pl forum do generowania zestawów komputerowych... Zwykle takich samych :] Nie lepiej napisać do działu obsługi klienta jakiegoś sklepu? ;p

Niekoniecznie, po prostu zasugerowałem co biorę pod uwagę, jednak na prawde mało wiem o sprzęcie. Wolę zapytać po prostu ludzi, którzy się na tym znają a nie "fachowców", którzy powiedzą mi co jest najdroższe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, co się dzieje ostatnio? Ludzie robią sobie z max3d.pl forum do generowania zestawów komputerowych...

 

Hmmm, tak to dość niespotykana praktyka, jak na dział:

Max3D.pl Forum > Pomoc > Hardware > Zestawy

Nikt nikogo nie zmusza do odpowiadania w tym dziale, więc...

 

Co do zasadniczej części:

Grafika, jak dla mnie nvidia>ati na dzień dzisiejszy.

Monitor, nie podałeś modelu, odwzorowanie kolorów zależy od matrycy, zapewne mówimy tutaj o TN, więc nie będzie idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, tak to dość niespotykana praktyka, jak na dział:

Max3D.pl Forum > Pomoc > Hardware > Zestawy

Nie zrozumiałeś mnie, chodziło mi o to, że ostatnio któraś już osoba z rzędu rejestruje się tylko po to żeby sobie tu kompa poskładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie, chodziło mi o to, że ostatnio któraś już osoba z rzędu rejestruje się tylko po to żeby sobie tu kompa poskładać.

 

Zrozumiałem, tylko co w tym złego skoro robią to w wyznaczonym miejscu. Może mają najpierw nabić po 20 postów, żeby móc zadać pytanie, no nie bądźmy śmieszni. Jeżeli komuś się nie podobają tematy z pytaniami o zestawy, to niech omija ten dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztowną sobie wybrałeś obudowę :> Ale sam mam Lexę, więc rozumiem :p

Zastanów się poważniej nad procesorem. Jeśli rzeczywiście chcesz się zabrać za 3D to q6600 jest najlepszym, obecnie, wyborem. Ale jeśli wciąż będziesz pracował tylko na aplikacjach 2D to raczej nie wykorzystasz jego możliwości. Bardziej opłaca się wtedy kupić jakiś dwurdzeniowy model, np. E6550, a zaoszczędzoną kasę dorzucić do płyty z lepszym chipsetem (np. P5K, jak planowałeś na początku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bata, tą obudowę muszę mieć, już widze jak stoi w mym małym pokoju :) Jaka jest różnica jeśli chodzi o Quada a Core'a jesli chodzi o osiągi w grach, znaczna ? Z Tym P5K to chyba dobra rada rzeczywiście, może nawet na ramy starczy. Teraz główna kwestia, monitor nadaje się pod kątem odwzorowania koloru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matryca TN, nie będzie miała idealnego odwzorowania kolorów, taka już jej właściwość. Wniosek musisz albo się z tym pogodzić, albo szukać czegoś co nie jest na TN. Choć w tej cenie będzie ciężko, właściwie pozostaje:

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=GATEWAY+FPD+2185W

 

Tutaj mała uwaga, monitory tego producenta trafiające do Polski to refurby z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, to o czym mówię to technologiczne ograniczenia matryc TN. Zupełnie inny temat czy ktoś jest wstanie to zauważyć. Sprawdzić monitor na własne oczy trzeba tak czy siak idealnie, jakby był podłączony bezpośrednio do kompa, a nie przez rozdzielacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożone na Agito (konieczność zapłaty w ratach :( )

 

Samsung 22" LCD SM 226BW - 1038 zł

Asus GeForce 8800 GT 512MB DDR3 PCI-E BOX - 1030 zł

Chieftec CFT-500A-12S 500W - 228 zł

Intel Core 2 Duo E6750 2.66 GHz BOX - 587 zł

Lite-On DVD+/-RW DH-20A3H czarny OEM - 89 zł

MSI P35 NEO2-FIR - 358 zł

 

razem - 3330 zł

do tego 2x1GB Geil 800 MHZ, obudowa gdzie indziej niestety.

 

Wątpliwości mam co do płyty i do monitora. JEdnak SPV-a nie przejdzie, więc TN mi zostaje. Czekam na sugesie ostateczne, bo jutro zamawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności