Skocz do zawartości

Modyfikator Skin


.:KRAKEEN:.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taką sytuacje, że przypisuje postać do szkieletu, ustawiłem sobie Envelopes i parametr Weight dla poszczegulnych wierzhołków np w kości prawej nokgi i chciałbym skopiować te ustawienia do lewej. Tylko jak? Jak robie Copy i Paste, to kopiuje tylko położenie Envelope a mi chodzi o te wierzhołki, bo nie chce robić dwa razy tego samego. A nawet jak bym zrobił sam to nigdy nie zrobie identycznie, a właśnie o to mi chodzi.

 

Czekam na waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tak jak myślałem, nie jestem w stanie się do tego dokopać. Znalazłem takie coś jak WEIGHT TABLE, niby w helpie pisze, że to właśnie to do tego służy ( o ile dobrze rozczytałem), ale nie mam pojęcia jak w tym zrobić to o co mi chodzi, więc jak ktoś robił podobne żeczy to niech sie ujawni, a ja sobie jeszcze poczytam tego helpa, może jezcze do tego dojde.

DruG, Miałem na myśli to, żę są nie przejżyste dla mnie, a to dla tego, że moja znajomoś ang. odbiega troche od poziomu który chciałbym reprezentować:(

A może ty mi pomożesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie bym to zrobil, jednak nie korzystam ze Skina i sie na nim po prostu nie znam.

Jest cos takiego jak Mirror Parameters rollout. Po zaznaczeniu jakiegos envelopa (prawa noga), mozesz go skopiowac w lustrzanym odbiciu na lewa. Niestety nie mam czasu sie tym pobawic, zeby wyprobowac w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w skinie można skopiować tylko wielkość Cross Section z jednego envelopa do innego. Mi chodzi oto, czy da się skopiowaś wartości parametru abs. Effect tak aby wierzchołki po drugiej stronie osi symetrii miały taką samą wartość. Chodzi o to abym oskinował tylko pół postaci, a potem przeniusł wartości parametru abs.ef. na drugą połówke, poniewrz mdel jest symetryczny.

 

DruG, a czego ty używarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to mam, ale zabrałem się za skina, bo wygląda na dużo łatwiejszy, a potem dopiero chciałem zgłębiać Physique. Ale przd jkieś 10 minut temu zaczołem z Physique i okazuje się, że nie jest aż taki zagmatwany jak się wydawał.

A jeżeli chodzi o Skina to to co hce zrobić (jeżeli wogule da się tak zrobić) robi się w WEIGHT TABLE, ale eksperymentowałem na prostych obiektach i nic mi to nie dało. Jak ktoś zna odpowiedź to nieh pisze, a ja hyba jednak zaczne zgłębiać odrazu tajniki Physique.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności