Skocz do zawartości

Gollum - rysunek Photoshop


Gość Banano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na forum przyglądam się Waszym rysunkom od dawna, ale jeszcze nic sam nie zrobiłem i nie pokazałem.

Tak więc teraz wpadłem na pomysł aby się wreszcie ukazać :P

Na tego golluma natchęło mnie dzisiaj gdy sobie patrzyłem na zdjęcie. I po prostu wypróbowałem Photoshopa i sprawdziłem jak to jest wogóle coś wykreować.

Gollum przerysowany, troche zmieniony (dodane moje własne wizje) ale w całości na komputerze (od szkicu do malowania) i jeszcze za pomocą myszki bo tabletu niestety nie posiadam :)

W sumie zajął mi on pare godzinek, przed chwilą skończyłem.

Bardzo by było fajnie jakbyście mi udzielili trochę rad odnośnie tej pracy (co w niej jest nie tak, jak by zrobic inaczej itp).

Pozdrawiam i oto gollumek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sorki ze to napiszę ale według mnie nie czuć tutaj bryły golluma wydaje sie płaski - widzę że używaszz dużo narzędzi rozjaśnienia i ściemnienia - spróbuj użyć wiecej kolorów do określenia cienia a nie tylko czarny.

jest troszkę za barzdo rozmazany - strasznie sztucznie wygladaja te ząbki:P

 

Giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DruG:

Nie przerysowany (troche źle się wyraziłem) ale profil wzielem z jednego zdjecia gollumka glum glum.

Giorgione:

Dzięki za rady. No właśnie miałem zawsze w Photoshopie problem z cieniami i światłem :) Zaraz biore się do roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest malowane na zdjeciu!

Nie przemalowywałem tego!

szkic wszystko sam robiłem. Jak chcesz to moge wcześniejsze wersje pokazać,bo mam zapisane.

Poza tym tutaj ucze się nie szkicować, lecz malować - używac światła i cienia.

Zdjęcie poza tym różni się kilkoma znaczącymi szczegółami. Zobacz np. teraz zauważyłem prawe oko jak gdyby lekko odbiega do góry stwarzając dziwne wrażenie. Poza tym twarz jest bardziej podłużna.

Po prostu mam plakat z Powrotu króla i sobie naszkicowałem glum gluma i potem wedle własnego uznania pomalowałem (no małe patrzenie było ale to na początku zaznaczając co ważniejsze cienie).

Nie wyszło jak w oryginale ale wcale mi o to nie chodziło.

Na pewno nie malowałem na rysunku, bo czegoś takiego jeszcze nigdy nie robiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J mam tylko malutką radę.Zamiast kopiować to co już zrobione pomyśl nad swoim własnym projektem.Czytałeś chyba Władcę i masz jakieś własne wyobrażenie Golluma.Pracka będzie o wiele ciekawsza i będzie przede wszystkim twoja.Najlepsz z tej pracki wydaje mi się ręka(a właściwie jej fragment).Nie masz się jednak czym przejmować, bo w końcu każdy zaczynał :D.Pracuj dalej.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym to mimo wszystko nazwal przerysem, rozni sie szczegolami ale jednak to jest to samo co kadr z filmu.

 

mimo wszystko podziwiam za checi machania mycha, zajelo ci to co prawda jak piszesz tylko pare godzin... czeka cie duzo wiecej :) ja zanim kupilem tablet to wymachalem podejrzewam setki godzin :)

 

nie jest zle jak na pierwsza prace, moze nawet i dobrze :)

 

 

a co do neiprzerysowywania/ rysowania z glowy...

to albo uczysz sie i rysujesz sam wszystko, rzadko przerysowujac / podpierajac sie fotami... albo tak jak ja utkniesz w referencjach :(

 

sam wybioerasz swoja droge...

radzilbym co 2ga prace np rysowac z banki.

 

inaczej mozesz skonczyc jak ja hehehe :( a tego nei zycze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko! :)

Dzięki za rady.

Następną prackę wkleje prosto z mojej główki :P

 

Na razie to była moja pierwsza praca w photoshopie (nie nazywam tak tutoriali czy buttonów do stronek :) ). Następna będzie lepsza i co najważniejesze oryginalna.

Tylko czekam aż jakiś fantastyczny (ale nie koniecznie z gatunku fantastycznego ;)) pomysł wleci mi prosto w głowę i dostanę olśnienia (a takie rzeczy się zdarzają hehe )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności