Skocz do zawartości

hmm... a gdzie go kupic?


Turbo Faflun

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

od dwu dni siedze w necie i szukam polskiego dystrybutora sotfimage...

oficjalna strona odsyla mnie do rupika, ale na jego stronie nie widze w asortymencie XSI :\

niby moznaby kupic np w wielkiej brytanii w oddziale europejskim,

ale wiem ze czesto jest tak ze jak sie kupi soft za granica to jego licencja moze nie dotyczyc polski, dlatego szukam polskiego dystrybutora...

poza tym chcialbym zalapac sie na licencje studencka zeby magisterską na nim zrobic (...swoja droga mam cholernego cwieka bo nie wiem czy wybrac 3ds i meczyc sie na windzie ale na programie ktory znam, czy postawic obcego mi jeszcze xsi ale na ultrawygodnym ubuntu...)

dobrze byloby wiedziec jak te ich kryteria przyznawania tego typu licencji (studenckich) przenosza sie na polskie realia... bo z tego co czytalem na stronce (http://www.softimage.com/education/price_student.aspx) to troche zamotane i jakos nie potrafie ich dopasowac do polskiej rzeczywistosci...

 

prosze niech ktos tu zapali swiatlo... :\

 

z gory dziex, pozdrawiam, TF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zanim sobie narobisz smaku na XSI na Ubuntu moze zerknij czy na pewno bedzie dzialal. Sporo jest takich watkow na sieci:

 

http://www.xsibase.com/forum/index.php?board=9;action=display;threadid=22837

 

wiec moze jesli juz koniecznie chcesz na linuksie to suse?

Sprawdz po prostu - pisze to bo mozliwe ze pomoze ci to uniknac rozczarowan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera... kumpel wlasnie napisal ze ma problemy z odpaleniem linuxowego triala pod ubu wlasnie.... shit... ja za chwile pokombinuje... mam nadzieje ze cos z tego bedzie bo nie w smak mi przesiadka na inne distro... :\

taa... redhat suse i fedora - jedna klika... :P

 

dziex za przestroge...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh... pozostaje mi tylko kombinowac...

 

BTW, ja tez kiedys myslalem ze linux to fetysz dla zajobów i wiecej z nim pierdzielenia niz jest wart... ;) ale jakiś czas temu calkowicie zmieniłem zdanie... teraz mam ubuntu 7.10 wlasnie i nie mam w chacie sprzetu (a mam go troche) ktorego by nie wykryl i nie zainstalowal automatycznie od razu po wetknieciu wtyczki... nawet neostrade (przez liveboxa) postawil sam, tylko WEP musialem wklepac...

i z XSI tez problemu by nie bylo, gdyby zespol softimage zechcial potraktowac powaznie jedna z najpopularniejszych obecnie dystrybucji linuxa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faflun - weź też pod uwage, że xsi6 pojawiło się bodajże ponad 1,5 roku temu, jeszcze przed skokiem popularności ubuntu, dołóżmy do tego fakt, że klienci indiwidualni używający linuxa to malutki kawałek tortu i wszystko jasne. Ale nie zdziwiłbym się, gdyby w 7 pojawił się support dla ubuntu.

Osobiście czekam na suse11, żeby przetestować czy uda mi się odpalić na nim xsi (z 10.3 miałem problemy, ale nie miałem czasu się użerać co jest nie tak - bo linuxa to ja znam jak wcale).

A co do dystrybutorów to na stronie SI jet jeszcze podany eurocomputer, który też nie ma xsi na swojej stronie, ale wystarczy zamailować/zadzwonić, żeby się wszystkiego dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym chcialbym zalapac sie na licencje studencka zeby magisterską na nim zrobic (...swoja droga mam cholernego cwieka bo nie wiem czy wybrac 3ds i meczyc sie na windzie ale na programie ktory znam, czy postawic obcego mi jeszcze xsi ale na ultrawygodnym ubuntu...)

dobrze byloby wiedziec jak te ich kryteria przyznawania tego typu licencji (studenckich) przenosza sie na polskie realia... bo z tego co czytalem na stronce (http://www.softimage.com/education/price_student.aspx) to troche zamotane i jakos nie potrafie ich dopasowac do polskiej rzeczywistosci...

 

IMO wersja "studencka" ma dwie duże zalety: jest to Advanced 6.5 i kosztuje stosunkowo mało (albo roczna licencja albo licencja stała) bo 250 euro. Jednak ma też gigantyczną wadę. Nie można na niej pracować komercyjnie. W tym kontekście 250 euro też piechotą nie chodzi.

 

Foundation jest poobcinana - chociaż nie jakoś strasznie - zależy, do czego ma być używana - ale można jej używać komercyjnie bez ograniczeń. Rekompensuje to koszt tych 200 euro więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności