Skocz do zawartości

Propozycja:Czy chcesz osobnych działów dla XSI, MAYA, LW...?


Bzyku

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ na forum jest brak działów innych niż dla 3ds max, a jest dużo użytkowników używających takie programy jak XSI, MAYA,Lightwave, CINEMA4D czy RHINOCEROS. Wiec jest takie pytanie czy jestescie za utworzeniem osobnych działów dla tych programów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oczywiście jestem na tak.

 

Powstanie działów dla użytkowników programów innych niż max było by bardzo dobrym pomysłem. Aktualna \"konstrukcja\" forum opierająca się o dział \"pomoce\" jest niewygodna dla użytkowników np. maya czy xsi. Dlatego warunek jest jeden: \"pomoc\" za działy o max`sie, lw, xsi, maya itd.

System sprawdza się w największym forum o grafice (CGtalk) to sprawdzi się i na max3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batou: tak jak pisalem. Forum juz w tej chwili nie ogranicza sie tylko do max\'a. Sa dzialy ogolne : inferface problems etc ... tworzenie podfor dla kazdego programu to straszne dublowanie pozycji. Tymczasem spokojnie mozna ustanowic nazywanie watkow: MAYA: scena xxxxx ...

 

W \"szukaj\" wpiszesz MAYA i masz wszystkie watki z mayki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że się nie ogranicza do maksa, ale jest to niewygodne. Nie będę się już dłużej upierał, ale jestem pewien, dam sobie głowę uciąć (żartuję :]), że taka zmiana okaże się prędzej czy później niezbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na nie.Na CGTalk sie sprawdza ale tam jest użytkowników 50 tyś a tu niespełna 3. Przynajmniej wydaje mi sie że na kolejne podziały jeszcze za wcześnie.Podoba mi sie pomysł z nazewnictwem bo jest to swego rodzaju systematyzacja no i uporządkowanie. Poza tym jak juz tak sie rozdrabniac to mozna by wtedy pomarudzic o działy paintera shotoshopa shake\'a i innych softów ;)

Mowie więc nie, przynajmniej jest na to o wiele za wcześnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zmianę nazw wątków i zaznaczanie w jakim sofcie było robione moge ew. przystać (choć zawsze można napisać w komentarzu jak pracka powstawała). Co do umieszczania kolejnych działów to nie sądzę żeby to był dobry pomysł.... sorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris_R : Tu nie chodzi o umieszczanie kolejnych działów tylko o zamianę całej \"pomocy\" na działy max, maya, xsi itd.... Jest to oczywiście tylko propozycja. To Adek jest tu administratorem i to On zadecyduje czy jest to dobry pomysł czy nie

 

Jak ktoś używa LW to idzie do działu LW, w którym postują goście którzy się na tym sofcie znają. Poza tym mogą sobie w takim dziale udostępniać tutoriale, rozmawiać o modelowaniu, renderingu itd. Trochę nie rozumiem aktualnego systemu. Powoduje jedynie zamieszanie i zniechęca użytkowników np. LW do odwiedzania. Nie dziwię się zresztą. Nie mają swojego kąta, w którym mogli by pogadać o swoim ulubionym programie.

 

Takie jest moje zdanie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie widział bym żadnego zamieszania na forum, a wręcz odwrotnie uporządkowanie wszystkiego tam gdzie to powinno byc.Mayka u siebie, XSI u siebie itd. a jesli by byly tylko nazewnictwa to by strasznie wygladało!!

Wchodzisz do dzialu modeling a tu...

 

MAYA:blebleble

XSI:blablabla.

 

Tak to forum nie będzie przyjazne nigdy uzytkownikom innych softów niż max niestety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym za utworzeniem nowych działów. Dodatkowe info w temacie threada mogłoby wprowadzić w końcu zamieszanie. Za kilka lat tematy mogłyby wyglądać np:

MAX 8; pojazd 3d; samochod; amerykański muscle car; marka; model; rocznik;

 

oczywiscie troszke przesadziłem, ale kto wie:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zobacze to samo pytanie na f3d to kasuje bez ostrzezenia :>

 

\"Ponieważ na forum jest brak działów innych niż dla 3ds max, a jest dużo użytkowników używających takie programy jak XSI, MAYA,Lightwave, CINEMA4D czy RHINOCEROS.\"

 

LOL, jasne. Szczegolnie fanow LW i Cinemy jest tu na pęczki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drug czy uważasz, że jest malo użytkowników LW ja bym się nad tym zastanowił co napisałeś ! A druga sprawa to czy te programy służą do samego renderingu bo według tego co się znajduje w dziale rendering to wychodzi na to że tak, a raczej tak nie jest ! I to mi się wydaje bardzo dziwne takie rozumowanie.

A co do tego co napisał Tiger1313:\"Mowie więc nie, przynajmniej jest na to o wiele za wcześnie\"

Czym szybciej tym lepiej , tym szybciej zaczną tu przychodzic użytkownicy ww.programów poprostu. A później i później niewiele zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz za dramaturgia.

Najpierw czytaj dokladnie to co pisze, a pozniej dla upewnienia sie, czy to prawda looknij do dzialu LW to zobaczysz ilu jest userow. Nie mowie w ogole, tylko o naszym forum.

 

Jezeli chodzi o podzial na forum - wynika on raczej z tego, ze max3d zaoferowalo pomoc przy renderowaniu w innych programach i nic ponad to. Widzisz w tym cos dziwnego?

 

\"Czym szybciej tym lepiej , tym szybciej zaczną tu przychodzic użytkownicy ww.programów poprostu.\"

 

A po co? ;) Malo jest \"maxowych\"? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DruG:\"max3d zaoferowalo pomoc przy renderowaniu w innych programach i nic ponad to\".

No i widzisz nic ponadto wiec jak to ma byc forum jak i strona dla innych programów skoro uwazasz ze juz jest duzo maxowych nie ja juz ciebie nie rozumiem naprawde.

 

oferowanie pomocy ograniczone do renderingu to troche skromna pomoc ludzie maja terz inne problemy a nie tylko rendering

 

Więc myslisz ze uzytkownicy innych programów nie są potrzebni jesli tak to sie mylisz i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niewiem czy da się ciebie przekonać do takiego pomysłu.

 

Skoro max3d jest (a przynajmniej zaczyna sie w tą strone rozijać) w kierunku innych softów niz max to forum tez powinno iść w tą strone.

A cg to cg obojętnie w czym robisz chyba, że chcesz aby było zamkniete dla userów innych niż max.

Niema co sie kłócic poco są potrzebni wkońcu to forum dla usób robiących w grafice czy ja sie myle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie bede przekonywac ciebie(nie jestem bogiem) , musisz przekonac sie sam jak cos ma sie rozwijac to tylko w ten sposób i chyba zaden inny mam nadzieje ze tak bedzie!!

A co do f3d to nie jesli chcesz wiedziec!!

A nawet jesli to co to ma zaznaczenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Szymeq pisal o swoim nowym forum i pojawil sie glos pewnego moderatora ( ;) ), ktory skrytykowal kierunek, w ktorym zmierza owo forum. Zasugerowal, by raczej sie specjalizowalo, wypelnilo luke, niz tworzylo kolejne, takie samo forum.

 

Wychodze z tego samego zalozenia. Forum3d skupilo wokol siebie specjalistow od programow innych niz max i tam mozna spokojnie znalezc odpowiedz na swoje watpliwosci.

 

Czy identyczne dzialy na max3d cos zmienia? Czy polepsza forme polskiego CG? Na forum3d te dzialy nie sa zbytnio oblegane (poza XSI ostatnio, glownie przez Batou ;) ), mimo, ze sa tam najlepsi spece.

 

Imho ludzi uzywajacych innego softu jest stosunkowo malo i to widac. Nie ma najzwyczajniej w swiecie zapotrzebowania na wiecej takich for.

 

Ty nie jestes na boardzie, wiec byc moze nie masz gdzie zasiegnac porady, jednak kilka osob, ktore wypowiedzialy sie w tym watku, jest tam zarejestrowanych. Nawet Maxowi userzy potrafia zadawac to samo pytanie tutaj i tam, a \"inni\" beda robic to samo, zdajac sobie sprawe, ze max3d ma zbyt slaba \"kadre\".

 

Nie bede sie szarpal o dodatkowe dzialy. Chcialem tylko wyciagnac od was jakies konkretne argumenty, poza populistycznymi haslami o rownosci i dyskryminacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że wypowiada się tylko jeden mod, nie oznacza, że pozostali nie są w temacie. Także pomiędzy modami rozmowy na ten temat są. A że DruG jest chyba najczęściej on-line ze wszystkich, po prostu prezentuje uzyskane na ten temat zdanie.

 

Co do samej idei, to moja opinia jest najbliżej post\'a tiger\'a gdzieś tam na początku tematu. Mimo. że użytkownicy innych programów będą tu walczyć zawzięcie, to wciąż proporcjonalnie jest ich bardzo niewiele względem użytkowników max\'a. Po części wynika to z historii serwisu, gdyż jego początkowe ukierunkowanie była właśnie dla 3Ds\'a. Jak zapewne widzicie, powoli to się zmienia. Dział rendering miał swój podział, niedawno pojawiły się tutoriale, ale...

 

Np. w tym temacie głosy na tak padły ze strony 7 osób. No i pytanie, czy teraz powielać strukturę: interface, modeling, texturing, rigging 3-4 krotnie (dla każdego softu) aby 7 osób się tam wypowiadało?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no boska dyskusja :>, zważywszy że a) forum jest otwarte od dawna na inne softy, b) została już podjęta decyzja o zmianie budowy....

 

BTW. Taka aluzja jakoś mi się przewinęła.... Po co orać ziemię skoro nie ma plonów?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goth: sa rozne dewiacje ;> Wlasnie nie ma zadnej dyskusji, bo chlopcy tupia tylko nozkami.;)

 

Lossak: decyzja zapadla, a nawet gdyby nie, to na max3d nie ma demokracji i inni moderatorzy nic by Ci nie pomogli. Ja takze nie decyduje, wiec nie spinaj juz tak posladkow.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności