Skocz do zawartości

Potrzebuje małej pomocy


Mortom

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam raczej głupie pytanie.

(zadaje je tu bo w pomocy nie ma takiego zagadnienia jak Fotografia)

 

Czy to możliwe że zdjęcie zapisane w formacie PSD na MACu otwarte na PC w PSie miało gorszą rozdzielczość niż otwarte na platformie które było zapisane??

 

Ja raczej nie wieże w taka przemianę ale zadaje pytanie bo dostałem zdjęcie od klientki które fotograf zapisywał na MACu i mówił żeby zdjęcie otworzyć też na MACu.

 

Otóż ja nie mam MACa lecz PC i jak otwieram zdjęcie ono jest tragicznie rozmazane jak by ktoś powiększył je z 300%. Fakt że nigdy sie z tym nie spotkałem i raczej stawiam na to że fotograf coś pokręcił zapisując zdjęcie. Ale jeśli ktoś spotkał sie z tym problemem to czy byłby mi w stanie prze konwertować zdjęcie na inny format pliku... np TIFF??

 

Pozdrawiam i czekam na wasze rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

co do rozdzialki, to nie powinno byc zmian, jedyne co to przy zapisywaniu tiff'a fotosklep pyta sie o "byte orders" - PC or MAC

ale moze tez byc kwestia ze on wlaczyl jakas kompresje ktora przy przenoszeniu pliku z roznych platform sie sypie

 

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ten fotograf to imbecyl.... właśnie zauważyłem że są mocne ślady JPGa w pliku PSD, co do importów do innych programów wszędzie ten sam problem.... rozmazane przy powiększeniu na 100%.

Jestem w trakcie załatwiania nowego pliku, bo innego rozwiązania nie widzę. Dzięki za odpowiedzi :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności