Skocz do zawartości

awaria notebooka


thud

Rekomendowane odpowiedzi

witam, moja kolezanka ma chyba dosc powazny problem...ma laptopa HP Pavilion dv6135nr sprowadzanego ze Stanow. Ostatnio zaczal jej sie pojawiac dosc czesto taki komunikat (pojawia sie nawet 5 razy dziennie, a nieraz przez pare dni wcale):

Pojawił się problem i system windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

 

Jeżeli po raz pierwszy widzisz ekran błędu Stop, ponownie uruchom komputer. Jeżeli ten ekran pojawi się ponownie, wykonaj następujące kroki:

>

> Upewnij się, że na dysku jest wystarczająco dużo miejsca. Jeśli sterownik zidentyfikowany w komunikacie Stop, wyłącz go lub skontaktuj się z producentem w sprawie aktualizacji sterownika, Spróbuj zmienić karty wideo.

>

> Skontaktuj się z dostawcą sprzętu w sprawie aktualizacji systemu BIOS. Wyłącz opcje pamięci systemu BIOS, takie jak buforowanie i przesłanianie. Jeśli do usunięcia lub wyłączenia składników musisz użyć trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer, naciśnij klawisz F8, aby wyświetlić zaawansowane opcje startowe, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny.

>

> Informacje techniczne:

>

> *** STOP: 0x0000008E (0xC0000005, 0x8054A168, 0xA85957AC, 0x00000000)

>

> Rozpoczynanie zrzucania fizycznej pamięci.

> Zrzut pamięci fizycznej został zakończony.

> W sprawie dalszej pomocy skontaktuj się z administratorem sysytemu lub obsługą tech

 

Za każdym razem pojawia się trochę inny błąd, tzn. tekst ten sam, tylko informacja techniczna trochę inna. To są 2 inne przykłady:

> 1)

>

> **** STOP: 0x0000008E (0xC000001D, 0xBF904010, 0x9F8F2988, 0x00000000)

> *** win32k.sys - Adress BF904010 base at BF800000, DateStamp 41107f7a

>

> 2)

>

> *** STOP: 0x0000008E (0x00000005, 0xBF80594A, 0x9F9ADB44, 0x00000000)

> *** win32k.sys - Adress BF80594A base at BF800000, DateStamp 41107f7a

 

po tym komunikacie kompa sie restartuje

Moze to byc cos ze sprzetem? W serwisie wezma wiecej przez to ze to ze Stanow sprzet?

Pomocy! Moze ktos sie z czyms podobnym spotkal?

 

Z gory dzieki

 

pzdr

thud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No to ja też wtrące tu moje trzy grosze. No tylko że ja miałem paptopa Callifornia Acess

Nie będę cię wprowadzałw błąd bo nie pamiętam dokładnie jaki miałem wtedy komunikat ale kolega z servisu Twierdził że to może być przez to że miałem syf na kompie i tak rzeczywiście było. Ok zainstalowaliśmy wina od nowa no najciekawsze jest to że po jego zainstalowaniu błąd znikną tylko na jakiś czas.

Problem powrócił ale wtedy już nie miałem nawet możliwości postawienia na nim systemy. Okazało się że ramy padły.

Nie bede cie wprowadzał w błąd poniewaz to są całkiem różne modele. No ale może jest podobieństwo między twom problmem a moim. Jeżeli się mylę to postaram się znaleść inne logiczniejsze wytłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności