Skocz do zawartości

Błyski w oczach


duffy

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne widzieliście na wielu filmach sci/f błyskające lub emitujące promienie oczy (np Mortal Kombat - Ryden , Superman) chciałbym zastosować taki efekt ale nie wiem jak go uzyskać. Próbowałem zastosować lighting ef. ale to beznadziejnie wyglądało.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam kawałek filmu na którym jest zbliżenie twarzy ,chciałem dodać efekt świecących się oczu podobny do tych w filmach (o wampirach,potworach , czarownikach, kosmitach. itd)

 

http://cinema.gothic.ru/database/innocent_blood.htm

 

tu jest zdjęcie kolesia ze świecącymi się gałami na czerwono.

 

http://www.moviesnapshot.com/1995Reviews/Village_Of_The_Damned.html

 

to kolejny film w którym zasosowano ten efekt.

 

Tylko jak to zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze obrobić film nagarany na kamere i zrzucony na kompa.Mam zbliżenie na facjate i w momencie kiedy \"obiekt\" otwiera oczy chce zeby mu się zaświeciły na jakiś kolor. To nie jest animacja tylko zwykły film .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości jest kilka tak na prawdę... nie wiem jakm programem dysponujesz...

1. Możesz na przykład stworzyć w photoshopie wastwę z takim czerwonym okiem (sama poświata tylko) i wrzucić do programu montarzowego. nastepnie uwatwić wielkość, położenie, przezroczystość, tryb mieszania(jeśli możesz), i animować tak, aby ta plama podążała za tym okiem. następnie skopiować warstwę, przesunąć i juz masz drugie oko... :)

2. Możesz stworzyć warstwę w programie montarzowym, zupełnie gładką i czerwoną a następnie stworzyć na niej maskę, która po zanimowaniu będzie podążała za okiem i je kolorowała (ustawienie trybu warstwy i przezroczystości tak jak wyżej)

3. jeśli oczy są wyraźne, możesz posłużyć się trackingiem. Jest to proces automatyczego śledzenia punktów w ruchu. Zaznaczasz, zę program ma prześledzić na przykład kącik oka w czasie, a nastepnie podpinasz miękką selekcję owalu i kolorujesz na czerwono... animację w takim układzie masz z głowy.

Musimy przez to jakoś przebrnąć ale napisz plis jaki masz program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz :)

Jakos w koncu doszedlem do tego uzywajac VideoPaint z pakietu UledaMS.

Nie wyglada to \"profesjonalnie\" ale jakos ujdzie. Mialem jeszcze do dyspozycji After Effects ale ten program to dla mnie czarna magia . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt ktory chcesz uzyskac mozna zrobic bez wiekszych kombinacji w Discreet Combustion, i jeszcze przy tym podrasowac material filmowy do calkiem niezlego poziomu ( korekcja koloru, ziarno i inne ) bez wnikania w zawansowane procesy post-produkcji, Jesli chodzi o ten efekt to najprosciej bedzie to zrobic flara i uzyc wbudowanego trackera, tylko radze wylaczyc wtedy refleks ktory towarzyszy jesli nakierujemy obiektyw na zrodlo swiatla. A mozna to wykonac w ten sposob.

 

- po wczesniejszym odczytaniu materialu, dodajemy flare, ustawiamy jej typ i jasnosc

- ustawiamy aby znalazla sie na oku i przechodzimy do zakladki tracking, wlaczamy na ON oraz funkcjie position ( bo chcemy sledzic tylko i wylacznie pozycje )

- i wlaczamy analize jesli chcemy miec dokladny podglad obok mozemy robic to klatka po klatce i przy okazji czyscic klucze

- jak nam sie material skonczy wybieramy OFF i mamy problem z glowy jeszcze tylko kluczujemy sile od 0 do wartosci jaka wybralismy jesli chodzi o jasnosc przy otwieraniu oczow, a robimy to w zakladce TIMELINE a dokladnie w STRENGHT czyli klatka 0 jasnosc flary 0 otwarte oczy mamy w 10 klatce i tam wstawiamy jasnosc w kluczu np. 25

 

Jeszcze jedna uwaga czym lepszy material filmowy tym wieksze szanse na to ze nie bedziemy musli czyscic kluczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności