Skocz do zawartości

RENDERING SIECIOWY, co robie źle?


Amok

Rekomendowane odpowiedzi

Testuje nowego finala max9 64 bit

 

ustawienie renderingu sieciowego , moim zdanie zrobiłem poprawnie ,

na drugim kompie odpalilem serwer ,

na głównym serwer zostal wykryty , klikajac na start serwer zdalnie odpalam na drugim kompie maxa , czyli wszystko działa poprawnie

niestety renderujac nie zabiera sie do roboty nic sie nie dzieje pracuje tylko 1 komp.

 

Firewale powylanczane , w tej samej sieci Vray smiga w redderingu sieciowym ,

na ostatnim obrazku komputer juz renderuje a serwer zmienia kolor na czerwony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Odpal tez serwer na komputerze na którym renderujesz, powinno być ok. Zdaje sie ze renderujesz teraz jedynie na kompie w sieci. Poza tym okno które pokazałeś to rendering typu Distributed realizowany jedynie przez oprogramowanie server finala i na komputerze "matce" przez kilka komputerów połączonych w sieć a zwykły rendering sieciowy obsługiwany jest nadal przez maxowy Menager i Server. Nie mniej jednak obie sytuacje sprowadzają sie do tego samego ze na komputerze z Menagerem lub kontrolującym rendering Distributed prawdopodobnie nie masz odpalonego servera.

Pozdrawiam Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpaliłem jeszcze server na komputerze głównym , ale sytułacjanie nie zmieniła sie ,

serwer jest tu i tu komputer 1 kontroluje serwer z drugiego ma połaczenie

bo odpala go zdalnie , generalnie widzą sie ,

będę wdzięczny za pomoc mam kilka komputerów i aż zal żeby marnowały sie a nowy final ,

jest genialny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dopisuje sie do tematu.

Ja co prawda chce to uruchomic przez Wifi, ale tez cos nie hula.Teoretycznie komputery sa polaczone, po klinknieciu render, jest napisane ze wyslalo do adresu ip.. i connected, po czym renderuje tylko komputer, ktory jest serwerem. Vrayspawner normalnie na laptopie jest odpalony. Wiatrak laptopa zaczyna dzialac glosniej po kliknieciu render, wiec jakby wszystko bylo ok, tylko nie rusza sam proces rysowania (nie widze 'kwadracikow' drugiego kompa)

Robie to na maxie 2012, chce polaczyc sie z laptopem, ktory lapie net przez wifi.

Desktop jest polaczony do routera kablem.

Jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, to wifi mnie zdziwiło. Często przewodowo czeka się kilka (kilkanaście) minut aż wszystko się roześle do innych maszyn. Oczywiście w zależności od tego co zawiera scenka, jakie tekstury i tak dalej. Nie wiem co chcesz renderować, ale nie wiem czy jeżeli chcesz spiąć kompy bezprzewodowo, w dodatku jeden z nich to laptop, to czy jest to opłacalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności