Skocz do zawartości

[rendering]Rendering w mental ray'u[3dsmax]


Temporal

Rekomendowane odpowiedzi

Coz wsumie jestem slaby w te klocki i nie umiem zapodawac idealnymi definicjami ale jak ktos ma troche zaufania do mnie a o mr nie wie zbyt duzo to moze sciagnac tego video tutka mojego autorstwa: http://www.mm.pl/~stek/mental.rar

 

Jakis spec moze powiedziec ze glosze herezje ale ja tlumacze tak by kazdy noob choc troche mogl zrozumiec zasade dzialania tego rendera wiec mam nadzieje ze komus sie przyda.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Za inicjatywe rzeczywiście należy się plus :) , a to, że jest cicho to mogę zrozumieć, tak samo jak mocną (przesadzoną) kompresje, ale tych wszystkich mlaśnięć, dyszenia i pływającego dźwięku nie zniosłem... i chociaż jestem na etapie nauki mentala i oglądam i czytam wszystkie materiały jakie mi trafią w ręce, to tu nie dałem rady...

 

Fajnie, że zrobiłeś tego tutka, fajnie że się dzielisz, ale jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia, a wystarczy tylko pare drobnych rzeczy: położyć mikrofon w jednym miejscu, w jakimś sofcie do obródki dźwięku zgłośnić i przelecieć jakimś filtrem odszumiającym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za jakosc dzwieku ale to nie moja wina poprostu mam zepsuty microphone i on juz nie dziala tak jak nalezy a zal kasy na nowy :P Jak da sie na fulla volume w ustawieniach karty to bedzie cos slychac innej rady nie ma. Coz nie robilem tego tutka dla zadnych reputow i innych takich poprostu raz ktos mnie poprosil o tutorial pozniej jeszcze z pare osob to postanowilem ze nagram i przy okazji dam na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temporal jak by nie było to i tak zawsze się komuś przyda. Ja uważam że jest całkiem spoko, jak odkryjesz coś nowego w mentalu to chętnie obejrzę kolejnego video-tutka. Może coś o materiałach w mental ray'u? Rep za inicjatywę się należy oczywiście. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi jedną rzecz podpowiedzieć Temporal? Bo nie wychwyciłem.

 

Gadałeś o miękkich cieniach raytraced, mi zawsze wychodzą ostre, fakt że są ładne, ale ostre. Miękkie tylko z shadow mapy?

 

Czy można zmiękczyć ray traced np tak żeby byly ostrzejsze przy obiekcie, który je rzuca a dalej robiły się coraz bardziej rozmyte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadow mapa to taki fake jest szybkie nawet wyglada znosnie ale malo poprawnie natomias raytraced jest dokladny niestety przez swa poprawnosc robi takie ciennie jakie powinny powstac w danych warunkach. Gdy zrodlo swiatla jest nieokreslonym punktem cienie sa kanciate wystarczy zmienic wartosc rozmiaru w area parametrs :]. Gdy powierzchni swiatla bedzie wieksza to otrzymamy gladsze cienie oczywiscie trzeba pokombinowac z rozmiarem i odleglosciom od obiektow na ktore ma padac cien. W vrayu jest np vray plane tutaj w mr spot w area masz rectangle i tam zwiekszasz szerokosc i wysokosc by zobaczyc przez chwile rozmiar w viewporcie. Troche testow i zobaczycie mental rzadzi ! ! !. Tylu ludkow na gg nawrocilem moze dzieki temu ze pokazalem tutorial na forum wiecej ludzi przekona sie do tego rendera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naparyskiejkomuny

Szukam Osoby która pomoże mi wejśc w świat 3ds max chodzi mi konkretnie o jakieś korepetycje w zakresie renderingu o ile mozna tak to nazwać. oczywiście nie za darmo !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam Osoby która pomoże mi wejśc w świat 3ds max chodzi mi konkretnie o jakieś korepetycje w zakresie renderingu o ile mozna tak to nazwać. oczywiście nie za darmo !!

 

Po co Ci korepetycje przecież jest bardzo dużo materiałow na necie, bez problemu możesz samemu się nauczyć za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności