Skocz do zawartości

Zakup sprzętu- Prośba


mindcrusher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam prosbę, do wsyzstkich użytkowników forum. Jaki sprzęt byście mi polecili, do swobodnej pracy w 3DStudio Max 8 ??

Aktualnie pracuję na:

 

- AMD Athlon 3000+ 64 BIT am2 (1800MHZ)

- 1GB Ram/800MHZ

- GeForce 7300 GS 256/PCI Express

 

I poprostu, strasznie meczące jest rednerowanie prac. Scena ze szkłem w Mental Ray, Kaustyką, Metalem z miękkimi refleksjami w Mental Ray i miękkim cieniem renderuje mi się około 30 minut, a są tylko 3 obiekty (sic!)

Na sprzęt mógłbym przeznacyzć około 2500zł.

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

serwus :)

zmień procesor. sama zmiana procka na quada da Ci przyspieszenie od 4 do 15-krotne ( to zalezy od tego , co bedziesz mieć w scenie). Taka zmiana wcalen inie wymaga tak duzych pieniechy. PRocek -850, płyta 280-330. Pewnie zasilacz mocniejszy, i conajmniej drugi gigabajt ramu.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7300GS może zostać.

 

Musisz wymienić zasilacz, pamięci, Płytę główną i pamięci.

 

W zależności od Twojej kieszenie polecam:

 

Tańszy zestaw:

Dual Core e2160

Foxconn p35A

Amacrox 450W

2x1gb OCZ Special Ops 800mhz

 

Droższy zestaw:

C2D E6750

DFI \blood iron

4x1gb Mushkin SP2+

Corsair 520W

 

Do zestawu polecam zakupić chłodzenie na procesor np. Scythe Mugen i pastę arctic silver 5.'

 

Nie polecam Q6600, strasznie się grzeją i zamiast kupować teraz 4 rdzenie można poczekać na nowe procesory Intela. Jeżeli chcesz czekać to bierz pierwszy zestaw, a jak chcesz pracować na tym sprzęcie przez dłuższy czas to bierz dugi zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Q6600, strasznie się grzeją i zamiast kupować teraz 4 rdzenie można poczekać na nowe procesory Intela. Jeżeli chcesz czekać to bierz pierwszy zestaw, a jak chcesz pracować na tym sprzęcie przez dłuższy czas to bierz dugi zestaw.

 

jeżeli chodzi o renderowanie to to akurat jest najlepszy wybór w takiej cenie. 4 rdzenie to jednak 4 rdzenie. Przyspieszenie renderowania jest ogromne. I wcale się tak nie grzeją strasznie. u siebie przy renderowaniu mam max 60 stopni na boxowym chłodzeniu. A z tego co widziałem to z jakimś lepszym chłodzeniem temp. nie przekracza 40 stopni w stresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o rendering to najlepsze rozwiazanie to Core 2 Quad bo w innych zastosowaniach roznie bywa i Core 2 Duo z szybszym zegarem w tej cenie beda wydajniejsze.

 

Co z tego ze sie grzeja :) i wogole co to ma do rzeczy? czego sie obawiasz w grzejacych procach bo chyba nie tego ze ci temp. w mieszkaniu podwyzsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności