Skocz do zawartości

czy zBrush moze działac jak bodypaint3D (naprawianie przejść)?


Piotrek255

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, mam model glowy i ciala, oba te elemnty zostaly polaczone w jeden obiekt, ale w jednym miejscu pod szyja postaci (w przejsciu miedzy koordynatami tekstury glowy i ciala) tekstura jest strasznie pocharatana, przejscia miedzy dwoma czesciami tekstury nie pokrywaja sie ze sobą, w jaki sposob mozna urzyc zBrusha żeby naprawic to przejscie (wiem że bodypaint3D jest do tego stworzony, ale dziala on tylko z 3dmax 8 ;( )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Body paint działa tylko z maxem 8? Nie, tam możesz wrzucić swój obiekt w formacie .obj i go pomalować z jakiej by wersji jakiego programu nie pochodził. No chyba że o czymś nie wiem. W zbrushu jak przeniesiesz kolor z textury na polygony obiektu to możesz stracić na jakości jak siatka nie będzie wystarczająco gęsta bo jeden polygon może przechowywać informacje o tylko jednym kolorze.

Jak się jednak zdecydujesz poprawić to w zbrushu to po prostu wrzucisz sobie texturę skóry do zbrusha i za pomocą toola mrgbzgraber pobierzesz próbki textury żeby nimi zamalować szwy i tyle ściągnij sobie videotutorial Zeet'a o texturowaniu głowy w zbrushu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, można to poprawić w zbrushu na wiele sposobów.

 

-Używając zaap2 i fotoshopa

-używając projection mastera i po porstu podmalowując wadliwe miejsca

-robiąc próbkę potrzebnego materiału, w tym wypadku chyba skóry i używając zblurowanej alphy kilka razy nanieść stroke'iem typu drag, oczywiście z wyłączonym zadd.

 

Na to wszystko można wypalić ambient occlusion (kolorowy lub czarny), nawet tylko w tym miejscu poprawianym i po sprawie

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności