Skocz do zawartości

Komputer za 6000 zł brutto.


kuback

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

 

Poprzeglądałem wcześniejsze tematy. Ze względu na strasznie zmieniające się ceny oraz asortyment postanowiłem założyć nowy temat. Po świętach muszę zamówić kompa za ok 6000 zł. Może być troszke mniej lub troszke więcej ( +- 500zł ).

Komputer do renderowania w maxie(zależy mi bardzo na czasie) i archicada. Oto elementy na które raczej jestem zdecydowany, i BARDZO Was proszę o podpowiedź co z resztą aby osiągnąć zamierzony cel cenowy:

 

1. PROCESOR: Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775) BOX

2. PŁYTA: ?

3. KARTA GRAFICZNA: ?

4. RAM: 4 GB 2x Kingston HyperX DDR2 2x 1GB 800MHz CL5

5. DYSK TWARDY 500 GB: Seagate

6. SYSTEM : Microsoft Windows VISTA Business PL OEM 64Bit 1-pack DVD

7. OBUDOWA: Antec Performance One P180S silver (V1.1)

8. ZASILACZ: Ile WATT ??

9. NAPĘD: Pioneer DVD+/-RW DVR-212 bulk black (Serial ATA )

 

Mile widziane wszelkie podpowiedzi i sugestie co zmienić. Pozdrawiam / KubacK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Skoro przeglądałeś inne tematy to zauwazyłeś pewnie ze w styczniu intel wypuszcza nowe procesory. Co więcej teraz ceny na podzespoły są wyższe ze względu na święta. Składanie zestawu teraz i kupowanie za kilka tygodni jest pozbawione sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przeglądałeś inne tematy to zauwazyłeś pewnie ze w styczniu intel wypuszcza nowe procesory. Co więcej teraz ceny na podzespoły są wyższe ze względu na święta. Składanie zestawu teraz i kupowanie za kilka tygodni jest pozbawione sensu.

 

Ceny drastycznie się nie zmienią tak myślę. To może chociaż jakieś propozycje jak ten zestaw uzupełnić. Nowe procesory będą wiązały się zapewne z wysoką ceną. :/ sam nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie bo te zapowiadana maja byc w okolicy obenych ( pewnie okaza sie nieco wieksze ) ale z taka kwota pewnie bedzie mogl sobie pozwolic na nowego Q9300 :) ja bym zdecydowanie poczekal.

 

Plyta moze cos na P35 - Abit IP35 / Msi neo p35 to sa dobre plytki z naprawde niezlymi mozliwosciami oc , do tego Scythe Mugen - podkrecasz i masz darmowy , spory , przyrost mocy.

 

Grafika jesli starczy 8800GT tudziez Ati 3870

 

Zasilacz 500W starczy z zapasem ( Corsair , Tagan , moze np z odpinanymi kablami latwiej ulozyc i lepszy przeplyw powietrza wtedy a nie potrzeba stada wentyli ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, "drastycznych" zmian nie będzie, ale kwestia złożenia zestawu to mniej wiecej godzina czy dwie przeglądania stron i ofert sklepów - nie rozumiem po co robić to z miesięcznym wyprzedzeniem;)

 

Poza tym tak jak pisze wookie - zamiast q6600 dostaniesz nowy, wydajniejszy procesor, spadną ceny mobo i kart graficznych (te powinny duuuzooo stracić na cenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię to z miesięcznym wyprzedzeniem ponieważ to środki unijne i musze przygotować aneksy do umowy a to wszystko trwa. Jaka jest pewność że nowe procesory pojawią się w styczniu ? Robota leży i czeka na nowy sprzęt. Uwierzcie mi że render w vrayu ma moim obecnie Athlonie 2500+ i 512 ramu to koszmaaaaarrrrrrrr. Jeden 600x400 trwa 4h :(. Czyli co czekać z tym zestawieniem do stycznia? Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że 20 stycznia INTEL ma wprowadzić na rynek nowe procesory -> http://newsroom.chip.pl/news_182376.html . Czy przy w/w zestwie istnieje możliwość wymiany na nowszy procesor bez wymiany płyty głównej itp ? Niebardzo się znam. Tak to w lutym czy marcu kupiłbym nowszy a ten sprzedał na allego. To marnowanie pieniędzy a komp potrzebny bardzo.

 

Pozdrawiam / KubacK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności