Skocz do zawartości

Nowy Komputer - budżet bez limitu


SzolMisz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcialem skonsultowac z Wami konfiguracje jaka polecil mi znajomy nowego PC:

 

Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775) BOX

Asus P5N32-E nVidia nForce 680i SLI

Kingston HyperX DDR2 2x 1GB 800MHz CL5

GeForce 8800 GTS EVGA 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) KO ACS3 (2 sztuki)

Seagate 500 GB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II) (2 sztuki)

Obudowa: Silverstone TJ10 Black

Plextor DVD+/-RW PX-810SA BOX black (Serial ATA)

Asus Silent Square

Wentylator NoiseBlocker Ultra Silent SX2 OEM (2 sztuki)

Wentylator NoiseBlocker Ultra Silent SE1 OEM (2 sztuki)

 

Macie jakieś uwagi? Jaki system warto zainstalować - XP czy VISTA?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Do 2D i 3D(3dsMAX, Maya i 3Design - do projektowania biżuterii). A jaki system? 4GB RAM to chyba tylko VISTA?

 

Pozdrawiam

 

niekoniecznie. jest jeszcze xp64. mam i polecam :) aha i szczerze nie wiem czy warto pakować kase w 2 karty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu mając nieograniczony budżet wybierasz taki słaby zestaw;)

Ja bym konfigurował coś w oparciu o dwa czterordzeniowe procesory xeon np.:

http://www.komputronik.pl/Procesory/Intel/Intel_Xeon/Dual/Quad_Core_Xeon__seria_5000_LGA771_/FC_LGA__Active_1U/Quad_Core_Intel_Xeon_Processor_X5355__2_33_GHz_Active_1U/pelny,id,35002/

 

do tego oczywiście 8 GB RAM a karta mogłaby być jakaś z seri QuadroFX:

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/Profesjonalne/PNY/Karty_specjalizowane/PNY_QuadroFX_5500_SDI_PCI_E/pelny,id,30808/

 

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu mając nieograniczony budżet wybierasz taki słaby zestaw;)

Ja bym konfigurował coś w oparciu o dwa czterordzeniowe procesory xeon np.:

http://www.komputronik.pl/Procesory/Intel/Intel_Xeon/Dual/Quad_Core_Xeon__seria_5000_LGA771_/FC_LGA__Active_1U/Quad_Core_Intel_Xeon_Processor_X5355__2_33_GHz_Active_1U/pelny,id,35002/

 

do tego oczywiście 8 GB RAM a karta mogłaby być jakaś z seri QuadroFX:

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/Profesjonalne/PNY/Karty_specjalizowane/PNY_QuadroFX_5500_SDI_PCI_E/pelny,id,30808/

 

pozdrawiam ;)

 

 

heheh ta karta jest droższa niż mój samochód :P no ale jak szaleć to szaleć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko czy tylko do tych programów w pełni wykorzystam takiego "szatana" :D

 

ale tak całkiem na poważnie to taka karta to imo wyrzucanie pieniędzy w błoto. Za tą kwote to kupisz licencje Maxa i dalej zostaje ci ponad 10 koła na komputer :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dwóch czterordzeniowych procesorów xeon to ja na poważnie. Jeśli dysponujesz takimi środkami to warto zainwestować w dobry procesor i dużą ilość ramu. To jest podstawa do 3D.

 

patry - też się nad tym zastanawiałem ale stwierdziłem że to już bedzie mega przegięcie proponować coś takiego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na soft tez masz niewykorzystany budzet?

 

Tzn. wiem co chcę :D - Adobe, 3dsMAX, Maya, 3Design :D Mam na to środki bardziej mnie interesuje przemyślany zakup sprzętu i XP64bit czy VISTA64bit :)

Bardziej nieograniczony niż niewykorzystany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na soft tez masz niewykorzystany budzet?

 

jeżeli masz wogóle jakiś niewykorzystany budżet to ja chętnie przejmę :cool:

a tak na serio to pionix ma racje co do platformy na dwóch czterordzeniowych Xeonach. Jeżeli masz tylko środki to warto w to zainwestować. Do tego 1 karta 8800GT albo GTX; tyle ramu na ile cie stać. Dobry zasilacz i masz platforme do pracy :) aha no i płyta główna.

No i oczywiście jakiś monitor porządny, np DELL 24'' fullHD :D

 

Bardziej nieograniczony niż niewykorzystany

 

Przygarnij mnie. Proooosze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. wiem co chcę :D - Adobe, 3dsMAX, Maya, 3Design :D Mam na to środki bardziej mnie interesuje przemyślany zakup sprzętu i XP64bit czy VISTA64bit :)

Bardziej nieograniczony niż niewykorzystany ;)

 

a no to bierz wszystko co najdrozsze :]

proponuje najdrozsza karte grafiki, procek z najwieksza iloscia rdzenia i najwiecej pamieci ram :D

elo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz wogóle jakiś niewykorzystany budżet to ja chętnie przejmę :cool:

a tak na serio to pionix ma racje co do platformy na dwóch czterordzeniowych Xeonach. Jeżeli masz tylko środki to warto w to zainwestować. Do tego 1 karta 8800GT albo GTX; tyle ramu na ile cie stać. Dobry zasilacz i masz platforme do pracy :) aha no i płyta główna.

No i oczywiście jakiś monitor porządny, np DELL 24'' fullHD :D

 

Monitor to raczej EIZO 24" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co z systemem operacyjnym? XP czy VISTA? :) Proszę o dobrą radę :D

 

Polecono mi na forum max3d vistę ponieważ skladam bardzo podobny zestaw do Twojego. Informację miałem taką że XP szybko przepadnie z rynku i zostanie VISTA a serwispacki już powstają. Kupie VISTE 64 PL. No i w notebooku tez taki sam system.

 

Ktoś napisał : "Będzie płacz i zgrzytanie zębów.... " ale zaryzykuję :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecono mi na forum max3d vistę ponieważ skladam bardzo podobny zestaw do Twojego. Informację miałem taką że XP szybko przepadnie z rynku i zostanie VISTA a serwispacki już powstają. Kupie VISTE 64 PL. No i w notebooku tez taki sam system.

 

Ktoś napisał : "Będzie płacz i zgrzytanie zębów.... " ale zaryzykuję :)

 

Pozdrawiam

 

Hmmm... Chyba tak właśnie zrobie :) Notebook'a to zaszaleje i spełnie Swe snobistyczne marzenie - http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus/Topowe_life_stylowe_produkty__seria_R2_S6_Lamborghini_VX/Lamborghini_VX__topowa_wydajnosc/Asus_Lamborghini_VX2S_AK002G_Black/pelny,id,44819/ :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powstrzymaj swe zapędy. Notebooka przerabiam już od 2 miesięcy na forach. Polecane były tylko w sumie dwa : Lenovo ThinkPad oraz DELL. Tego co podałeś dla mnie dyskwalifikuje błyszcząca matryca. To nie komp do pracy, lecz dla multimedialnych "snobów".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10k za ten laptop ? beznajdzieja , 5k placisz za pseudo design...

 

W ogóle jestem Pseudo :) Design też pseudo a że jestem snobem no cóż... :cool:

Kupie taniej za Naszymi wspaniałymi i rozległymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstrzymaj swe zapędy. Notebooka przerabiam już od 2 miesięcy na forach. Polecane były tylko w sumie dwa : Lenovo ThinkPad oraz DELL. Tego co podałeś dla mnie dyskwalifikuje błyszcząca matryca. To nie komp do pracy, lecz dla multimedialnych "snobów".

 

Pozdrawiam.

 

Chciałem DELL'a i sie lekko zdenerwowałem jak usłyszałem, że Wuj Sam w Polsce nie będzie na razie udostępniał notebook'ów :( Trza będzie sobie sprowadzić :)

A jaki model masz w zamiarach jeżeli chodzi o lenovo i Dell'a?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenovo ThinkPad serii T. Wybierasz wg zasobów cenowych. Wg forumowiczów jest to najbardziej ceniony notebook pod każdym względem. Nie do zniszczenia. Jeśli chodzi o della, to któregoś z precision.

 

W styczniu podejme ostateczne decyzje. Pierwszego kupuje notebooka, później stacjonarny, ponieważ 20 stycznia wychodzą nowe procesory 4R Intela. Więc jeszcze miesiąc zaczekam i zobacze czy ceny polecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenovo ThinkPad serii T. Wybierasz wg zasobów cenowych. Wg forumowiczów jest to najbardziej ceniony notebook pod każdym względem. Nie do zniszczenia. Jeśli chodzi o della, to któregoś z precision.

 

W styczniu podejme ostateczne decyzje. Pierwszego kupuje notebooka, później stacjonarny, ponieważ 20 stycznia wychodzą nowe procesory 4R Intela. Więc jeszcze miesiąc zaczekam i zobacze czy ceny polecą.

 

 

A jaką konfigurację stacji roboczej zamierzasz sobie stworzyć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupując lapka Lamborghini czy inne badziewie z marką samochodu w nazwie nie stajemy się snobami, a pośmiewiskiem. Serią T, też można było robić wrażenie parę lat wstecz, teraz jest czerpanie zysków z legendy. Macbook Pro w najmocniejszej wersji albo dwa i można zacząć rozmowę... Naprawdę szanujmy się trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupując lapka Lamborghini czy inne badziewie z marką samochodu w nazwie nie stajemy się snobami, a pośmiewiskiem. Serią T, też można było robić wrażenie parę lat wstecz, teraz jest czerpanie zysków z legendy. Macbook Pro w najmocniejszej wersji albo dwa i można zacząć rozmowę... Naprawdę szanujmy się trochę.

 

Respecta :D

 

Ale tak poważnie zastanawiam się nad DELL'em oraz ostatnio wpadl mi w oko HP Compaq nw9440 http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/sm/WF05a/1090723-1124065-1124065-1124065-12434460-12401006.html?jumpid=reg_R1002_PLPL

Co o tym modelu sądzicie? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa zaproponowana mi konfiguracja:

Procesor: Intel Core2 Quad Extreme QX6800 2,93GHz (S775) BOX

Płyta:Asus P5N32-E nVidia nForce680i SLI

Pamięć: Kingston HyperX DDR2 2x 2GB 800MHz CL5 (2 sztuki)

Grafika: PNY QuadroFX 1700 Professional Video Edition PCI-E (2 sztuki)

Dyski: Seagate 500 GB Barracuda 7200.11(32MB, Serial ATA II) (2 sztuki)

Obudowa: SilverStone Temjin TJ10B Black

Zasilacz: Tagan 530W - U15 EasyconSerie

Napęd: Plextor DVD+/-RW PX-810SA BOX black(Serial ATA)

Wentylatory: Asus Silent Square

NoiseBlocker UltraSilent SX2 OEM (2 sztuki)

 

Otwarty jestem na sugestie i uwagi :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekac do stycznia na nowe procki ? Albo teraz kupic pozniej zmienic ale bedzie troche w plecy.

 

Plyte wybralbym cos na P35. Za 680i przeplaca sie troche poprostu w stosunku do jej mozliwosci.

 

No mam właśnie ten dylemat, czy czekać do stycznia czy teraz już kupić :) Też chodzi o "podatki" teraz w koszty bym sobie to wrzucił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekhmmm ten procesor kosztuje 3300zł... Sporo :P Q6600 za to kosztuje 899zł (ceny z komputronika). A więc różnica w cenie to 2400zł. Za tyle kasy masz drugi komputer do renderowania...Co chciałem powiedzieć to to, że ten procesor się zwyczajnie nie opłaca.

Złóż 1 komputer z takimi podzespołami jak masz w konfiguracji powyżej, tylko zamiast Q6800 weź Q6600. Za różnice w cenie złóż komputer z taką samą konfiguracją, tylko bez wypasionych kart graficznych. W taki sposób masz 1 komputer, na którym możesz renderować non stop. I drugi do pracy i renderowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

we wrocławiu quady są już po 800 pln brutto. :)

Autor wątku powinien chyba okreslić na czym mu zaeży, i czego od sprzętu wymaga.

Ze względu na róznice w prockach (ich budowie) i skandaliczne uchybienia w pisaniu programów do 3D, bardzo wązne ( zasadnicze !) jest sprecyzowanie do czego ma być komp. Tekst , że komp ma być "do 3D " - nieczego w dzisijaszych czasach nie załatwia.

Chcesz konkretów - to daj szczegóły :)

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chciałem poczekać do stycznia na nowe procki Intel'a no i właśnie się dowiedziałem, że przesunieta jest data wydania ponieważ nie mają konkurencji:D I zaczekają co AMD wypuści. Więc nowe procki później:(

Czekać czy nie czekać ot co:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie czekał. Q6600 baaardzo się opłaca. A potem zawsze procesory można wymienić. A tak to możesz czekać i czekać...a potem wyjdzie info, że intel za 2-3 miesiące wypuści znowu nowe procki :P i znowu będziesz czekał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności