Skocz do zawartości

Pytania związane z konkursem


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy wszystko ma byś modelowane od zera pod tę bitwę czy można wykorzystać starego WIP męczonego kiedyś czy nie (i pokazywanego w dziale WIP) bo niepokazywanego wiadomo że nikt i tak nie udowodni że powstał kiedyś.

Zapomniałem jak było ostatnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Chodzi o stworzenie całkowicie nowej pracy.Aby nie dawac wiekszych szans osobom, ktore na przyklad braly udzial w podobnych konkursach i maja juz gotowe modele, prace powinny byc stworzone od podstaw, a cały przebieg powstawania pracy powinien byc zamieszczony w odp. wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji którejś z poprzednich bitew była długa dyskusja na ten temat. O ile mnie pamięć nie myli staneło na tym, że jeśli czyjś workflow zaczyna się od basemesha to nie ma sprawy. Nie można za to używać modeli wziętych prosto ze swoich innych prac itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Prace muszą być zgodne z założeniami/zasadami tematu. Często specyfika danego tematu będzie wprowadzać pewne ograniczenia i wymuszać kierunek rozumowania twórcy, prace niezgodne z tymi zagadnieniami nie będą brane pod uwagę podczas podsumowania (autor zostanie wcześniej uprzedzony i dostanie czas na zmianę pracy)."

 

 

Jak mam to rozumieć to rozumieć?

bo jedyne założenia poza stroną techniczną jakie znalazłem to że tytuł bitwy brzmi "porachunki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym razem termin jest NIEPRZEKRACZALNY

wymiary prac i dane techniczne są podane w regulaminie

co do tematyki prac - jury może ocenić słabiej jakąś pracę bo nie trafi do nich forma przekazu zamysłu autora i zgodność z tematyką konkursu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda osoba czy drużyna przystępująca do konkursu może do procesu nominacji wystawić tylko jedną pracę. Wystawienie więcej niż jednej pracy wiązać się może nawet z wykluczeniem z konkursu.

Czyli nie mozna np załączyc animacji albo kilku ujęć z tej samej sceny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za trywialnosc pytania, ale jeszcze nie bralem udzialu w Bitwach, wiec lepiej sie najpierw spytac niz potem poprawiac.

 

pytanie w zwiazku z rozmiarem koncowego obrazka:

 

w regulaminie pisalo ze ma byc co najmniej 10cm x 10cm w 300dpi,

co daje 3000px na 3000px dla kwadratowego obrazka.

 

moj obrazek bedzie akurat prostokatny, wiec jestem ciekaw czy rozdzielczosc

3000px na około 2000px wystarczy??? mi sie wydaje ze jak najbardziej, bo jakosc przy ewentualnym wydruku bedzie OK, dla nawet wiecej niz 10cm.

 

to i tak jest duzo, a gdyby trzebabylo wiecej to trzeba wziasc pod uwage ze taki obrazek moglby sie renderowac kurde nawet i 3 dni :/ a niektore renderery moga sie wywalic przy wyzszych rozdzielczosciach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 10 do 20 można jeszcze robić, ale 10 część prac odpadnie, odpadną te gorsze oraz te bardziej niedokończone, dlatego warto do 10 jak najbardziej swoją pracę podciągnąć. (żeby osoby decydujące o nominacjach stwierdziły że praca "ma potencjał")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnisnie starej siatki glowy czy moge ja wziac i przerobic na nowa zebym nie musial modelwoac praktycznie dokaldnie tego samego? generalnie z zalozenie ta glowa ktora mam nie bedzie wogole przypominac tego co chce osiagnac czyli praktyniczenie wszystko bedzie pozmianiane ale podstawowy model i tak musze miec, a z tego co slyszlame ludzie biora modele z posera czy gdzie tam je dorwa i obrabiaja w zb. oczywiscie wszystko bym pokazal z czego wychodze i co chce osiagnac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matys - pytalem juz o to i powiedziano mi ze nie mozna. Zreszta jest to jasno napisane w regulaminie. Model z posera wzial Omen i mysle ze wiecej tego nie zrobi bo to nie fair w stosunku do innych. Nie wiem czy ktos jeszcze posluzyl sie taka "pomoca".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze powoli zblizaja sie terminy to mam jeszcze dwa pytania, zeby potem nie kwiczec...

 

1. czy na 10 lutego trzeba sie jakos przygotowac? tzn. wpakowac do watku aktualny postep pracy i jakos to zaznaczyc, np. wielkimi grubymi czerwonymi literami? trzeba to zrobic w pierwszym poscie? chodzi o to zeby 11 lutego nie bylo przykrej niespodzianki... gdy bede szukal swojego watku :)

 

2. i druge pytanie, podobne do pierwszego tylko tym razem chodzi o 20 lutego czyli oddanie prac, gdzie zamiescic gotowy obrazek? czy zamiescic tylko kopie do podgladu

np. 1000x700 czy od razu WIELLKA kopie do druku 1200x1200?

 

dzieki

i sorry za takie szegoly, ale wole wiedziec wczesnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre ziomki odpowiedzcie mi na ważne pytanie...

 

czy przy tworzeniu pracy mogę wykorzystać generator drzewek który jest w postaci skryptu w Blenderze...

 

czy to jest ok??, wolę zapytać, żeby nie było...

 

drzewa są generowane, jednak dużo trzeba przy nich jeszcze pracować, więc to nie jest tak że wciskam guzik i wyskakuje mi idealne drzewo, więc wydaje mi się że mogę...

 

czekam na szybką odpowiedź...

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że można, pewna nie jestem.

 

Fajnie by było w następnej bitwie lepiej takie sprawy rozgraniczyć regulaminem, co można co nie, czy można poserem czy można drzewka, ivy generator itp. Bo teraz nic dokładnego nie pisze, pisze tylko że prace muszą być nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności