Skocz do zawartości

[Porachunki] Odwet Spitfire'a <<< 10-02-2008 >>>


floo

Rekomendowane odpowiedzi

[Porachunki] Bitwa - Odwet Spitfire'a 14.01.2008

 

Scena będzie przedstawiać najlepszy angielski samolot z okresu II wojny światowej,

Spitfire MK V atakujący zasłużoną jednostkę niemieckiego czołgu tupu Tornado Tygrys.

Jako forma odwetu za wiele zniszczonych czołgów typu M4 Sherman(na scenie zniszczone jednostki) przez załogę Tygrysa.

 

Praca będzie wykonana w składzie dwu osobowym... (floo & KisieL_MAD)

 

Programy to Blender i 3dMax oraz zewnętrzny rendering (jeszcze nie zdecydowaliśmy jaki zastosujemy)

 

 

edit:

 

W Przypadku Spitfiera:

 

Każde uniwersalne skrzydło miało zaczep na bombę 113kg.

 

Przykładem jest Dywizjon 317 który wykorzystywał tą maszynę do osłony konwojów, kanału Bristolskiego, bombardowanie niemieckich linii komunikacyjnych i osłona bombowców, a w maju 1945 pilotom dywizjonu udało sie zatopić jeden statek.

Zrzucono 500 ton bomb.

 

Cytat z Mały modelarz 3/2005.

 

więc niejasność zostaje wyjaśniona...

 

Pilot widząc że shermany nie radzą sobie z Tigerem, postanawia wyrównać porachunki za kolegów... ;)

 

Postaramy się sukcesywnie wrzucać updaty...

 

Mam nadzieje że temat pasuje do tematu bitwy "Porachunki"

 

Jeśli są jakieś wątpliwości to proszę o tym pisać, chętnie odpowiemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kurcze ciężko mówić że nie... Zrobiło na mnie wrażenie to że Polskie dywizjony korzystały z takich maszyn... i robiły to skutecznie...

 

Natomiast Tygrys ze swoim pancerzem, niszczył shermany i to byłby dobry odwet... :)

 

Ambitnie, jednak trzeba próbować... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ciężko mówić że nie... Zrobiło na mnie wrażenie to że Polskie dywizjony korzystały z takich maszyn... i robiły to skutecznie...

 

 

Masz rację, tylko, że oni walczyli z Messerschmittami, nie z czołgami ;)

 

Tu by pasował bardziej samolot szturmowy, bądź bombowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

floo fajny temat sobie wybrales, ale empeck ma racje Spitfire nie byl samolotem szturmowym i nie pasuje zbytnio do koncepcji raz dlatego ze Spitfire byl wyposazony w karabiny maszynowe i pancerza czolgu by pewnie nie przebil, a dwa ze podczas nurkowania zdaje sie ze im gasly silniki, w kazdym razie Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tutaj was zaskoczę... ;)

 

Spitfire'y były wykorzystywane jak szturmowce do walk naziemnych LF BF z mniejszą rozpiętością skrzydeł, szybki, posiadał odcięte końcówki na skrzydłach... ;)

 

dla klimatu wrzucam odgłos samolotu, choć w bitwie go nie użyję :P to można załapać klimat... :P

 

http://www.spitcrazy.com/Merlin1.wav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tutaj was zaskoczę... ;)

 

Spitfire'y były wykorzystywane jak szturmowce do walk naziemnych LF BF z mniejszą rozpiętością skrzydeł, szybki, posiadał odcięte końcówki na skrzydłach... ;)

 

Do niszczenia czołgów? ;)

 

Zresztą, Spit ze ściętymi końcówkami skrzydeł to był o ile dobrze pamiętam Mk XII, nie mk V. Nie mówię, że Spitfire nie był używany do niszczenia celów naziemnych, bo był, m.in. we Włoszech i po D-Day, ale były to wyjątki.

 

Dobra, EOT z mojej strony, bo wyjdzie, że się czepiam. Po prostu uważam, że umieszczenie Spitfire atakującego czołgi jest nie na miejscu. Nawet jeśli jakiś pilot był na tyle zwariowany, by strzelać z karabinów, czy nawet działek do Tygrysa, to były to wyjątki.

 

Lepiej by było zobrazować bitwę powietrzną ze Spitem. Na przykład Mk I vs Stuka, Bf109, czy He-111. Taki duet byłby bardziej na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie? Gdybym miał czas to bym wziął udział w bitwie, jednym z pomysłów jest właśnie walka powietrzna, a raczej jej koniec - dość mocno pocharatany np. Mustang, cieknący olej, dziury w poszyciu itp, a w tle Foka z urwanym skrzydłem w płomieniach i wyskakujący pilot:)

 

Powodzenia Floo, tak jak przedmówcy - trochę się dziwię, że wybrałeś Spita do tego typu sceny, ale ciekaw jestem jak wyjdzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas - i gdzie tu widzisz jakieś porachunki ? bo ja np. widzę scenkę lotniczą z okresu wojny gdzie piloci wykonują rozkazy dowódców

 

Niby tak, ale właśnie jednak tym różniły się walki podczas pierwszej i drugiej Wojny od współczesnych. Teraz mamy fire&forget, wtedy walka była prawdziwą rywalizacją. Poza tym, nie jestem jakimś znawcą historii, ale sądzę, że tacy piloci mieli dośc silną motywację by posiekać jak najwięcej "pieprzonych szkopów" itp:) - za naloty, za V1, za poczucie strachu, za straconych kolegów, czy chociażby przykład który wcześniej przytoczyłem - dziurę w pięknie polakierowanym skrzydle;).

 

Ok, kończmy bo powoli się Offtop robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, wytłumaczę to tak... że grafika 3d posiada pewną magię, tą magią jest tworzenie rzeczy które w realiach są nie możliwe i to jest piękne, stworzyć coś czego jeszcze nie ma, a nie kopiować scenerii z którą jesteśmy obeznani...

 

w ostateczności można by zastosować strategię ataku shermanow na czołg typu tygrys jako odwet za poniesione wcześniej straty...

 

 

czy wszystko musi być tak poukładane według realiów??? w końcu liczy się wykonanie i efekt końcowy...

 

Jako pierwszy wrzuciłem temat i akurat II wojna i gdybym to przewidział to pewnie myślał bym nad czymś innym, bo coś tłoczno z tym tematem...

 

 

przyznaję że nie będzie mi łatwo, bo będzie mój pierwszy samolot, a nie dam rady zrobić dobrego bombowca, w takim czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawym co z tego wyjdzie....aha...wybór samolotu jak najbardziej trafny, spity w wersji szturmowej wystepowały szczególnie często podczas walk w afryce, potem zastapiły je inne samoloty głównie tempesty i typhony. Uwaga że to chybiony wybór odpada. Straty Afrika Korps w sprzęcie pancernym w pewnym okresie były dziełem niemal wyłącznie działań lotnictwa. Powiedziałem to ja wasz forumowy ekspert :D pozdrawiam.

PS. koła jezdne powinny byc wklęśnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliment woroszyłow, wielkie dzięki za potwierdzenia historii spita, oraz za trafne uwagi, które z pewnością się przydadzą... ;)

 

chcemy pokazać tą maszynę z innej strony, ponieważ większość kojarzy je tylko z bitwy o Anglię...

 

pracujemy dalej... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fikołek samolocik jest teraz w hangarze i jest składany...

 

będzie też pilot i całe otoczenie...

 

Postaram sie przedstawić prosty concept sceny, bo tego brakuje... ;)

 

Mam nadzieje że sie spodoba... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tank niby ok, ale moim zdaniem zbyt zubożony, nie mowie abys robil modelem zimmerit(albo jakos tak) jak Pionier swego czasu, ale wiecej detalu wiecej smaczkow teraz wyglada troche jak modelik LP do jakiejs gry strategicznej typu RTS.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoMic tak się skłąda że model ma juz okoła 500.000 poly, a to tylko jeden model... na całą scene składa się 5 modeli... i do tego dochodzi gęsty las... więc trzeba liczyć się z tym że to będzie tego troszkę... :D

 

więc będzie jakieś 8-9 koła... na co trzeba nie wiem jakiego kompa...

 

nie dysponuje takim sprzętem który to od tak przeliczy...

 

Mierzę siły na zamiary i nie kumam po co robić szczegóły który nie widać, po co pokazywać coś czego tak naprawdę nie ma...

 

Render obejmie całą scene, zrobię prosty koncept to zobaczysz jakie są założenia, co powinno wyjaśnić niejasności...

 

P.s.

Też pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla Topek za rewelacyjne referencje!!! :) plusik dla ciebie, tego było nam trzeba, zastrzyk świeżych informacji... :D

 

 

edit:

 

jeśli by ktoś miał referencje do spitfiera MK VB to będę bardzo bardzo wdzięczny...

 

brakuje mi fotek do szczegółów, w szczególności kokpit... :(

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto kolejny etap prac nad spitem... ze względu na brak referek trochę się to przedłużyło...

poprzednia wersja została znacznie przebudowana na wersje Spitfire'a LF VIIIC...

widać poprawę...

 

jeśli ktoś ma zdjęcia referki pilotów z okresu drugiej wojny to będę bardzo wdzięczny...

Pozdrawiam!

 

spitcw8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

floo--> patrzac sie na to co zrobiles widac ze masz niewielka ogolna wiedze na temat tych maszyn. poniewaz wyraznie znieksztalciles najbardziej charakterystyczna ceche tego samolotu ktora czynila Spita Spitem a nie zadnym innym jakims tam samolotem. Mowie tu o obrysie skrzydla ktore bylo elipsoidalne, Naprawde bardzo malo maszym mialo takie skrzydla i to dzieki nim Spit zawdziecza swa super zwinnosc. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności