Skocz do zawartości

[Porachunki] StandOff


OmeN2501

Rekomendowane odpowiedzi

Wee.e Pierwsze podejscie do bitwy 3D :] W sumie to jak sie naucze poprawnie modelowac i teksturowac ludzka postac uzna te bitwe za wygrana :]

 

Scenka bedzie przedstawiac policjantke i jakiegos zlego kolesia w klascycznej patowej scenie z filmow John'a Woo "ona-przystawia-mu-pistolet-do-glowy-i-on-jej-tez". Tyle ze klimaty beda bardziej Sci-Fi-Future.

 

Mocno licze na wasza pomoc bo zielony jestem w 3d niezle. Na razie klepie temat, na powazniej rusze w przyszlym tygodniu

 

edit: zmiana nazwy watku bo tak sie fachowo nazywa taka scenka ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jaras : been there, done that ;]

nezumi: hehe - mam zamiar wykorzystać swoje 10% postprocesingu do ostatniego promila ;]

Dzieki za wsparcie ludziska

 

Na razie decyzja konceptowa bo zaczyna mi sie w glowie przebijac drugi pomysl ktory chyba bylby ciut latwiejszy do realizacji dla takiego nooba jak ja, a wciaz ciekawy tematycznie:

 

Pierwszy test kompozycji, modele z Posera (wiem ze laaameerriaaa ale testowo i na szybko na razie) reszta podmalowana. Tak ekspresem wiec nie ma co sie czepiać szczegółow tylko ogólnej koncepcji. Dajcie znac jak wam sie to widzi w takiej postaci. Jak dzis na to patrze to chyba bym obrócił jeszcze troche kamere zeby twarz kolesia bylo bardziej widac

 

standoff11en3.jpg

 

Drugi pomysl to remake takiej mojej starusienkiej pracy. Oczywiscie byla by zrobiona realistycznie a nie mangowo - dalbym szeroki kadr na caly eksplodujacy budynek, jakas ulica przy ktorej stoi - takie tam...

 

www.imageshack.usdontmesswithmebyomen250ty2.jpg

 

Jak myslice w ktora strone isc?

 

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Was z tymi 10% opętało ? nie ma w regulaminie nic na ten temat - można zrobić podmalówki i poprawić babole na renderze - ważne żeby nie oszukiwać i nie korzystać ze zdjęć i nie robić jakichś fotomontaży - to samo dotyczy modeli - nie mogą być z innych prac wykorzystane bo liczy się umiejętność wymodelowania ich i trzeba pokazywać poszczególne etapy ich powstawania :)

co do konceptu to bardziej podoba mi się 1 scenka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy koncept jest bardzo wymowny, bardzo mi się podoba - czy te gołąbki symbolizują ulatniający się pokój ? :) może by je zamienić na czarne kruki ? no i moze tego gościa ubrać w jakiś chełm lub cos w ten deseń ? pamiętaj że włosy mają być też 3d ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koles na 1 planie bedzie w pelni zcyborgizowany - taki bajer coby sculpta pokazac troche ;] A golabki to taki motyw ktory John Woo stosuje w swoich filmach - aczkolwiek nie wiem czy przetrwaja do konca :]

 

W ogole to troche musze mierzyc sily na zamiary i nie wiem czy pierwsza powazna praca 3d powinna byc akurat tak skomplikowana jak ta pierwsza... Latwiej by mi bylo zrobic 1 postac, mroczna otoczke i eksplodujacy budynek w tle... ale musze to przemyslec jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jeszcze zanim sie na powazne za modelowanie zabiore koncept scenki wybuchowej o ktorej wczesniej wspominalem. Wydaje mi sie ona latwiejsza do zrobienia wiec jest szansa ze sie uda ja skonczyc. Uwagi mile widziane

 

render33fg2.jpg

 

Kilka lamerskich 3d pytan, bylbym bardzo wdzieczny za odpowiezi zorientowanych w temacie ludzi :]

 

1. Czy panienke lepiej robic jako jeden model czy na czesci (osobno glowa, plaszcz, koszula, kamizelka, paski) czy moze jest to bez roznicy?

2. Czy jak mam uproszczony model w 3dstudio i chce go podciagnac detalem w Zbrushu to musze go najpierw zmapowac przed sculptem czy tez UV maping moge na pozniejszym etapie podpiac?

3. Detale z zbrusha podpinac lepiej jako disp czy jako normale?

 

Na razie tyle. Jak widac przygotowuje sie do modelingu i chce sie zorientowac co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncept miażdży i wgniata w ziemię :D suuuper!

 

1 lepiej osobno :) jak zaczynałem próbowałem wszystko zrobić z jednej powoerzchni to był zły pomysł :D

 

2 możesz później ale dobrze jest od razu ładne UV zrobić poolecam darmowego roadkilla

 

3 jako narmal mape będzie szybko się renderowało ale musisz wyexportować trochę wyższy level żeby na brzegach ni było kantów tylko gładkie przjeście

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

ostani koncept jest mega wyq*****!! bardzo mi sie podoba, ciekaw jestm jak sobie poradzisz w plastelinakch : ), czymam kciuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - na pierwszy ogien model glowki i jej teksturowanie. Jak widac nie korzystalem z zadnych referek :P Material i rendering zbrushowe wiec jescze sie pewnie w 3deesie podrasuje (np jakis specular normalny dodam a nie taki jednolity jak teraz).

Oczy i zeby to na razie prosciutka tekstura- beda robione bardziej realistycznie. Wloski testowo i na szybko w PSie ale w finale bede je robil troche gameratowo na plane i teksturkach wiec efekt powinien byc podobny ;]

 

testinghg1.jpg

 

Rozgladamy sie:

 

facesmi0.jpg

 

Uwagi w cenie jak nigdy

 

-

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

ładnie uchywciłeś podobieństwo, masakrą jest dla mnie to że będąc gościem od 2d szczelasz takie 3d, głowa jest po prostu miodzio, twarz jest rewela i bardzo chaarkterna, dupereli sie nie czepiam bo to oczywiste ze to jest nadal robocza sprawa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jest swietnie - tylko nie wiem po co ty chcesz cos tam domodzic w tej glowei - moze nie trac na to czasu bo wielu z tych detali w kadrze nie bedzie widac- jest teraz rewelacyjnie wiec zajmij sie moze innymi elementami :D naprawde wolalbym zobaczyc cala scenke niz tylko nawet najlepiej na swiecie wykonana glowke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności