Skocz do zawartości

[Porachunki] Orientalnie


Ex3

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy raz w bitwie raczej w celach edukacyjnych.

 

Mój pomysł jest taki:

Japonia Edo, klimat jak w Samurai Champloo ( jeśli się uda ;) )

Późny wieczór/noc, ciemna ulica oświetlona papierowymi lampami.

Na głównej ulicy miasta w błocie leży ciało mężczyzny, w oddali widać odchodzącego miejskiego zabijakę który wyciera swoją katanę z krwi, odwrócony plecami do ciała.

Pomiędzy nimi będzie młoda dziewczynka w gejszowej szatce która w drewnianych butkach biegnie z kataną ojca skierowaną w stronę mordercy.

Chcę żeby to wyglądało dynamicznie i dość mrocznie.

 

Całość miejmy nadzieje wyjdzie jako tako, nigdy nie robiłem wcześniej tak skomplikowanej scenki więc będę liczył na wszelką możliwą pomoc.

Pozdro i czymajcie kciuki :) za ukończenie ofkors ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

również życzę powodzenia. taka mała sugestia: może kadr ustawiony przed twarzą tego zabójcy tak, żeby było widać jego wyraz twarzy i to jak wyciera katanę, a na drugim planie ta dziewczynka i ciało? nie bijcie jeśli mam dziwne pomysły, nic nie poradzę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwsze modeliki już zaczynają się pokazywać.

Na początek dwa fronty budynków i pierwszy problem, próbuję z tego zrobić pół panoramy ;) chciałbym żeby oba końce ulicy były dobrze widoczne.

Kombinuję z vrayowską kamerą ale tam mam sferyczną ( albo przynajmniej taką do tej pory znalazłem ) a mi zależy na cylindrycznej.

Nie chcę żeby wyszło standardowe fish eye.

Może ktoś pomóc :) a ja będę szukał dalej

 

6682d6ac05f483de.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wieczór czyli kolejna okazja żeby coś wymodelować ;)

 

Oto dzisiejszy progress:

Mostek będzie na trzecim planie więc nie potrzebuje dużo detalu.

Budynek też jeszcze czeka sporo pracy.

Tutaj szybki concepcik ujęcia ;) ( jak widać bardzo szybki ) ciągle nie rozwiązałem problemu z kamerą. Jeśli ktoś wie jak zrobić taką to bardzo proszę o helpa.

f5af4fd22126118f.gif

 

ae05f785029197bc.jpg

 

 

 

 

db1b5aa17e4fea83.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrenderuj kilka klatek normalnych a potem złóż w programie do panoram i nałóż postacie z osobnych renderów. Ważne aby obrazki sąsiadujące ze sobą miły koło 4-5 % wspólnego obrazu i postaci nie znajdowały się na łączeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały updajt ale zawsze:)

Scenka będzie nocą więc próbuję troszkę światła ustawiać. Budynek uważam za wymodelowany i jeżeli nic nie wyniknie to go nie będę już zmieniał.

Co do sklejania w panoramę to nie jestem za bardzo przekonany ale spróbuję.

 

b16566b6ff7c839d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiatlem sie nie przejmuj na razie chociaz RK ma racje. W PSie dasz krzywe, podbijesz kontrast troche i bedzie cacy :)

 

Ujecie ktore proponujesz na koncepcie jest przeciwienstwem dynamizmu. Jedna postac w lewym rogu, druga w prawym i trzecia posrodku. To jest kompozycja statyczna. Poza tym utrudniasz sobie zycie jakas dziwna kamera :)

Zastanow sie czy nie lepiej byloby ustawic kamere nisko nad ziemia, pokazac na 1 planie cialo zabitego, tuz za nim dziewcze podnoszace miecz ojca z ziemi i biegnace ku zabojcy ktory jest na 3 planie i powiedzmy rozplywa sie w porannej mgle. Wszystko w dosc ciasnym kadrze (uklad pionowy a nie poziomy). To tylko moja sugestia, moze cos ci to podpowie.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kadrem to jeszcze będę mocno kombinował, dzięki za podpowiedzi.

Lampiony na razie to zwykle kapsułki z maxa ;) tyle że bez smoothowania.

Co do oświetlenia to chciałbym żeby scena była oświetlona w głównej mierze lampionami i tylko minimalnie od księżyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności