Skocz do zawartości

Fotografia: Dzień po dniu ... "MikroMakro, Nowy Sezon "


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

cóż otrzymałem swój fotopstryk, szczerze mówiąc jestem z niego zadowolony i jak na całkowitego green bereta w tematyce "pstrykania" zdjęć wrzucę tu kilka licząc na mądre rady Doświadczonych Kolegów ;).

 

Aparat Canon 400D + OB. 24-60 F2.8 Sigmy, dobry czy nie, nie wiem ;).

 

Za wszystkie sugestie oraz inne uwagi z góry dziękuję . . .

 

 

IMG_0255.jpg

Edytowane przez miriam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Pixar Jak to mówią w krytycznych sytuacjach zostaje PS ;), albo telefon do przyjaciela . . . który z resztą powiedział że Canon to dobry sprzęt :]. Dodatkowo dobawiłem do tego jeszcze grip'a, czy jak to się zwie, szczerze mówiąc przydaje się i aparat lepiej "leży w łapach". . .

 

I jeszcze jedna porcja tym razem z porannego wypadu do stadniny, pogoda straśna, warunki kiepskie, wszystkiemu winien autor fotek . . . bo ni kumaty jeszcze ;) acz zapraszam do oglądania . . .

f00gd4.jpgf01xp7.jpgf03ph1.jpg

f04gl0.jpg

f05rx7.jpgf06yk9.jpg

f07iy3.jpgf08gf7.jpg

f09gi3.jpgf11tb9.jpg

 

 

I ostatni z dzisiejszego wypadu, który nie mógł pozostać bez komentarza . . .

mmediaee1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze odpada, bałagan na planie, musisz uważać na krzaki, gałęzie, śmiecie w kadrze

ale to przychodzi z czasem. Reszta niezłe poza koniem bez nóg :).

Te napisy odrobinę drażnią. Człowiek nie lubi jak sie mu tłumaczy co widzi, to tak ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiektyw fajny bo jasny ( 2.8) szeroki kat przyda sie raczej do wnetrz i pejzarzy , niewiem jaka tam jest srednica ( pewnie 72 mm ? ) ale z doswiadczenia wiem ze przyda Ci sie napewno polar na poczatek a pozniej szara polowka .

odnosnie ujec to pstryki testowe - kolory ok ( tez jestem canonowcem 350D ) a co do zawartosci to sie nei wypowiadam bo raczej nic tam ciekawego nie widze - no ale przeciez to testy . Nie wiem jak focisz - ja na manualu tylko , przetestuj fotki przy sloncu a takze w ciemnosci , GO ( glebie ostrosci ) , i inne ... jesli testujesz 400tke to jeszcze ho ho ho testow . ja foce juz 2 lata 350ka , wczesniej zwykla cyfrowka i ciagle sie ucze ,, a kollejnych obiektywow przybywa i przybywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torm, polka dot - Dzięki.

illy - początki zawsze są trudne ;).

delf77 - nie no jak pisałem zielony jestem ;). Tu linka do tego obiektywa. Chyba 77 mm. ale próbuję i próbuję ostatnio był "test" sztucznych ogni. ale ... brak mi słów. (RAW wywołany"")

 

Dzięki i

Pozdr.

 

img1564la5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, zatem dzisiejsza wycieczka w rejon najzimniejszy w naszym kraju :], kilka fotek elektrowni wiatrowych ... pogoda w miarę dobra, zimno i mocno wietrznie ;) ...

 

za wszelkie uwagi oraz cenne rady z góry bardzo dziękuję.

Przyjemnego oglądania

//Pozdr.

 

 

 

0001bu5.jpg0004bp7.jpg

0003cg2.jpg

0005jr7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka fotek z dzisiejszego dnia + test "nowego" nabytku Canon EF 80-200 4.5 :( ... do testów dobry ;D ... AF niestety zawodzi

 

Zapraszam do oglądania ... i komentowania.

 

//Pozdr.

 

1. W poszukiwaniu bobrów ...

img4460ra9.jpg

2.

img4465bf0.jpg

 

3. Motor Show. . . (kadrowanie celowe)

img4553hd9.jpg

3A.

img4555cl4.jpg

3B.

img4557jr1.jpg

3C.

img4561ug6.jpg

3d. tu niestety nie wcelowałem ;) ...

img4568si7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak w końcu słońce zaświeciło ... wraz z kolegą odwiedziliśmy zaprzyjaźnionych tubylców i ich ujarzmione rumaki ;). . .

!! Uwaga dla tych, którym się wydaje że też tak mogą :], nie róbcie tego w domu !!

 

i tak to się zaczęło miłego oglądania

wszelkie Uwagi wskazane ...

1.

img6543rb9.jpg

2.

img6599xm5.jpg

3.

img6617fr3.jpg

4.

img6628cx7.jpg

5.

img6647cz7.jpg

6.

img6649tb5.jpg

7. z dopalaczem ...

img6655fb0.jpg

8.

img6658qk2.jpg

9.

img6659mb8.jpg

10.

img6667ez8.jpg

11.

img6672he6.jpg

 

i jeszcze raz dla przypomnienia :]

!! Uwaga !! to nie żart, nie róbcie tego w domu oni zrobili to za Was ;) !!

 

photo?authkey=saaOGYrEPpc#5192539477540505714photo?authkey=saaOGYrEPpc#5192539477540505714

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,4 i koncowe druty psuja kadr

5 słup

6,9 pomysł dobry ale punkt wyostrzenia juz sredni, w pierwszym napis na gumie ktorego defacto nie da sie odczytac a potem piasek na oponie zamiast moze tarcza

Co do przewodów i słupa to przyjdzie z czasem, że nie będziesz w pewnych miejscach stawał i stanie się to nawykiem aby nie pojawiały się mocno abstrakcyjne elementy krajobrazu jak słupy HV, gałęzie, słupy płotu wystające z głowy modela itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,4 i koncowe druty psuja kadr

5 słup

z tym niestety masz rację, ale naprawdę ciężko się tam było dobrze ustawić bo obok stacja przekaźników była i w zasadzie tylko jedno miejsce było wolne (acz na przyszłość mocno sobie to w pamięć wbiję) ;).

 

6,9 pomysł dobry ale punkt wyostrzenia juz sredni, w pierwszym napis na gumie ktorego defacto nie da sie odczytac a potem piasek na oponie zamiast moze tarcza.

 

co do tych to taki był zamysł ;). Wielkie Dzięki za komentarz.

 

 

Chodzilo mi bardziej o obiektyw ;)

 

niom domyśłiłem się ;] kilka robionych było Canon EF 80-200 4.5

a reszta 24-60 F2.8 Sigmy,

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna mała różyczka w kącie ogródka, sama sobie stała ...

 

img9993lp4.jpg

 

nieopodal druga również bardzo mała

 

img9963ep0.jpg

 

 

i chyba czas żeby obiektyw zmienić ...

bo już mnie nerw zaczyna z nim żenić.

 

//Pozdr.

 

my.php?image=img9963oz7.jpg

Edytowane przez miriam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cościk w zapaść wątek popada, więc taki luźny kolejny pomysł, sorka za błędy w anglijskim

jeszcze kiedyś do tego wrócę ;)

 

9.

visioye3.jpg

 

i 2 ujęcia z fontanną w roli głównej

 

10.

fontanna0001zp8.jpg

11.

fontanna0001akf4.jpg

 

//Pozdr.

Edytowane przez miriam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kompozycjami kwiatowymi moglbys pokombinowac cos w kierunku styliacji wzajemnego ukladu, gry elementow i kompozycji obrazu - pod konkretny temat. Czyli np "radosc", "nostalgia", "rozpacz", "niesmialosc". Np 6,7,8 sa wg mnie bardzo smutne, ale chyba tego nie planowales. 3 to wlasnie jakas niesmialosc, niewinnosc. Pozostale kwiaty sa estetycznie spoko, ale niewiele lub niezbyt konsekwentnie cos komunikuja.

 

Oczywiscie ladne kwiaty nie maja obowiazku czegokolwiek komunikowac, ale daje taki pomysl do cwiczen pod rozwage. Takie troche akademickie podejscie, ot co.

 

W 11 za mocno ze soba konkuruja 3 silne motywy - woda, metalowe elementy i bruk, przez co zdjecie tez nie ma konkretnego wyrazu. Jest rejestracja zjawiska, a nie widac proby jakiejs jego analizy, dotarcia do sedna, przekroczenia go.

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz :D, czy ja Tobie mówiłem że jesteś Wielki, wiedziałem że czegoś mi w tym wszystkim brak, "idei" a teraz ją mam dzięki Tobie :]. Chyba za długo przy "głupawym kombinowaniu siedziałem" i zatraciłem sens ich powstania ;).

 

Dzięki Wielkie :), postaram się parę rzeczy popoprawiać.

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie myslaleś nad tym aby swoje pstryki nazwać "chaos" ?

to słowo bardzo oddaje to co tu umieszczasz :)

 

Jak byś precyzyjniej napisał o co Tobie konkretnie chodzi to mógłbym się jakoś do tego odnieść, a tak w tym momencie nie wiem nawet co mam napisać. :cool:

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tytule są tu fotki od początku (czyli od chwili zakupu pierwszego aparatu) do końca czyli do chwili obecnej, robione dzień po dniu lepsze, gorsze, jeszcze gorsze, więc nie wiem jakiej chronologi oczekujesz.

Nauka, nauka i jeszcze raz nauka nie oczekuj wątku tematycznego, jeśli takiego szukasz rozejrzyj się po innych wątkach zacniejszych kolegów ;).

Lub znajdź forum tematyczne.

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejne próby tym razem czas przyszedł na makro:

Oczywiście wszelkie Wasze uwagi mile widziane ;).

 

Zapraszam do oglądania.

 

13. Motylek:

m011bm2.jpg

 

14. Młoda Ropucha

m009bw4.jpg

 

15. helikopter

m008kw5.jpg

 

16. Orzech nie całkiem włoski

m007xh2.jpg

 

17. Chyba Maja :]

m003os8.jpg

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dowiedziałem się że to nie jest makro a ino zbliżenie :), więc od teraz wrzucać to będę jako focisze przyrodnicze.

Jakoś widzę jakość moich fotek chyba nie przyciąga :cool:.

Kolejny dzień zmagań z samym sobą i sprzętem ( a raczej jego brakiem)

i w związku z tym pytanie czy używał ktoś stałki (100mm) na M42 lub ew. jakiego zoomika dajcie znać.

 

18. ???

 

mg6360hg6.jpg

 

19. ???

 

muchawq0.jpg

 

20. skakun

 

skakunhh9.jpg

 

21. trzmiele

 

trzmielikmu2.jpg

trzmielik3fh6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

18,19 imo są brzydkie. Nie chodzi tylko o robale, które same w sobie nie zachęcają, tylko nie ma na tych zdjęciach wyostrzennia w ważnym punkcie, kolorystyka pierwszego też nie bardzo.. Natomiast w pająku wyszły dobrze oba te zagadnienia. Z trzmieli lepszym ujęciem jest pierwsze a drugie w zasadzie się chowa w porównaniu do niego. Ważny trzmiej jest większy, ostrzejszy, kwiat tylko kolorowy, jest okej. Podsumowując ostatni wrzut, pierwszty trzmiel i pająk wygrywają.

Z poprzedniej serii nie bardzo widzi mi się tylko ostatnie. Reszta jest przyrodniczo dobra na moje totalnie amatorskie w tej dziedzinie fotografii oko. :))

Pozdrawiam,

colgatte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku "dobrej pogody" a natchniony motywami z teczki zacnego kolegi ttaaddeekk ( do obejrzenia której serdecznie namawiam ;)) ) Postanowiłem nieco pobawić się w poszukiwacza faktur, motywów w makro fotografii, a to co poniżej jest tego efektem.

 

//pozdr.

 

22.

NTest2009_0184.jpg

23.

NTest2009_0185.jpg

24.

NTest2009_0186.jpg

 

motyw nieco świąteczny

 

25.

NTest2009_0190.jpg

26.

NTest2009_0203.jpg

27.

NTest2009_0206.jpg

28.

NTest2009_0214.jpg

 

 

dalsze wędrówki

29.

NTest2009_0193.jpg

30.

NTest2009_0197.jpg

31.

NTest2009_0208.jpg

32.

NTest2009_0223.jpg

33.

NTest2009_0226.jpg

34.

NTest2009_0232.jpg

 

i pierwszy "obcy" namierzony w domku

 

35.

NTest2009_0242.jpg

36. z pasażerem

NTest2009_0243.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacny kolego miriamie, co kolega opowiada ze ostatnio nic nie wychodzi bardzo fajne zdjecia. opisz plz jaka kombinacja pierscieni/obiektywow ?

 

22-26-fajne faktury, ale wg mnie brakuje to kompozycji, wszystko na srodku, w 22 dodatkowo srednio przyjemny bokeh

 

27, tutaj centralna kompozycja swietnie pasuje, nie wiem jak wyglada cale zdjecie (jezeli bylo dodatkowo kadrowane) ale poszedlbym kadrem bardziej w kwadrat

 

28 pajaczka lepej pokaz !, jest swietny, a troche cg jeszcze zadnemu zdjeciu nie zaszkodzilo ;)

1szy plan za bardzo rozmyty(sm czesto tez to robie chodziaz nie lubie tego efektu o0) wiem ze w macro ciezko z glebie ostrosci ale ptrzeba kombinowac

 

29 textura titled

 

30 brakuje czegos na czym mozna by oko powiesic

 

31 ten bokeh za bardzo odwraca uwage, chodaz ostrosc fajnie zlapales, na 1/3 wysokosci :)

 

32 skura bajerancka

 

33 cos pozytywnego jest w tym zdjeciu ale jeszcze nie wiem co

 

34 !!!!!!!!!!!!!! to jest poprosu masterpiece dla mnie !!!!! wszystko tu pasuje, to wino czy soczek ? zreszta niewazne, zrobilbym troche bielsza biel, i mniejszy kontrast w celu uwydatnienia koloru

 

35 owad jak owad , kazdy widzi :)

 

36 o wiele lepszy niz poprzedni, ale jezeli nie uchwyciles ostrosci na oczach to chodziaz flipnij horyzontalnie, vertykalnie w sumie tez

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna tajemnica :) drogi Kolego,

Obiektyw Helios(M42) 55/f2+ komplet pierścieni (pod Canona, bodajże kenko podobny) i mały soczewek Raynox'a 250 i jeden własny wynalazek ;), wszycho, przydało by się inne szkiełko przynajmniej 80 lub 100, bo tak do robala ciężko podejść (za mała odległość robocza) ;). Mam nadzieję że w plenerze się to jakoś sprawdzi w domku nie jest najgorzej choć tylko przy f2 / max 4, potem kicha.

Zrzut fot jest 1:1 zmniejszone są jedynie na potrzeby forumowe.

Szczerze mówiąc jeszcze sporo kombsinacji mnie czeka bo całościowy zestaw za dużo warzy jak na plenerowe podejścia, ale zobaczymy ;).

Co do 36 próbowałem wyostrzyć na łapki, ale przyznam szczerze że to niezbyt proste szczególnie z ręki.

Dzięki za wizytę i cenne komentarze.

 

a na koniec jeszcze z przed chwili - techno migawki, wciąż szukam ...

 

37.

PFG_0283.jpg

 

38.

PFG_0278.jpg

 

39.

PFG_0272.jpg

 

40.

 

PFG_0255.jpg

Edytowane przez miriam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ttaaddeekk to wynik późnego czasu, ale do tego tematu jeszcze wrócę zapewne po świętach ;).

peter_f Dzięki :), aczkolwiek piękne to one może kiedyś jeszcze będą ;), na razie czas nauki i poznawania sprzętu.

 

Kolejnych poszukiwań rezultat.

 

41.

PB_0__0002.jpg

42.

PB_0__0008.jpg

43.

PB_0__0010.jpg

 

Życząc Mokregi i Wesołego Jajka ;).

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy, do tego świąteczny wypad w plenerek, już myślałem że nici z tego będą bo późna pora, i pogoda była nie najlepsza, ale wtedy moim oczom ukazała się stara, przekrzywiona wierzba :). Na niej to gromadnie, znalazłem główną bohaterkę kartoniarkę czarną. Z informacji jakie znalazłem na temat tychże owadzików, możemy dowiedzieć się m.in.:

 

Robotnice mierzą około 4mm, królowa natomiast około 6mm. Budują gniazda w starych drzewach lub pniach starych drzew. Nazwa kartonówka pochodzi od sposobu budowy gniazda, które zbudowane jest z wielu komór rozdzielonych kartonowatą cienką ścianką wytworzoną z rozdrobionego przez mrówki drewna i śliny. W gnieździe może być wiele tysięcy tych mrówek. Ciekawostką jest to, że królowe tych mrówek zakładają kolonie poprzez czasowe pasożytnictwo na innym gatunku mrówek - mrówce podziemnicy Lasius umbratus. Karonówka żywi się spadzią mszyc i drobnymi owadami. :).

 

Konfrontacja sprzętu z realnym podejściem, jak na razie wychodzi na plus dla owadów ;), aczkolwiek myślę że po paru jeszcze modyfikacjach powinno być lepiej. Czas opracować technikę i jakiś domowej roboty dyfuzor. Gorzej że jakieś paskudztwa siedzą w środku obiektywu i za chorobę nie mogę ich się pozbyć ;/.

 

44.

OM_0019.jpg

45. daleko jeszcze ... /?

OM_0024.jpg

46.

OM_0026.jpg

47.

OM_0037.jpg

48.

OM_0062.jpg

 

i przy obiedzie ;).

49.

OM_0048.jpg

50.

OM_0049.jpg

 

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59. przęcik

sp_.jpg

 

60. a co tam

sp_1.jpg

 

61. Doktorze Pacjent już gotowy.

sp_2.jpg

 

62. Czy to już . . .

 

sp_5.jpg

 

63. Siostro spirytus proszę ...

sp_6.jpg

 

64. Będzie dobrze.

sp_7.jpg

 

W rolach głównych wystąpiły :

 

Formica polyctena - mrówka ćmawa

oraz gościnnie nieznany dotąd aktor.

 

 

//pozdr.

Edytowane przez miriam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności