Skocz do zawartości

[Porachunki] Bitwa Aniołów


danilo2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem że w końcu skończę jakąś bitwę:P Moim tematem będzie wojna Aniołów - dobrego - kobiety i złego, upadłego, mężczyzny. Zarys jaki na razie powstał w głowie jest taki, że Anioł upadły - ciemny, zły - leży i broni się ostatkiem sił przed atakującym go mieczem, aniołem dobrym. Opisywana scena będzie działa sie albo gdzieś w górze nad ziemią, albo na jakiejś polanie, może na obrzeżach miasta - to zależy od dalszych pomysłów.

 

Na razie tyle, wiem że bedzie cięzko - matura, dsd i takie sprawy, ale mam nadzieję że tą bitwę skończę :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o tematykę i sytuację, przynajmniej moim zdaniem. Powodzenia :)

 

PS nie zepsuj tego miecza, błagam cię... akurat jeśli chodzi o miecze to można (imho) się wykazac designem i nieźle puścić wodze fantazji, wykorzystaj to :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynam modelowanie - do dzisiaj mialem zawalony całkiem czas no ale trzeba wziąć sie za bitwę :) Na początku mam takie pytanie - czy jest w internecie dostępna jakaś encyklopedia anatomii (sprawdzona - tzn używana przez was, w któej możan ładnie zobaczyć wszystkei mięsnie itd...) Wiem że właśnie anatomia dla mnie będize największym wyzwaniem:)

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem że troszkę może na razie praca mi idzie powoli ... hmm mało czasu w ten weekend miałem :P w święta podgonię hehe :D tu taki mały progress - na razie "buzia" jednego z aniołów - detal będzie w zbrushu. Jak już mówiłem, ogólnie najważniejsze dla mniew tej bitwie będzie nauczenie się organiki - to moja pięta achillesowa :P wiec będę robił ją dokładnie (i chyba powoli, aczkolwiek mam nadzieję że zdążę) :P I proszę zawsze o najsurowszą krytykę :) (jak będzie co krytykować :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :)

fikołek-> jasne że w majce :P Od kiedy przerzuciłem się na nią z maxa i zacząłem się w niej czuć całkiem dobrze to coraz bardziej mi się podoba i tak już zostanie :D ... no może jeszcze Houdiniego wypróbuję:)

 

A teraz mały update - nad uszami popracuje jeszcze bo mnie prawie nie zadowalają - ale to może w zbrushu już.

Teraz jeszcze nos i usta. Mam takie pytanie -jako, że jak już mówiłem, nie czuję się rewelacyjnie w organice, to co mi doradzacie po skończeniu głowy - resztę też modelować w mayce a potem detal w zbrushu czy lepiej kilka razy "wyekstrudowac" zarys, a kształt itp "wysculptować"?:)

 

work1hx8.th.jpg

http://img155.imageshack.us/my.php?image=work1hx8.jpg

 

work2sv6.th.jpg

http://img81.imageshack.us/my.php?image=work2sv6.jpg

 

work3uv6.th.jpg

http://img149.imageshack.us/my.php?image=work3uv6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada bardzo przyzwoicie oprocz laczenia ucha z glowa. Ja tez radzilbym ci zrobic tylko detal w zbrushu bo jesli nie umiesz naprawde dobrze sculptowac to wyjda ci gluty. Zbrush wbrew pozorom to nie jest magiczna rozdzka ktora mozna wszystko latwiej zrobic. Latwo jest dodac detal ale trudniej zrobic duze i plaskie delikatnie zakrzywione powierzchnie.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala - nie dziękuję ;] Chyba tak zrobię bo mimo wszystko jakoś lepiej czuję się przy modelowaniu w majce itp niż w zbrushu :)

fikołek - dzięki za NEXA - wiem znam go tylko kurcze chyba nie ma wersji do mayi 2008 :P przynajmniej ja nie znalazłem żadnego info o takiej wersji :(

Gomez - tak masz rację ucho w ogóle wymaga odchudzenia - ma za dużo poly w porónaniu z głową a łączenie to się jeszcze poprawi bo jest to prowizorka :P

 

za updaty i to ostro biorę się od soboty :( tak mam zawalone że poł godziny czasu nawet nie mam :( ehhh ... może będzie potem lepiej hehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zapowiedziany upik :) teraz praca jakoś ruszy do przodu - jeszcze muszę kilka rzeczy niezwiązanych z 3d skończyć a potem zajmuję się tylko bitwą :)

Poprawiłem ucho, zrobiłem nos, wieczorem usta :)

Oczywiście ostatecznie zostanei jeszce wszystko dopracowane w Zbrushu. Mam nadzieję że się podoba :)

work21ea4.jpg

work22cl6.jpg

work23bs9.jpg

work24hh9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i WESOLYCH SWIAT :P :)

Ania, fikołek, Tomala - dzięki:)

Tutaj update - ucho poprawione (detal i ostateczny kształt w zbrushu będzie), model na razie robie na podstawie anatomicznego modelu mięśni - jak już go zrobię to dopiero trochę pogrubię tego gościa :)

work34og0.th.jpg

work31rl7.th.jpg

work32bo2.th.jpg

work33ja2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ucho nadal niebardzo, poprawiałeś wogóle :) ten zawijas w środku jak idzie w góre to jakby się rozgałęzia i na płatku nie ma takiej górki wielkiej

zresztą w Zbruschu łatwiej i szybciej będzie to wygładzić

 

-edit-

właśnie zauwazyłem co poprawiłeś w uchu :P z tą częścią jest już lepiej :)

 

cheers!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po krótkiej przerwie... hmm niestety tego czasu mam mniej niż myślałem że będę maił. :P

Update wrzucę wieczorem albo jutro, a na razie mam pytanko, czy wiecie może gdzie można znaleźć jakieś ładne referencje skrzydeł anielskich - a przede wszystkim jak one wyrastają ze skóry na plecach :P heh szukałem na googlach ale na razie nie ma nic co by mnie zadowoliło :)

 

fikołek - wiem że ucho wymaga jeszcze poprawy ale to już przy sculptowaniu zrobię :)

 

A co do bitwy - to postaram się skończyć ja w terminie, ale jak się nie uda to i tak skończę tą pracę :P - takie postanowienie (prawie noworoczne) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności