Skocz do zawartości

Jaki laptop pod 3d?


Wafer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy ktoś z was pracuje na laptopie? Chodzi mi glownie jak sie pracuje (wygoda itp.) oraz jakie minimalne parametry musi miec taki laptop żeby nie wylondował na scianie po pierwszym kliknieciu? W przypadku zwykluch PC jest to troche prostrze i duuuuzo tansze, nie bede sie rozpisywal, czekam na opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Laptop jako komputer do pracy to porazka, swego czasu mialem okazje az tydzien pracowac na tym wynalazku i nigdy wiecej juz niechce :) takie cos sprawdza sie jedynie jesli sie pracuje nad projektami i na dzien sie przemieszcza po kilka razy. Sa wolne i niewygodne na typowym stanowisku pracy, slabe katy kolory sie zmieniaja niczym w kalejdoskopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poniekąd zostalem zmuszony do zainwestowania w lapka i strasznie nie narzekam. Ale oczywistą oczywistością jest że nie ma to jak stacjonarka. W moim wypadku to jest asus z serii Z ktorego ktos tam mi zarekomendowal i sprawuje sie generalnie całkiem w porządku.

Czy do 3d sie nadaje to zależy do czego konkretnie, animki 30 min. raczej nie pojedziesz, ale jakies stille mozna zrobic. Do postu wyżej to - mysle ze argument 'niewygodny' jest wyssany z palca, wlasnie cala rzecz w lapkach ze sa bardzo wygodne, pomijając kazdego osobiste preferencje i upodobania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, pare dni temu kupilem lapka, bo musialem (trza byc mobilnym). Nie mialem czasu sprawdzic jeszcze go w Czy-De, ale musze sie zgodzic ze cholernie nie wygodne. Kupilem zewnetrzka klawiature i myche, i da sie jakos pracowac. Ale stacjonarki nie pobije.

A, no i zgodze sie tez ze Asus z serii Z jest fajny, moje dziewcze ma takie cudo od jakis 2 lat i raz na jakis czas robilem tam 3d, nie wiem jak z dlugimi renderami itp, ale do mojego modelowania zupelnie starczalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop wygodna rzecz (używam od 8 lat intensywnie), ale rendery zabijają laptopy - temperatura rośnie niemiłosiernie a ten biedny wiatraczek ledwo daje radę. Do modelowania, owszem ale dobrze mieć szybki stacjonarny jako wsparcie. Także nie pakuj całej kasy w przenosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie laptop jest wygodny ponieważ jest mobilny:) I na tym wygoda się kończy. Niestety praca (w moim przypadku aplikacje CAD) nie jest wygodna. Między innymi brakuje mi typowej klawiatury numerycznej (piszę typowej-tej z klawiaturek do stacjonarnych), a noszenie kolejnego dodatku (czytaj-podłączanej np przez USB)do laptopa to porażka. Niby mobilność a jak są peryferia to laptop przypomina stacjonarkę:) A do skoku klawiszy w laptopie trzeba się przyzwyczaić:)

Do modelowania laptop ujdzie ale, jak pisał piksar render może zabijać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności