Skocz do zawartości

[Porachunki] Jest zlecenie, jest cel ...>:(


Agent_74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich uczestnikow wątku:)

Mam pytanie bo pragnąłbym przyłączyc sie do tej bitwy ale nie wiem czy moge zacząć swój temat.

Otóż sprawa ma się następująco; chciałbym stworzyc model,który bylby budowany na swych referencjach(autoportret z lekkimi zmianami:) hehe korekta nosa wygladzenie zmarszczek i takie tam pierdoły hehe)ale powaznie chciałbym stworzyć postac pewnie wszystkim znaną z pewnej gry a nawet adaptacji filmowej:)(ale chce sie wzorowac a nie odtwarzac:)Wiec?:????

Założenia pracy:

Elegancko ubrany gość,który juz własnie ma dokonać wykonania "zlecenia"(uśmiercenia świadka ;jako cel pewnie dam kobietę;) ,staje sie z myśliwego ofiara):(Zostaje wystawiony przez swego zleceniodawce,który wysłał na naszego shwarz charakter kolejnego zabójce. Dziwnym zbiegiem okoliczności zamiast głowy eleganckiego killera rozwala sie w drobny mak rzeźba aniołka niedaleko stojącego koło "parki"(elegancki gość i ofiara-cel)

P.S

Jeśli bedzie akceptacja mego tematu to na pewno jeszcze zmodyfikuje założenia:)

Jak na razie cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witaj w bitwie - co do Twojego pytania to oczywiście mozesz się wzorować/inspirować na czymś tylko napisz co to za postać i z jakiej gry/filmu itp. ... ale z doświadczenia Ci powiem ze jury na ogół słabiej ocenia takie prace - najbardziej liczy się własna inwencja i kreatywność autorów - proponowałbym Ci jednak stworzyc coś własnego, bedzie to na pewno wyżej ocenione

powodzenia w bitwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj w bitwie - co do Twojego pytania to oczywiście mozesz się wzorować/inspirować na czymś tylko napisz co to za postać i z jakiej gry/filmu itp. ... ale z doświadczenia Ci powiem ze jury na ogół słabiej ocenia takie prace - najbardziej liczy się własna inwencja i kreatywność autorów - proponowałbym Ci jednak stworzyc coś własnego, bedzie to na pewno wyżej ocenione

powodzenia w bitwie

 

 

Dzieki za wstepne przyzwolenie :)

Co do odpowiedzi na pytanie Twoje JARAS to nie moge ot tak rzucic tytolem:(Bo ot juz za bardzo moze ukierunkowac jak nie zrazic ekipe jury:/

Co do opisu sceny to wczoraj zrodzil mi sie jeszcze jeden ciekawy uklad sceny,otoz:

Ten sam elegancki killer(zbudowany na mych refkach twarzy) na przeciw niego siedzi za biorkiem drugi gosc z lekkim wyrazem strachu w oczach.Nasz shwarz charakter jest w zaciemnieniu a na przeciw 2 goscia bije ostre swiatlo lampki przez co nasz lysy killer w gajerze jest prawie niewidoczny, jedynie widac bardzo wyraznie jego prawa reke z pistoletem(Desert Eagle).Dla podkrecenia sceny i atmosfery zamierzam dac pomiedzy nimi(na biorku) szachytaka ot sobie smiertelna rozgrywka porachunkowa:))hehe:D(ciekaw jestem jak mi mimika i morphy zreszta wyjda bo przyznam sie szczerze juz dawno nie bawilem sie w rzetelne modelowanie:( ale co tam jak przypomne sobie pierwsze szlify to na pewno cos sie postaram dobrego zrobic:):cool::rolleyes:;):)

Takze pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz Dziekuje Ci Jaras za podpowiedz co do wyboru tematyki i podejscia do bitwy:)

P.S

Pozdrowienia dla ekipy ITI:));)

 

 

JunioR

Dziekuje za życzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ nie ma problemu :) moja troska wypływała jedynie z życzliwosci drogi Agencie74 :)

opowiedziałem Ci jedynie o moich obserwacjach jakie poczyniłem na forum na przestrzeni kilku lat :) aczkolwiek jeżeli będziesz się wzorował na jakiejś pracy to koniecznie umieść informację nt.temat bo pózniej mozesz zostać posądzony o plagiat (co niejednokrotnie miało juz miejsce) a tak sprawa będzie czysta.

pozdrawiam i życze powodzenia

p.s. przekażę pozdrowienia, dzięki - też pozdrów ekipę z RMG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra obżartuchy:)hehe

Korzystąc z okazji wreszcie wolnego czasu światecznego przemogłem lenistwo i świateczne porzadki i wczoraj wreszcie udało mi sie zrobic ogolny szkic koncepcyjny:)(na marginesie przesylam serdeczne życzenia Świąteczno -Noworoczne wszytkim uczestnikom bitwy oraz wszystkim forumowiczom maxa3d.pl:))

P.S

Staralem sie wyszukac jak najbardziej ciekawe ujecie filmowe(początkowo mialy byc postacie w ujeciu bocznym ale wydalło mi sie to zbyt infantylne:/Także mając tylko majaki obrazów w swej wyobrażni wczoraj i dziś zrobilem takie oto ale pewnie jeszcze sie zmieni samo ujecie jak beda modele w 3D:)

Takze wszelkie porady chetnie bede przyjmować i brać pod uwage:)

Dziś więc czeka mnie wreszcie modelowanie a jutro postaram sie też już coś konkretnego zalączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny koncept tylko tak się zastanawiam jak ty to wszystko chcesz zmieścić na 1 pracy :)

 

 

 

 

Wszystko jest juz przemyślane;)A właśnie święta mi słuza:)Także właśnie dziś i jutro musze siąść ostro do roboty nad tymi przedmiotami;)Jedynie morphów twarzy "ofiary" sie obawiam czy do końca w pelni odtworze:)Na szczęście wsio bedzie w stylistyce bajki ala "Batman\',którą kiedy tvp emitowała;)

P.S

Trzeba być zawsze dobrej myśli wtedy nadzieja dodaje skrzydeł:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak obiecalem podsylam na razie oglny juz zarys modeli i kompozycji w 3D:)

na razie jest juz zrobione biorko ,nieszczesne bierki i inne male pierdoly,ktore beda wlasnie jednymi z wazniejszych elementow tej mojej pracy:)

Powiem jedno te male rzeczy pozeraja najwiecej czasu :((

No lae nic czas cos pokazac kolejna faze pracy:)Za postacie mam zamiar sie wlasnie zabrac jak juz wystroj pokoju bedzie ukonczony:)

THX Jaras za dobre oko i podpowiedz:)Co do kadru:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki byla mila przerwa a teraz czas na dalsze modelowanie pierdol:/Na pierwszy ogien idzie Desert Eagle:))Tu na tych refkach mam zamiar zrobic ten oto pistolet:)A w miedzyczasie czas zrobic zegar i fotele:/Aha czy ktos ma moze w swych zbiorkach jakie fajne podpowiedzi jak mozna zrobic ciekawie fotel:>?Ale taki skorzany nabijany guzikami:)Styl ala Churchill:>?Gdzies widzialem niezly tutek o robieniu (modelu) takiej skory tylko nie pamietam gdzie ,czy ktos moze by z forumowiczow kojarzyl gdzie moge znalec pomocne tutki:(?Ale takie rzetelne:)

 

P.S

To zdjecie co widzicie to nie jest zabawka:>hehe

Dostalem takie cacko pod choinke:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra widze,ze trochu tu doszlo prac hehehe(niezly koncepcik Jaras :)duuzo sie dzieje :))

Oki zalaczam po kilku poradach wstepny rozwoj w 3d:)

P.S

Mam pewien problem otoz tu co iwdac na scenie zastosowalem scanline a w mental ray nikna mi te efekty swiatla wolumetrycznego:(Nie wie ktos z Was drodzy forumowicze jak mozna ustawic taki efekt w mental ray'u:/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób efekty w scanlinie z czarnymi materiałami albo jako osobny kanał i nałóż w photoshopie, albo odrazu namaluj je w photoshopie. Na mentalu się nie znam, ale myślę że nie warto kombinować i tracić czas jeśli się da inaczej.

 

Talerz jest zbyt daleko żeby wygodnie mógł jeść .

 

Kadr jakoś niezbyt dramatyczny, popróbuj różne ustawienia kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób efekty w scanlinie z czarnymi materiałami albo jako osobny kanał i nałóż w photoshopie, albo odrazu namaluj je w photoshopie. Na mentalu się nie znam, ale myślę że nie warto kombinować i tracić czas jeśli się da inaczej.

 

Talerz jest zbyt daleko żeby wygodnie mógł jeść .

 

Kadr jakoś niezbyt dramatyczny, popróbuj różne ustawienia kamery.

 

 

Dzieki za dobre rady Ania milo ,ze zajrzalas na moj watek:):)Nie wiem tylko ile mozna poprawic w photoshopie do konkursu:(:/?

Hmmm udalo mi sie dostac V-ray'a wlasnie z doskoku przegladam tutki moze cosik tam co tez znajde:)

 

 

Ad -HPX-

Milo mi ,ze Ci sie podoba moj watek i historia:))

P.S

A moze kto w V-ray'u ma ta sprawe z efektami swietlnymi ocwiczone:)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czas płynie,także po paru zaleceniach od innych uczestnikow dorobiłem właśnie zegar i poprawiłem kredens także już sceneria zaczyna sie ożywiac w swej martwocie:):)

Pozostaje mi juz tylko zrobic ubrania i same twarze naszych bohaterów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra na pojutrze powinienem coś już mieć z pierwszych szliwów modelowych postaci na razie męcze się z bronia mego killera.A mam twarde postanowienie zrobić wsio w maxie:)A nie wyreczać się Z-brushem;/

Poza tym znów zaczyna się u mnie praca wiec bede niestety skazany tylko na weekendy:(Szkoda ze tak już święta mineły szybko,za szybko!!!!!:((Buuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po małej przerwie jak obiecałem zamieszczam aktualizacje do mego wątku i mam nadzieje ,ze aż tak źle ta moja wersja broni chyba nie wyszla (:/?

Co do mebelkow to jeszcze rozważam zmiane tej półki po prawej z jakimis moze zdobinami:)No i oczywiscie w fazie budowy powoli koncze fotele:)Całkiem klimatyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agent nie mam pojecia jakie by pasowaly,ale moze jakies stare? bo to w koncu jakies ciemne pomieszczenie:D

 

Też właśnie cosik takiego rozpatrywałem:)

Miałem pewne obawy jak pójść z wystrojem na początku bo z poczatkowego konceptu w sumie nic nie wynikało ale jak zacząlem dziobaćw 3D modele to i klarowniej rysuje mi się juz w głowie cala scena przyszła właćznie z finischem:))

Ale mam tylko nadzieje ,ze poradze sobie z oświetleniem:(W Mental -Ray'u lub raczej V-ray'u.Ale z tym2gim systemem oświetlenia to ja jestem raczkujący ale jak słyszalem,ze to podobnie sie ustawia jak światla w scanline to troszku odetchnąłem z ulgą.Pytanie tylko jak materialy sie zachowają:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agent jesli chcesz renderowac np w vrayu to uzywaj materialow tez vraya bo lepiej wygladaja niz zwykle scanline,a menatala nie uzywam wiec nie powiem ci ale chyba podobnie ,niech sie wypowie ktos kto go uzywa,bo niechcialbym cie w blad wprowadzic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agent jesli chcesz renderowac np w vrayu to uzywaj materialow tez vraya bo lepiej wygladaja niz zwykle scanline,a menatala nie uzywam wiec nie powiem ci ale chyba podobnie ,niech sie wypowie ktos kto go uzywa,bo niechcialbym cie w blad wprowadzic ;)

 

Dzięki serdeczne:)Widzę,że jesteś obznajmiony z V-Ray'em:)Na pewno się bede odzywać do Ciebie jak bede miał kłopoty z wolumetryka i takie tam sprawy na razie w przerwach poznaję podstawy V-ray'a:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten gun troche taki low poly jest i tak go przedstawiłeś że ledwo co widać :) moze zrób render na szaraku czy coś podobnego

też mam takiego gun sobie modelnąć i czekałem na Ciebie żeby się spatrzeć hehe :D

 

 

Hehe i właśnie dlatego zrobilem go na razie na low poly.Poza tym i tak będzie tylko dodatkiem w scenie a nie elementem przewodnim;)

Fikołek , Scena nabierze rumieńców jak dziś lub jutro dodam mebelki:)

P.S

Cieszę sie ,że mogłem się na coś przydać;)I mogłem Tobie pomóc i zainspirować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałem podziekować tym ,którzy tu weszli na mój wątek i za ciepłe wypowiedzi:)Cieszę się niezmiernie ,ze Wam sie podoba moja praca,która traktuje jako pole ćwiczebne do mego kolejnego projektu, do którego mam zamiar podejść w tym jeszcze roku:)Mam tez skromną nadzieje,że uda mi się uzyskać ładny i artystyczny efekt mej pracy:)

P.S

A tu zamieszczam dla niecierpliwych i ciekawych screeny z broni + siatki (również starałem się jakoś zaprezentować nawet to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki jeszcze tak na dobranoc wszytkim powiem tylko ,ze juz mebelki są na finishu:))

Więc jutro pod wieczór lub tak jak teraz zamieszcze juz mam nadzieję skonczony pokój:)I wreszciezabiorę się za mój ulubiony temat jakim jest człowiek:)

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dziwne światło- chyba że to dopiero przymiarka. Metal lampy wygląda jakby był wyrwany z innego oświetlenia- nawet w tych partiach w których powinien być zupełnie czarnym konturem jest jasny. Za duży wpływ env. map ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich serdecznie:)Po sporym milczeniu znów zamieszczam kolejny update:)Tym razem w końcu wziołem się za postacie do mej sceny:)Niestety ze wzgledu na spore obciążenie zleceniami musiałem zaniedbać swoją prace:(Ale na szczeście po wczorajszych przymiarkach i wstepnym rozlożeniu siatki ,przygotowaniu swoich referek twarzy jutro na pewno bedzi e gotowy model twarzy megoo schwarz charaktera:)(czyli mnie w wersji bajkowej:)A co do refek twarzy przyszlej ofiary hmmm zastanawiam sie nad daniem twarzy takiego oto aktora,Steve Buscemi:)

P.S

Ładna galeria twarz co hehhe:)?

Oki na początek zrobie 50% rzeczywistości (ogólne zarysy charakterystyczne linie twarzy itd, następnie planuje podrasować najważniejsze cehcy charakterystyczne w twarzach i wystylizować te postacie na bajkowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

jak ty to modelujsz? ze sphery... ;)

wybor ofiary genialny, jak juz Ci mowilem

 

 

Hehehehehe:)

Aby sprostować wszystkim owe stwierdzenie co do sphery i ofiary to chodzi dokładnie o to ,że właśnie z pierwszymi pomysłami dzieliłem sie właśnie z imć Panem Nielotem007,w sprawie wyboru refek na twarz ofiary a nie, że używam do modelowania głowy sphery:)Za co jestem mu dozgonnie wdzięczny:)A co do wyboru techniki modelowania głowy to przeważyło kilka plusów przemawiających za tą techniką modelowania:)

1. Szybciej zarysowują sie proporcje twarzy

2. Wyjścia na uszy już są idealnie wyznaczone(jeśli tylko dobrze przygotujemy sobie wcześniej zdjęcia)

3. Idealnie są rozłożone "bieguny" poziome przyszlego czoła i kości policzkowych

4. No i ostatni najważniejszy w sumie plus to ten,że na przygotowanych polach pod przyszle oczodoły juz można ciąć i docinać idealnie biegnące powieki:)Które w najlepszy sposób będą sie zamykać na gałce ocznej:)A przez to kąciki oczu będą sie baardzo ładnie zamykać na obu końcach:)

P.S

A tu takie malutkie zmianki w scenie pokoju po uwagach niektórych forumowiczów(a szczególnie RK dzięki za podpowiedzi,właśnie powoli obczajam V-ray'a:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co on robi? Gra w mikado? Je makaron?

 

Światło już jest lepsze. Jeszcze pod nogami niepotrzebnie tak jasno.

 

Warto dla twarzy jeszcze wstawić zdjęcie krzywe, ok. 45 stopni, zwłaszcza że w scenie docelowej masz go właśnie pod kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności