Skocz do zawartości

[Porachunki] "cela"


poczotek

Rekomendowane odpowiedzi

Praca ta będzie od początku do końca moim własnym pomysłem. Głównym jej założeniem formalnym będzie pomieszczenie/cela utrzymana w ascetycznym klimacie, poruszającym temat "obiechany", ale nadal uniwersalny (więc dlatego postanowiłem go poruszyć) relacji między Bogiem, a człowiekiem. Temat "Porachunki" nie będzie tradycyjnie przedstawiony na "noże i pięści" a raczej w sposub symboliczny, nienamacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Coś jak w dziadach? No w sumie oryginalne ale czy niezbyt monotonne? Bo w takiej celi za dużo smaczków nie zmieścisz musisz wiec postawić na super wykonanie i pokazać to z jakiejś ciekawej perspektywy. Powodzenia i witaj na forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc będe potrzebował

a) krzyża, krucyfiks o nieregularnym kształcie wykonanym z drewna lub podobnego tworzywa

b) pryczy bardzo prostej

c) krzesło terz proste aby trzymało się koncepcji "celi"

Jak zapewne zauwarzyliście nie będe miał możliwości popisania się w modelunku. Jest to spowodowane tym że jeśli chodzi o 3d to jestem zielony, mimo iż grafiko zajmuje się od prawie dziesięciu lat to moja przygoda z 3d zaczeła się może z miesiąc temu ale na dzień dzisiejszy stała się moją prawdziwą pasją. Co gorsza aby was rozbawić postaram się wykonać ją w programie bryce5.5 który jest programem dla przedszkolaków, ale zauważyłem żę ma dosyć ciekawą opcje zwaną "edytorem terenu" to właśnie w niej będe modelować przedmioty. Nastawie się w tej pracy na klimat i światło tak więc pozdrawiam i życze wszystkim orginalnych pomysłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege dysortografa :D

pomysl swietny, ale tak jak napisales troche oklepany, mimo wszystko gratuluje oryginalnego podejscia do tematu

w rogu pomieszczenia przydaloby sie wstawic jaka s skulona postac, moze trzymajaca krzyz w rekach, zeby scenka nabrala wyrazu

 

zawsze myslalem ze bryce to bardziej zabawka do 3d( no offence ) ale zobaczymy jak Ci pojdzie

rozwaz tez kozystanie z 3ds maxa, trial jest dostepny na stronce autodesku, modele w scenie masz w miare proste a z ustawieniami rendera pomozemy

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo można by było powiedzieć, pierwszy model to właściwie nie wiem co to jest :)

proponuje Ci robić masę tutków, zobaczysz że więcej się nauczysz niż w przeciągu tej bitwy, aczkolwiek fajnie by było zobaczyć za jakiś czas dalszy ciąg, bo pomysł mi się bardzo podoba ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam tym razem kompozycje cały układ mojej pracki. Jeszcze daleka droga ale myśle że taka kompozycja jest przyzwoita mam tylko zastrzeżenie co do krzesła, nie wiem czy powinno stać może było by lepiej jak by było przewrucone. Napiście prosze co sądzicie o ttym układzie. Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krucyfiks wygląda bardzo dziwnie, skoro ma być własnej roboty to może za podstawę weź jakieś dwa podłużne przedmioty(może patyki) związane jakimś sznurkiem czy czymś. Oparcie krzesła jest za grube i ta linia łącząca jego połówki musi zostać zlikwidowana. Przyłączam się do porady ttaaddkkaa żebyś ściągnął sobie trial maxa bo w nim się super modeluje i masz mnóstwo tutoriali więc na pewno łatwiej będzie Ci rozwiązać wiele problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będziesz miał problemy ze ściągnięciem starszej wersji na stronie producenta chyba tylko najnowszą. I lepiej chyba mieć nowszą wersję bo zawsze tam coś więcej jest i na pewno będzie Ci łatwiej zrobić pewne rzeczy w nowszych wersjach(np. mapowanie, włosy, od wersji bodajże 6 masz mental ray'a w maxie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie udało mi się po żmudnych poszukiwaniach wykonać odpowiednią teksturkę ściany. Wiem że to nic wielkiego ale ja jestem dumny z siebie jak cholera. oczywiście całość mam zamiar wykonać w nieco wiekszym mroku a wpuścić światła tylko przez kratownice u gury i okno tak aby klimat był mroczniejszy ale zobaczę czy taki efekt wyidzie. Prosze oto render

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności