Skocz do zawartości

[Porachunki] Wąż i mysz


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę tą pracą przedstawić porachunki między myszą a wężem. Tym razem role są odwrócone, ofiarą jest wąż, duszony przez mysz.

Wężem jest pyton siatkowany, jeden z największych gatunków węży.

 

With this work I want to show the reckoning between mouse and snake. This time the roles are changed, the snake is the victim, beeing constricted by the mouse.

The snake is a reticulated python, one of the biggest snake species.

 

Software: Wings3d, Blender, ZBrush, Corel Photopaint, Sunflow.

Zostały użyte zdjęcia w niektórych teksturach.

 

waz600ox3.jpg

 

High res: http://www.ania.xibo.at/img/waz-1200.jpg

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 294
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tomala - będzie taki przerysowany realizm (tekstury raczej realne, modele raczej nie)

 

Chciałabym się podzielić z wami kilkoma referkami,

patrzcie jakie ogromne pieruństwo

http://whiteafrican.com/?p=33

a tu taki słodki maluszek

http://www.snakesandfrogs.com/scra/snakes/images/rough%20earth%20snake%2011.jpg

a tu złośliwa

http://nl.wikipedia.org/wiki/Afbeelding:Tanun_carvings_snake.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mysz będzie chyba tego małego dusiła? A tamten wielki pyton to owce farmerowi zjadał a jakie zębiska miał, zdziwił bym się jak bym takie coś na żywo zobaczył.

Aniu zastanawiam się jak zrobisz łuski węża jeżeli postanowisz je wymodelować (oczywiście nie w maxie tylko np. w zbrushu) bo sam miałem niedawno robić węża ale na razie to odłożyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala - będzie dusiła przypuszczalnie pytona (trochę mniejszego niż tamten) albo boę, albo po prostu jakiegoś uśrednionego dusiciela. Te małe nie duszą chyba, one są trujące lub tylko gryzą, dlatego by nie pasowało gdyby mysz je dusiła.

Nie wiem jeszcze jak zrobię łuski, być może te większe przy twarzy wymodeluję a te mniejsze normal mapą, muszę się jeszcze zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz_Stanek - są takie małę, po pierwsze nawet te największe muszą się wykluć i podrosnąć zanim osiągną takie rozmiary, po drugie są różne podgatunki pytona, niektóre osiągają jedynie 70cm.

No dobrze, gatunek którego modeluję osiąga 7 a maksymalnie 10 metrów (nowo narodzony ma 50 cm). Tym bardziej mysz ma powód do zemsty.

Pewnie mysz będzie musiała być nieco większa niż normalna.

50 myszy? Mam egzaminy, nie mam czasu na 50 myszy.

 

Powoli powoli zaczynam.

Stwierdziłam że będzie pyton reticulatus, one są ładniejsze od boa, mają śliczne te łuski przy buzi.

Jak się odmienia boa? "ładniejsze od boy"? "od boa"? "od boł"?

 

th.c8e7876581.jpg

 

Daję widok ze smoothem, ale jeszcze w sumie za mało geometrii na to.

 

th.d5989bb277.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Adek_CG i nielotem że w zbrushu byłoby o wiele szybciej. Na dobrym base meshu wysculptować te wszystkie łuski i wgłębienia a potem wypalić mapę displacement. Byłoby też łatwiej zmapować ale oczywiście każdy robi jak lubi. Na razie wygląda dobrze ale ile to czasu trzeba żeby te wszystkie łuski wymodelować. Na ostatnim obrazku kolorami zaznaczyłaś poszczególne łuski ale chyba nie wszystkie są już wyextrudowane bo miejscami jest płasko. Czekam na kolejne update'y, powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update.

Mniejsze łuski będą w zbrushu. Te które są jeszcze będę poprawiała.

Dajcie mi się pobawić. Modelować w wingsie lubię, od zbrusha robię się nerwowa. I tak go chyba nie uniknę w tej pracy.

Racja, nie wszystkie jeszcze wyeksturdowane. w niektórych miejscach jeszcze szparek brakuje. Kolory tymczasem usunęłam bo przeszkadzały w szacowaniu głębokości szparek.

 

th.5a977d4cbc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Kliment akurat ty nie masz tu czego zazdrościć...

 

Ferni jeszcze nie wiem.

 

Update, pracowałam nad zębami górnymi, strasznie ślamazarnie tym razem, ledwo co zrobiłam w tą godzinę. (jest teraz 6 godzin roboty, update daję tu co godzinę).

 

Dla zainteresowanych trochę biologii, na dole widać rurkę wzdłóż szczęki - żeby mógł oddychać w trakcie połykania śniadania którego przekrój jest większy niż przekrój szczęki. W celu połknięcia owego śniadania potrafi odhaczyć dolną szczękę, widać to na zdjęciu obok.

Zęby są niewidoczne, ponieważ chowa je między dziąsłami. Ale są tam i potrafi mocno ugryźć.

 

th.a669be2680.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba środek skończony, jeszcze konsultuję na forum o wężach.

czy ktoś z was ma może domowe terarium i może się podzielić zdjęciami dolnej szczęki pytona (od zewnątrz)? Na internecie bardzo trudno znaleźć.

th.6c7b8818b9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eta - zęby są schowane między dziąsłami, zazwyczaj ich w ogólę nie widać, wychodzą tylko w momencie kiedy coś chwyta.

 

Widać to dobrze tu

paszcza1sa7.th.jpg

 

i tu:

burmesemouthdm0.th.jpg

mam nadzieję że dziąsła u mnie z teksturą będą bardziej podobne do dziąseł niż teraz.

 

Dzięki za linka, właśnie o takie coś chodziło. Co prawda to inny rodzaj, ale mam nadzieję że są podobne.

 

 

 

 

Hpx - proszę bardzo. Jeszcze muszę kilka spraw poprawić, nad wargami jeszcze nie pracowałam i u góry zostało kilka wielokątów.

 

siatkadolsx2.th.jpg

 

siatkagorast0.th.jpg

 

siatkawierzchyw5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności