Skocz do zawartości

Wielkość rendera + bitmap pager


Niunia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie do kolegów z forum :)

Czy ktoś wie jak poprawnie ustwić parametry w bitmap pagerze, żeby mi się max nie wywalał ? :/

Otóż potrzebuję wyrenderować obrazek w rozdzielczości 8000 x 5000 (prezent dla chłopaka na święta :D ) i jak max kończy render obrazka to pisze, że cała psychiczna pamięć została zużyta i się wyłącza :/ Poczytałam w helpie na ten temat i tam piszą, że bitmap pager pomaga w renderowaniu obrazków z dużą ilością tekstur, dużą liczbą tekstur lub przy dużych rozdzielczościach :) Lecz samo włączenie tej opcji nie pomaga :/ wie ktoś jak to poprawnie ustawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No tam pisze że nawet niezarobkowo to można sobie ściągnąć demko które pozwala na render do 1000 x 1000 px, a 1k to mi śmiało wyrenderuje max bez wydawania na to kasy :P - kurcze musze rozgryźć te trzy wartości ustawiane w bitmap pagerze i myśle że jakoś to da radę - nie wierzę żeby max był tak ograniczony i wywalał się przy większych renderkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demo jest po to zeby zobaczyc na jakiej zasadzie to dziala, i obadac ustawienia.

Uwazam ze jesli sie robi cos prywatnie bardzo hobbystycznie to koniecznosci nie ma. ALe jesli ktos renderuje vizke w duzej rozdzialce (np) i max sie wywala co chwile nie wiadomo czemu to takie rozwiazanie naprawde moze uratowac dupe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pecet > za 30 ojro to wole go zabrać na weekend w góry :P a backburnera nie lubiem bo to dziadostwo - kurcze musi być jakiś sposób :/ Pozwiększałam wszystkie parametry w bitmap pagerze dwukrotnie i dalej lypa :/ W dodatku - to jest śmieszne, że cały render przejdzie bez problemów, a jak się tylko skończy to max krzyczy, że zużył cały ram - a jak spojrze do task managera lub do samuriza to świeci jak drut, że jeszcze 3gb jest wolne :/ - to po cio ja wydawałam tyle kasy na ram :/

barton > oj ja wiem że ty tak z życzliwości :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zwiększyłam pagera tym razem czterokronie i dalej nic :/

Odkopałam na forum jakiś stary wątek który wyglądał mniej więcej tak:

 

Mam taki problem pojaiwa sie cos takiego jak \"Error creating Bitmap\"przy renderowaniu w rozdzielczosci 9000x6000, jesli zmniejsze na 5000x3333 to wszystko jest OK. W czym moze tkwic problem. Tekstury sa w rozdzilce ponad 3000

 

Go to Custumize -> Preferences -> Rendering

Turn on \"Bitmap Pager\"

Increase the defaults values if recued

 

Stokrotne dzieki wszystko Dziala:D No to moge zabierac sie za renderowanie

 

A ja zwiększam i zwiększam i nie działa :( buuuuuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mi już łapki opadają :/ nie mam zielonego pojęcia co może być przyczyną w/w problemu :/ Poprzestawiałam już chyba wszystko co dało się poprzestawiać w maxie - nawet zabrałam sie za jakoweś bitmap proxy - jak ktoś będzie mial chwilke czasu i ochoty to mógłby sprawdzić czy na swoim kompie też ma takie objawy czy to tylko mój max świruje. Po prostu ustawić kilka boxów parę światełek i spróbować wyrenderować to w jakiejś dużej rozdziałce.

Jakby znalazł się przypadkiem właściciel w/w porady chodzi o niejakiego Sanserifa, to niech da znać :) Może będzie wiedział jak to wszystko poustawiać :) a ja tymczasem idem spacium bo już mnie łebek od tego problemu boli :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już próbowałam kochany Serifku - lypa do kwadratu :/.

Dzisiaj cały dzionek testowałam różne ustawienia na na szybko skleconej scence do testów. Ciekawe rzeczy zauważyłam:

1 O wiele bardziej złożona scenka przy której max zużywa o wiele więcej ramu nie wykrzacza mi się do rozdziałki 7000 px później krzyczy, że could not create bitmap.

Czyli ten problem ze zużywaniem ramu wcale nie dotyczy ramu :/

2 Powyrzucałam z tej problemowej scenki połowę elementów - zużycie ramu spadło do 200mb fizycznej i 500 virtualnej i też się max wykrzaczył. Wniosek taki sam jak w podpunkcie 1.

Kurde że też mój facet nie jest babą - dostałby parę stringów, jakiś cień do powiek i by był zadowolony :D

Przewertowałam helpa wzdłuż i wszerz i chyba w 4 miejscach piszą że jak będą problemy z wyrenderowaniem dużego obrazka to należy włączyć bitmap pager. Wniosek - helpy kłamią, a ja sie załamie psychicznie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności