Skocz do zawartości

Modernizacja kompa


deha21

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy wybrałem dobry dział ;)

Chciałbym nieco poprawić działanie kompa. Tutaj pytanie o to co najbardziej kuleje w moim sprzęcie i co warto zmienić. Oczywiście pod katem grafiki. Jako że pieniądze się u mnie nie sypią proszę o wskazanie rzeczy którą jak najprędzej należy wymienić żeby pracowało się lepiej.

 

Aktualnie posiadam:

Procesor Intel Pentium 4 2.4GhZ

Pamięć 768RAM DDR 333MhZ

Karta graficzna GeForce FX5200

Dysk Samsung 80GB

Płyta główna Asrock P4i65PE

Monitor 17" Highscreen MS 1795P (stary ale jary ;))

 

Reszta chyba nie ważna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Właśnie zastanawiałem się nad kupieniem nowej płyty głównej i ramu. Jeżeli chodzi o RAM to DDR 800 są teraz baaaardzo tanie. 1GB kosztuje prawie dwa razy taniej niż 1GB na mój komp czyli 333MhZ. I wtedy zaoszczędziłbym na RAMach ale musiałbym wydać więcej na płytę głowną. Cena hmm nie ma ściśle okreslonej... właściwie narazie nie mam kasy ale w niedalekiej przyszłosci się znajdzie. Powiedzmy że coś do 400 zł+kasa za sprzedaż tego co jest do wymiany.

 

hehe miriam, czyli poprostu wszystko do wymiany ;)

 

Płyta którą aktualnie mam tyle że nowa kosztuje od 170 do 200 zł. Więc używana za jakieś 130 pewnie pójdzie.

Hmm w sumie razem ze zmianą płyty musiałaby pójść zmiana procka, bo teraz siedzi na sockecie 478 a płytę głowną jakbym kupował to już 775. Dobrze rozumiem? Nie znam się za bardzo na hardware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dobrze , za plyte proc i pamiec troche dostanie , grafa tez niestety kijowa , w sumie na tania platforme pod c2d by starczylo ( plyt 300 zl proc 200 zl pamiec poki co nawet 1gb czyli 60 zl ) + zamiana zasilka bo pewnie masz jakis noname , nawet nie wymieniles a to wazny element

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności