Skocz do zawartości

Zproject


flashmaster

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wie ktoś jak użyć funkcji Zproject ja próbuje ale nie wychodzi:

-Odpalam Zbrusha 3.1

-Importuje sobie jakis obraz

-wstawiam model głowy

-wybieram Zproject, Potem w MOVE przeciągam odpowiednio kółka

-znow włączam draw maluje po głowie ale nie widać nic nie koloruje mi jej zdjęciem co robie nie tak w zb3 jakoś wychodziło teraz w 3.1 nie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wychodziło? a dużo robiłeś razy to? No nic w każdym razie jest istotna rzecz co do kółek. Zauważyłeś pewnie że mają różne wielkości czasem a to dlatego że im są dalej tym mniejsze

Najlepiej robić na planeach. Wrzucasz planea robisz polymesha, divide z 5 razy dodajesz swoją texturę tylko najlepiej na flat materiale , jest tam w palecie i wypalasz tego planea- opcja bake w palecie layers. Jak rysujesz te "kółka" w opcji move to musisz stac na tym modelu w palecie subtools który chcesz malowac- czasme można sie pomylić, rysujesz od głowy na tego wypalonego planea i kołko się powinno zmniejszać znaczy to że jest dalej na "płótnie" a nie w powietrzu. Nawet jeśli to wiesz to nie szkodzi , ktoś inny może nie :) Inna sprawa to spójż na paletę tools i dział texture tam jak tylko zaczniesz mazac po modelu nawet jak nic nie widać włączy sie colorize , enabel UV też się chyba samo włączy w takim razie jak nic sie nie maluje sprobuj wyłączy UV zobacz czy maluje i potem włączyć UV i zobacz czy maluje. Nie ważne czy robisz to na poprzez wypalony plane czy plane z textura jako subtool czy też zrobiłeś fill layer dla textury. Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zproject

Czy wie ktoś jak użyć funkcji Zproject ja próbuje ale nie wychodzi:

-Odpalam Zbrusha 3.1

-Importuje sobie jakis obraz

-wstawiam model głowy

-wybieram Zproject, Potem w MOVE przeciągam odpowiednio kółka

-znow włączam draw maluje po głowie ale nie widać nic nie koloruje mi jej zdjęciem co robie nie tak w zb3 jakoś wychodziło teraz w 3.1 nie idzie.

Trzeba wyłączyć Zadd na górnej listwie, Move wykonujesz od obiektu do obrazka nie odwrotnie.

 

Zproject -działa też na modelach bez UV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności