Skocz do zawartości

laptop za okolo 3000 zł


maateusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Uważam, że nie kupisz laptopa za 3 tysiące do grafiki 3D. Ponieważ to, że bedziesz mial procesor dwu rdzeniowy i dwa giga ramu Ci nie wystarczy. Potrzebujesz jeszcze w miare dobrej karty graficznej. Na sprzęcie za 3 tysiące pobawisz sie przez 3 mięsiące, a potem sam stwierdzisz że to nie jest dobra rzecz.

 

A może apple ? wchodzi w grę, w końcu na apple możesz sobie zainstalować winde i mac jednocześnie co daje wiele możliwości. Jedank i tak myślę, że lepiej mieć stacjonarnego do grafy. Lapa może wykorzystywać jedynie do przeglądanie takiej grafiki albo prezentowania jej innym ale nie do samego tworzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... czasami czytając komentarze mam wrażenie, że sprzęt decyduje o tym jakim grafikiem się jest :)

 

na moim IBM T40 można wycisnąć wiele z maxa9, Zbrusha 3, AEF 7 czy PScS3. A to tylko 1,5Ghz 512MB Ramu i karta Radeon 7220 :) i gdyby nie padaka dysku pewnie bym się nawet na niego nie złościł :)

 

a co do laptopa za 3k... zależy do jakiej grafiki 3d. jeśli głownie stawiasz na modelling to nie potrzebujesz dużej mocy obliczeniowej, pakuj lepiej wtedy w RAM. jeśli dużo rednerujesz to patrz za core2Duo najlepiej takiego około 2Ghz.

 

aha... karta grafiki to rzecz na której się nie oszczędza ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie na jakość a na szybkość działania i wygodę. jest masa wspaniałych renderów, kompozycji, rysunków które wypłyneły spod myszki/pióra grafika pracującego na jeszcze bardziej archaicznym sprzęcie niż ja wspomniałem i nie narzekali za bardzo :)

 

sprzęt to tylko wygoda tworzenia, reszta zależy od "operatora" tego sprzętu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli sądzisz, że na beznadziejnym sprzęcie dasz rade zrobić to samo co na sprzęcie wysokiej klasy ?

Skoro tak to nie wiedziałem o tym szczrze mówiąc :p np: weźmy pod uwagę stworzenie jakiegoś miasteczka w 3D bądź miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam wrazenie ze ze sprzetem to jest z chwaleniem sie kto ma wiekszego. Nie wiem co takiego magicznego jest w wypasionym sprzecie za pare tysiakow ze nagle powoduje ze zdobywasz +20 do Artist Skills :)

90% moich prac zrobilem na 1,6Ghz + 1Gb ramu i radeonie 9600. Oczywiscie pod koniec pracy klniesz i rwiesz wlosy z glowy bo wszystko tnie, ale da sie.

Do game artu czy modelowania nie jest potrzebny zaden wypasny sprzet. Jak dla mnie laptop za 1500zl wystarczy ci do robienia do gier czy modelowania. Brak Ghz i Ramu odczujesz przy renderowaniu.

 

makler: a jaki problem jest zrobic miasto na slabym sprzecie? wszystko walisz na warstwach, w najgorszym wypadku w roznych plikach i uzywasz proxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo niewierni... bladzicie.... ja mam laptopa za 4k brutto i miazdzy wiekszosc:) 6038 w 3dmarku nowym, po 2 dobach renderowania temperatura sie nie zmienila zbytnio! (nie uzywam go do renderingu, ale akurat projekt jeden przycisnal i to byla koniecznosc) za 3k kupisz z takiej serii juz niezlego:

http://www.mobilworld.pl/produkt/fl90_t7500__4gb_ram__160gb_hdd_7200rpm__vhp.php?2,1,1062,,1148

 

poklikaj sobie po tych compalach i znajdziesz cos dla siebie. Minusem jest brak sterow pod Xp x64, ciezko znalezc w necie nawet, ja poleglem i przeszedlem na Viste business 64. Nie narzekam. Natomiast rowniez musialem poswiecic troche czasu na poszukanie driverow dobrych, te od producenta nie zawsze byly najlepsze. Tak czy siak polecam.

Chyba ze zalezy Ci na nalepce HP, albo Dell albo innej :) Gwarancja dziala tak samo. Nie musi byc Compal, podobnych skladakow jest wiecej roznych.

 

Ja im zaufalemi nie narzekam. Natomiast zgadzam sie, ze PC to podstawa! absolutnie. Ja jezdze sporo miedzy krakowem a warszawa i musialem miec laptopa rowniez. Jednak to tylko uzupelnienie bazy PC.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli sądzisz, że na beznadziejnym sprzęcie dasz rade zrobić to samo co na sprzęcie wysokiej klasy ?

Skoro tak to nie wiedziałem o tym szczrze mówiąc :p np: weźmy pod uwagę stworzenie jakiegoś miasteczka w 3D bądź miasta.

 

odpowiem przykładem:

 

63a15134f548b4b7.jpg

Nirvana

Artwork by Hubert J Daniel

 

Soft: 3D Studio MAX 3

CPU: PC (Pentium II 400 - 128 MB)

 

jak widzisz można nawet na bardzo słabym sprzęcie stworzyć naprawdę dobrą grafikę. owszem na nowszym kompie będzie to łatwiejsze i przyjemniejsze ale ja po prostu zwalczam obiegową opinię jakoby sprzęt decydował o jakości prac :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności