Skocz do zawartości

[Porachunki] To już nie ruszy


hkropinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nie wiem ile zrobię, a raczej na ile mi starczy czasu żeby zrobić, ale chyba warto spróbować, może tytuł "bitwa" bardziej zachęci mnie do sumiennej pracy:) Z tego co się orientuje nawet został odkopany mój wątek z S-klasą. Oczywiście w wolnych chwilach nad nim pracuję a raczej nad renderem:) Żeby nie było że cały czas sie obijam w rzeczach zabawnych to tutaj jeden z moich niedawnych renderów testowych:) Ale wracając do bitwy:)

Praca nie miałabyć robiona z myślą o bitwie, ale pomyślałem sobie że troszeczkę zmienię koncepcję żeby podchodziła pod temat i mógłbym pracować z myślą, że robię prace w jakimś celu.

 

Koncept pracy:

Stary dworzec, wokoło stare chaty, stare barierki, stare okna, ponury teren. Starość to pojęcie względne więc mam na myśli obiekty około dwudziestoletnie, jednak masakrycznie wyniszczone przez rdze i inne podobne czynniki. Dlaczego ma to pasować do porachunków? Dlaczego ma to pasować do zniszczonych klimatów? Ano dlatego, że te wszystkie stare, dobre maszyny zostały pokonane w porachunkach z nowymi, nieskazitelnie czystymi i zaawansowanymi technologicznie urządzeniami.

 

Błąkając się po sieci znalazłem coś takiego: (Marek Denko)

2006252930884980743_rs.jpg

Chciałbym aby ta praca się kurczyła przy mojej, a jednocześnie była podobna klimatem

 

A tu główny bohater:

2006331546803319789_rs.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia wszystkim uczestnikom:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No nie wiadomo czy ci uznaja ten temat [bo jak sie domyslam nie bedzie nigdzie drugiego bohatera porachunkow- "nowego"] ale tak czy inaczej pomysl fajny.

 

 

Chociaz, nie widze conceptu [nie ma obrazka] ale teraz pomyslalem, ze w tle, daleko moze jechac super nowoczesny pociag, glow bijacy od niego itp. i bedzie git ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl zrobienia lokomotywy ciekawy, tymabrdziej ze chcesz zrobic cos podobnego klimatem do Denko, aczkolwiek imho podciagniecie(koncept) tego pod "porachunki" to sredni pomysl :/

 

Jakby nie bylo bede zagladal i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu pracy, to zdaję sobie sprawę z jego kontrowersyjności;) Jednak liczę, że wypowiedź Pana "redaktora" hindusa powinna rozwiać wszelkie spekulacje:)

 

Praca, którą pokazałem to oczywiście cudowny Hektor, którego ojcem jest Marek Denko. Co do tego czy go pobiję to moje umiejętności chyba jeszcze nie są jego wielkości, ale chyba lepiej wymagać od siebie więcej?:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek sam wyznacza sobie granice wiec trzeba poprzeczke ustawiac wysoko. Co do pomyslu to ja rowniez uwazam ze jest ostro naciagany i dobrze ze ktos ci to powiedzial. Przykro byloby dowiedziec sie tego gdy praca bedzie juz na ukonczeniu, nie uwazasz?

Sorry za to co teraz powiem, nie chce umniejszac w zaden sposob twoich umiejetnosci, ale jesli zrobisz prace mniej wiecej tak dobra jak ta ktora jednoczesnie nie bedzie jej za bardzo przypominac to bedzie to sukces.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest bardzo niejasny, myślę że nikt bez tekstu nie domyśli się o co chodzi. Moim zdaniem praca powinna mówić za siebie, nie tekst za pracę. Nie wątpię że z tego tematu uda ci się wyciągnąć wspaniały klimatyczny obrazek, tylko chyba nie na temat "porachunki".

 

Jeśli ci zależy na klimacie i lokomotywie, to zastanowiłabym się nad inną interpretacją tematu "porachunki" niż stare rzeczy vs nowe. Możliwości są, można wymyślić coś innego z udziałem lokomotywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że słowami:

Chciałbym aby ta praca się kurczyła przy mojej, a jednocześnie była podobna klimatem
nikogo nie uraziłem, jednocześnie miało to odzwierciedlać mój zapał, który z pewnością w czasie pracy będzie się zmniejszał:)

 

Co do tematu to pisze tu już ostatni raz w tej kwestii:

Zdaję sobie sprawę jak mocno naciągam interpretację "porachunków". Nikt nie musi mi tego przypominać, z tematem jednak zapoznała się także moderacja tego forum i nie wyraziła wyraźnego przeciwstawienia się tematowi. I teraz najważniejsze:

 

Jeżeli mój temat w ostateczności nie zostanie zaakceptowany, nie będę miał żadnych zastrzeżeń do organizatorów. Jestem tutaj tylko dla zdrowej rywalizacji, nie zależy mi na nagrodach lecz na przyjemności z pracy, którą może mi dać odpowiednia motywacja.Powiem szczerze, że jeszcze nawet nie zaglądałem do spisu nagród itp...

 

Tak więc porzućmy sprawę zgodności mojego tematu, co z niego jeszczze wyjdzie - zobaczymy.

 

Życzę Wam wszystkim powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob wagon/sklad wagonow a po obu koncach wagonu/skladu lokomotywy nowa i stara probujace rozerwac wagon/sklad. Moze to bardziej podchodzi pod rywalizacja ale od biedy i pod porachnki da sie podciagnac :) A jak jeszcze dorobisz dla lokomotywy mordke jak w Thomas the Tank Engine to juz w ogole bedzie klimat, moze troche odbigac od M Denko ale przynajmniej oryginalnie bedzie ;P

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, Twój opis dosyć słabo nawiązuje do tematu ;/ spróbuj go może jakoś zmodyfikować i coś dodać ? ot choćby stojący obok hiper nowoczesny pociąg i maszynistę między torami który trzyma uniesiony do góry lizak i gwizdek w ustach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Piszesz w swoim poście:

 

"Błąkając się po sieci znalazłem coś takiego:"

 

Zupełnie przypadkiem jest to praca jednego z jurorów w tym konkursie? Osobiście uważasz, że to zgodne z etyką? Nie lepiej samemu coś narysować? Napisać własną historię?

 

później dodajesz:

 

" Chciałbym aby ta praca (Hektor) się kurczyła przy mojej, a jednocześnie była podobna klimatem"

 

nie no... to już lekkie przegięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no... to już lekkie przegięcie
yy... ale Ty chyba nie rozróżniasz żartu od suchej prawdy...

 

Zupełnie przypadkiem jest to praca jednego z jurorów w tym konkursie? Osobiście uważasz, że to zgodne z etyką? Nie lepiej samemu coś narysować? Napisać własną historię?

i tu także wykazujesz niezmierną prostoliniowość w swoich słowach... czy to jest zgodne z etyką? nie wiem, ale nie wiem również kto jest jurorem w tej bitwie, regulamin chyba nie wymaga ode mnie tej wiedzy czyż nie? to, że Hektor może być dla mnie inspiracją powinno raczej napawać dumą autora takiej pracy, a nie oszukuj się, na pewno wiesz, że tysiące grafików szuka inspiracji właśnie w tak doskonałych pracach... Ty chyba nie myślisz, że ja zamierzam odwzorować Hektora? i jeszcze jedno dla Ciebie na przyszłość - nie znam (do teraz) jury czy też nagród, jak już wspomniałem, a może Ci się to wydać dziwne, nie jestem tu dla nagród i odznaczeń lecz dla przyjemności z udziału w bitwie.

 

Pozdrawiam

 

 

 

EDIT:

kliment - nie chodzi tutaj o mnie:) chodzi ogólnie o grafików, nie wiem jak to jest u Was ale ja szukając pomysłu na pracę oglądam prace podobne do Hektora. Jeżeli inni graficy szukając inspiracji przeglądają takie prace to nie zmienię zdania - autor powinien być zadowolony. O nie, nie miałem tutaj na myśli tego, żeby autor był dumny bo właśnie JA się zainteresowałem tą pracą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, chlopaki zejdzcie z hkropinskiego bo sie zaraz udusi. IMHO hkropinski nawet nie wiedzial ze ta praca jest jednego z jurorow, po prostu znalazl obrazek i postanowil crobic cos podobnego. Odnosnie tej niefortunnej dumy, to jesli ktos by chcial czerpac inspiracje z mojej pracy to bardzo bym sie cieszyl i byl z tego dumy, o to pewnie hkropinskiemu chodzilo.

 

pozdrawiam: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoMic -> dokladnie o to chodzilo hkropinskiemu:) ale ta kewstia jest juz na boku wspolnie z Panem klimentem wyjaśniona:)

Junior, AG, Lukasz -> lada dzień

Johny -> ;*;*;*;*

hcpiter -> zrobione;)

 

Więc tak:

Aktualnie jestem na końcowych etapach zbierania referencji, printów, zdjęć, ściany mojego pokoju coraz bardziej pokrywają sie dworcami itp itd. Pierwszych screenów można się spodziewać lada dzień, poniżej koncept, który nieco uległ zmianie od początku. Wszystko po to by temat porachunki i moja praca miały ze sobą coś wspólnego. Za Waszymi cennymi radami zdecydowałem się zrobić nawet dwa pojazdy, stary i nowy of course. Na poniższym super-rysunku p1 i p2 to ozywiście pociągi / pojazdy:). Zamieszczam też zdjęcia z dzisiejszej wyprawy po referencje:) Między innymi to na nich będę się wzorował. Wracając jeszcze do mojego rysunku, to końcowy kadr będzie miał szerszy kąt, obejmie również zniszczone budynki wokoło lini kolejowych.

 

Pozdrawiam

 

2004684836882635510_rs.jpg

 

2001188649179010552_rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt:) nie wypada żebym do walentynek zarzucał Was konceptami:) Ale wiesz mr, że jestem przeciwny pokazywaniu budynków bez tekstur, bo to w końcu one dają dużo detalu, dzięki nim model wygląda zupełnie inaczej:) No ale ok... pokazuje coś co miałem pokazać za kilka dni, kiedy bym dopracował...;p

 

2005837292937839909_rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poponowałbym jakis nowoczesny design tego tunelu , ...... bo to wyglada mizernie . Niestety nie unikniesz porównan do pracy M.Denko (Hetor) zreszta na własne zyczenie.

Zycze Ci jak najlepiej ale narazie juz wtej fazie powiem Ci ze pomysł jest słaby , nie przemyslany . Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym być nieprzyjemny, ale preferuję ocenę modelu, a nie pomysłu, bo to jaki mam pomysł okaże się dopiero po finalnym renderze. Tak więc z porównywaniem do Hektora poczekajmy do końca ok? Zresztą nie sądzę , żeby moja praca mogła się równać z Hektorem:) Jak Ci mój pomysł nie odpowiada, to twoja sprawa, ja go nie zmienię, bo jeżeli pracy nie skończę na czas, albo cos podobnego, to praca przejdzie do WIPa i zostanie oceniana przez Was jako kolejna scena, a nie praca z tematu "porachunki".

 

Jak już zamierzasz mi napisać ze narazie z modelu nie ma co oceniać, albo że wygląda mizernie to od razu Ci napiszę, że zdaję sobię sprawę ze brakuje mu detalu, ale nie byłem za tym by umieszczać pierwsze screeny na forum tak wcześnie... moja prośba poczekaj na koniec chociażby modelu zanim go skrytykujesz, tutaj akurat wzoruję się na jednej z prac Andrey'a Yamkovoy'a i od samego początku miałem taką wizję tunelu...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności