Skocz do zawartości

Speed Animating - sesja 7


Łukasz Burnet

Rekomendowane odpowiedzi

czesc wszystkim,

 

kurde zachorowalo mi sie, wrrr do rzeczy :). Mozecie uznac, ze nie ma tematu, a jesli juz Wam na tym zalezy to moze byc "kopniecie pilki". Tak wlasnie, kazdy zrobi mniej wiecej to samo. W tej sesji wiecej kreatywnosci wlozcie w sam ruch niz w historyjke.

 

Wyobracie sobie skupionego i pragnacego tego ostatniego gola pilkarza, ktory to ze spokojem koncentruje sie na pilce, podejmuje decyzje, nabiera rozpedu i bam, z wielka sila wykonuje kopniecie.

 

Chcialbym, aby animacja widoczna byla z boku bez przekombinowania z kamera itp. Skupcie sie na animacji tej postaci w ujeciu z boku. Korzystajcie z referencji. Wczujcie sie w tego pilkarza, to Wy kopiecie ta pilke, tylko pokazcie to w 3d, odejdzcie od kompa zobaczie jak zWam sie cialo uklada do kopniecia, ramiona, biodra ... nom ;)

 

odsylam do darmowych rigow, LOW MAX free rig

3dmax - http://www.3dluvr.com/clisk3d/

Maya - http://www.highend3d.com/maya/downloads/character_rigs/Max-for-Maya-4877.html

 

Jesli ktos chce moze zrobic swoj rig, ale mysle ze szkoda czasu, moze byc biped. Miesiac czasu wystarczy, ewentualnie sie przedluzy.

 

Uczcie sie i bawcie. Powodzenia. Pozdrawiam, ide lezec :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zioło ... supe r... osobiście jeśli być picky , to moze o ułamki sekund , dosłownie framy przetrzymał bym antycypacje zanim kopnie piłę , ale generalnie superro. Geyos Mastera ma cos więcej jednak hehehe . W sondzie będzie ciężki wybór :D . pozdro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie! :)

 

A tak apropos "dawnego nie animowania" to wlasnie sam mam ten przypadek, kiedy generalnie cos zwiazanego z ruchem od zera animowalem ostatnio jakos w sierpniu.. a tak to zwykle jakies poprawki po kims, badz animacja twarzy i tego typu rzeczy. Tak, ze troche sie poplatalem jak animowalem tego speeda, problemy z dynamika, jakis klucz zapodzial sie na poczatku przez co jest maly skok, tak jakos.. ;P No zobaczymy jak ludzie ocenia..

 

p.s. Taka rada: sprobuj wykonac, to co masz zanimowac, przed lustrem, albo najlepiej nagraj na kamerze i wrzuc na plane'a w scene - bedziesz mial swietna referencje, szczegolnie timingowa. Potem zawsze mozna przekoloryzowac pozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gith hehe ja też jakoś w sierpniu ostatnio coś animowałem;) ale potem długo długo nic nawet kulki, aż do teraz :P

 

jak poprzedniego speeda robiłem to właśnie co chwilka wstawałem od kompa i udawałem że podnoszę sztangę akurat bez lustra ale obserwowałem (na ile mogłem :P) co się dzieje, jak pokazałem mamie animkę to pierwsze co powiedziała to że zachowuje się jak ja :D

 

tej animki nie będe już poprawiał była tylko tak na szybko zrobiona, wiem że wygląda jakby biegł pod wodą z przestrzelonymi kolanami ale może być :P

 

trzeba by tą bitwę skończyć :)

 

cheers!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności