Skocz do zawartości

Jak zrobic oko


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W tej chwili moge conajwyzej opowiedziec, nie mam dostepu do maxa. Ale moje oczka można obejżeć w mojej scenie. Osstatnio maltretuje teksture czlowieka, wiec i oczka widać. Jeżeli nie ma zblizenia na oczy często wystarcza zwykla kula z odpowiednią teksturą. Nie daje bump mapy do symulowania tęczówki. Tego nie widać z odległości. Czasami potrzeba wypłaszczyć tęczówkię więc dodaję osobny obiekt taką półokrągłą czapę na tęczówce. Nie rozumiem po co dodawałęś czarne wnętrze. Czy naprawdę tak wpływa o na osateczny efekt. A odbicia daję z fresnelem. Tak naprawdę to oczy są pokryte warstwą śluzu, która to odbija światło. A wymiada doświadczeń zawsze jest słuszna. Dodam jeszcze, że tak naprawdę wygląd oka będzie bardzo zależał od światła jakim je oświetlisz. Jakbyś dał światło o małej powierzchni nie powstał by tak wyraźny ślad i wydawałoby się, że oko jest troszkę mętne. Zmiejszenie liczby bitmap znacznie wpłynie na całość obliczeń. Przecież nie jedno oko jest zazwyczaj w scenie:)

Pozdrawiam Bacry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie tutaj nei widze zwaizku duzego zwykla kula z odpowiednia mapa to jest dla mnie tsposob nei trafiony inaczej mowiac wyglada to c...........tutaj masz racje ale jedynie z duzej odleglosci nei ma sensu tego robc. oczy sa sercem duszy wiec nalezalo by podejsc do tematu nieco dokladniej . przy zblizeniu z bliska tamta metoda nie byla by odpowiednia. tamte oczka z twojej scenu sa ladne jednak efekt mnie nei zadowolil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysly:

1.hmm no to w tym rpzypadku mozna bylo by zostawic to wnetrze co jest aktualnie czarne .dac do srodka jakies cailo szkliste z fogiem lekko czerwonym a spod tego wnerza czarnego dac moze jakies amterial z reflectem. hmm ale w tym rzpypadku odbijalo by z kazdej strony.

2.bez wnwnetrzego ciala szklistego tylko sam czerwony mateerial z reflektem by swaitlo padajace bezposrednio odbijal.

3. slaby ze mnei kombinator

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się podziała edycja postów??

Teraz muszę napisać nowy:(

No więc zgadzamy się, że wszystko zależy od tego jak wierny chcemy uzyskać efekt. Jednak pisałem też o metodzie spłaszczenia tęczówki i dodania kopuły przed tęczówką, ta warstwa regulująca ostrość widzenia (nie wiem jak się to nazywa). Wtedy efekt jest znacznie lepszy. No ale tak naprawdę tylko przy znacznych zbliżeniach, albo dużej rozdzielczości obliczeń jest to potrzebne. W mojej scenie w ostatecznym renderingu na oko przypadnie pewnie z 10 pixeli. Po co marnować na to tyle bitmap, pamięci i procesora??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności