Skocz do zawartości

Maxwell i 3ds max


serwulus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam przyłaczam się do pytania jak wyglada wspolpraca maxa i maxwella. Zainstalowalem Maxwella i koniec :( Próbowalem zrobic tego tutka z evermotion, interior tutorial. Pierwsza rzecz to Maxwell camera ktorej nie mam ale juz znalazlem na forum, ze to starsza wersja programu i teraz parametry maxwellowskie sa w zwyklej kamerze. Problem z materiałami. W Material editor nie mam czegos takiego jak Maxwell difuse. Moge tylko ustawic ogólnie maxwell material i pojawiaja mi sie zupełnie inne parametry niz na tutorialu. Dalej jesli chodzi o materialy to czy mozna gotowe materialy z maxwella normalnie w maxie nakladac? I jesli tak to jak je importowac do biblioteki maxa? I na koniec ogolne pytanie, po zainstalowaniu Maxwella pojawily sie Maxwell render, maxwell studio, material editor, czy mozna scene ustawic, nalozyc materialy, swiatla, kamery i ustawic wszystkie parametry maxwella w maxie czy trzeba to robic w poszczegolnych programach maxwella? Jestem poczatkujacy i zdaje sobie sprawe, ze wiekszosc wyjadaczy beda denerwowac moje pytania ale prosze o wyrozumialosc i z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przyłaczam się do pytania jak wyglada wspolpraca maxa i maxwella. Zainstalowalem Maxwella i koniec :( Próbowalem zrobic tego tutka z evermotion, interior tutorial. Pierwsza rzecz to Maxwell camera ktorej nie mam ale juz znalazlem na forum, ze to starsza wersja programu i teraz parametry maxwellowskie sa w zwyklej kamerze. Problem z materiałami. W Material editor nie mam czegos takiego jak Maxwell difuse. Moge tylko ustawic ogólnie maxwell material i pojawiaja mi sie zupełnie inne parametry niz na tutorialu. Dalej jesli chodzi o materialy to czy mozna gotowe materialy z maxwella normalnie w maxie nakladac? I jesli tak to jak je importowac do biblioteki maxa? I na koniec ogolne pytanie, po zainstalowaniu Maxwella pojawily sie Maxwell render, maxwell studio, material editor, czy mozna scene ustawic, nalozyc materialy, swiatla, kamery i ustawic wszystkie parametry maxwella w maxie czy trzeba to robic w poszczegolnych programach maxwella? Jestem poczatkujacy i zdaje sobie sprawe, ze wiekszosc wyjadaczy beda denerwowac moje pytania ale prosze o wyrozumialosc i z gory dzieki za pomoc.

 

Jej - mogłes to rozbic na punkty bo cięzko sie to czyta...

 

- tak nie ma maxwell camera w najnowszym maxwellu

- mozna robic w samym 3dsmax - nie potrzebujesz odpalac ani studia ani mweditora

- materiały sie roznia z tutka bo to stary tutek, odpalasz edytor materiałow ten z maxa, klikasz na STANDARD, wybierasz MaxwellMaterial z listy, potem przycisk BROWSE LIBRARY i wybierasz ktorys gotowy, a jak sciagniesz jakis z neta to dajesz na IMPORT MXM - wiekszosc materiałow mozesz przerobic sobie za pomoca WIZARD'a

 

Pytaj w punktach wtedy prosciej pomoc.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kolejna garść wątpliwości i problemów :/

- odnośnie skali:

scene scale i attenuation scale. Jesli importuje model z cada i np przyjmuje 1 jednostka jako 1 cm to ustawiam 0,01 scene scale. a attenuation scale tak samo?

-odnosnie swiatel, nie wiem czy dobrze rozumuje. emitery to materialy swiecace wlasnym swiatlem? tzn jesli stworze sobie kule i naloze na niego emiter o nazwie cos tam 100w to bede mial tak jakby zarowke 100 watowa? czyli nie ustawiać w maxie normalnych swiatel tylko tworzyc obiekty i nakladac na nie odpowiednie emitery?

- przy ustawieniach czasu domyslam sie ze im dluzej tym lepiej, a sampling level? jakies konkretne ustawienia dawać?

- czy w opcjach jak ustawie physical sky i jakies konkretne miejsce i date to bede mial oswietlenie swiatlem slonecznym w danym miescie w tym dniu?

-czy maxwell posiada jakies swoje swiatla czy mozna ustawiac standardowe maxowskie? czy moze korzystac wylacznie z emiterow?

Z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam

 

-Acha i jeszcze jedno: próbuje zrobic +/- tego tutka z evermotion. w sensie nie wstawiam zadnych mebli tylko jakies proste ksztalty i strasznie ciemne mi to wnetrze wychodzi. Czy powodem jest jakies zle ustawienie skali albo jakis innych parametrow? czy moze dodac we wnetrzy jakies zrodlo swiatla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo mierzenia to coś mi też nie szło z tą skalą w Mayce. Zrobiłem tak, że ustawiłem w Maya globalnie na cm, pomierzyłem z grubsza jak ma to wyglądać w cm.... np. krzesło 60cm szerokości itd. Kiedy miałem to pomierzone to przeskalowałem całą scenę na 0,01 i chyba było dobrze, ale nie pamiętam. Zrobiłem tez cos takiego, że wgrałem do Maya scenę ze strony maxwella i przyjrzałem sie jej skali. Może zaimportuj ją do Maxa przez Studio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z emiterami sie zgadza, 100w to zarowka 100w, musisz uzywac tylko emiterow - inne swiatła nie działaja, sampling i czas jak najwyzej ustaw, chociaz sample level moze byc na 25 bo to i tak nie do 'osiagniecia' wiec bedzie sie długo ładnie renderowac, jhak masz ciemno w scenie to zwieksz iso, zmniejsz fstopa do wartosci po przecinku, zwieksz wartosc emiterow, no i najwazniejsze popraw skale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem maxwella 1.1 i pokazały mi się nowy rodzaje materiałów m.in maxwell diffuse i takie tam ale mam problem nie pojawia mi sie w maxie nowy silnik do renderu (maxwellowski) .Plugin jest manualny z rozszerzeniem *.dlr(skopiowałem go do katalogu plugin):(, ktoś mi może pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem i rozwala mi to czache kombinuje jak moge. Probowałem już wszystkich pluginów jakie chyba są dostępne w sieci nie wiem gdzie to ustawić,żeby mi od razu renderowało w maxie .Proszę o pomoc czyli jak ustawić engine w maxie maxwella (może gdybym wiedział jakie pliki powstają z instalki plugina to zweryfikowałbym czy jest dobry?) Pozdrawiam życzliwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chiba ni ma... Mam pytanie daje import Mxm w material editorze coś tam sobie ustawawiam wewnątrz materiału (oczywiście maxwell material) i daje update preview i kapa,zima,krasnoludki pojawia sie tylko placek (w próbce materiału) o kolorze zbliżonym do materiału - jakieś rady , dziękuję za pomoc.. używam maxwella 1.1 i 3ds7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn jak dajesz priev ? kliknij 2 razy w okno materialu i powinien ci updatowac mateial poprostu a moze cos z importem zle masz ? moze importujesz jakis lewy shader czy cos ?

Wybierales z podstawowych materialow mw czy jakies sciagane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

część działa a część nie, to będzie chyba spowodowane tym co mówisz.

1.czy istnieje opcja żeby mi w viewportach maxowskich pokazywał materiały z maxwella?

2.co sie dzieje mam takie tam materiały mxm arroway czy jakoś tak generalnie drewno i betony - jak daje render albo import mxm to nie może znaleźć jakiejś tam bitmapy czy jpg. a jak otwieram w maxwell mat.ditor to jest ok? hilfe Sztefen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.tak chodzi mi o wyświetlanie map w viewporatach

2.no dobrze ale pokazuje mi ,że materiał jest i w materiał editor go czyta... chyba do wyświetlenia w mat.editor maxwwella tez potrzebuje textury? ...czy sie mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w Edytorze maxwellowym się renderuje bez problemu to na 100 % masz te textury.

musisz w maxie ustawić ścieżkę dostępu do tych textur (słowo klucz PATHS)

 

c:/program files/next limit/maxwell/materialdatabase/textures/arroway (albo coś podobnego)

 

Nie chciałbym być oschły ale chyba raczej najpierw musisz się podszkolić w ogólnej obsłudze maxa np. na materiałach STANDARD a potem dopiero sięgać po urozmaicenia typu maxwell.

Inaczej szybko się zniechęcisz jezeli nie będziesz miał podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności