Skocz do zawartości

SONDA: Multi-work


Falcrum

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem na pomysł...lepszy od minibitew...

Chodzi mi o wspólną pacę kilku osób nad jedną sceną...każdy wykonuje inne modele, a potem łączy się je w jedność i podpisuje się pod to każdy...taka multi praca...Ma to swoje same +:

1. Wspólna praca motywuje

2. Jak zwykle robiąc jakieś modele się uczymy

3. Tworzymy coś oryginalnego

4. Oczywiste jest, że spławia nam to Radochnę...

5. ...a jak jeszcze wyjdzie nam coś naprawdę świetnego to ...

 

Podział pracy może byś taki:

2 grafików pracujących nad modelami

1 pracujący nad teksturami (oczywiście modelatorzy ja tylko mogą też teksturują.... )

1 grafik 2D (np do zrobienia tła, horyzontu...nadania pracy ostateczny wygląd... )

 

Podział pracy zależy od tego ile osób będzie się tym interesowało..:|

 

Nie wiem ile osób by na ten pomysł poszło...

 

Co o tym myślicie ?? Wyraźcie swoje opinie ;)

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmmm...mysle ze lepszym rozwiazaniem byloby juz zrobienie swojego teamu...bo wtedy ludzie sie lepiej znaja itd...a tak to nie wiadomo czy kazdy by dotrzymywal slowa w tym co ma zroic i praca by sie ciagnela i ciagnela...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem lepiej z nieznajomymi pracowac niz stworzyc wlasny team poniewaz owy team byl by stworzony prawdopodobnie z samych bardzo dobrych grafikow , a tu chyba chodzi o to zeby sklady byly mieszane , czyli np. 1 bardzo dobry ktory pomaga slabszym przez co oni sie szybciej ucza ;)

 

ale wydaje mi sie ze nikomu by sie niechcialo tego w ogole zaranzowac .

 

Ale pomysl dobry popieram :P

 

hmmm ale wiem tez jak by to wygladalo od strony organizacyjnej ...

 

musisz dodac do tego kogos kto to zorganizuje , ten ktos podzieli prace , wykonawcy nie maja prawa glosu czego chca robic a czego niechca . Innaczej bedzie sie to ciagnelo w nieskonczonosc.

Zmiana czlonka jezeli ktos sie nie wyrobi w ciagu okreslonego z gory czasu na dany model.

 

itp.

 

Jak by co to ja w sumie sie na to pisze , bo ciekawie sie naprawde zapowiada :P

 

hmm tylko naprawde bys musial bardziej to obmysles od strony organizacyjnej :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak - na pewno nie powstanie teraz taki dzial, ale nikt nie broni, zebyscie sie jednoczyli.

 

a kto cos mowil o nowym dziale ? :o

 

raczej myslalem zeby obmowic na czacie lub gie gie i potem zrobic topic w vipie i pojechali z robota :P

 

nie wiem po co nowy dzial do tego ? do minibitwy jest nowy dzial :o ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mejbi jest od dawna ale jakos go nie zauwazylem moze moj blad postaram sie go naprawic :))))

 

hmmm pabla wydaje mi sie ze masz wielu kolegow ... dlatego chcialbys tworzyc wlasnie z nimi i wydaje mi sie ze sa oni dobrymi albo bardzo dobrymi grafikami ? przynajmniej w wiekszosci :P

 

a moze zapomnial bys na chwile o sobie i pomogl tym rozpoczynajacym swoja przygode z maxiem ? ;]

 

chociaz z drugiej strony wcale ci sie nie dziwie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli znowu nie ma dawania szansy poczatkujacym :P badz nowym na forum :)

 

widzicie do czego zmierzam ?

 

stale druzyny beda chcialy byc jak najlepsze przez co beda braly tylko znanych na forum i dobrych grafikow nie beda sie liczyly z nowymi ... dlatego jestem za roznymi :P

 

po 2 jak jest sie w temie w ktorym sie nie zna nikogo to to jest w sumie swego rodzaju sprawdzian przystosowania sie i zgrania sie , co sie napewno przyda w daleszej karierze ;)

 

chociaz jestem tez za stalymi teami :) mozna powiedziec takie \"clan\" i jezeli by wypalilo to zrobic \"clan wary\" i mamy kolejne odsone bitwy :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, mi się wydaje, że do nauki służą WIPy, a teamy zakłada się z osobami, które się chociaż trochę zna :) w końcu w teamie liczy się zaufanie, a jak mam ufać komuś, kogo nie znam :)

krótko mówiąc, mam wrażenie, że taka \"multi-work\" nie wypali przez organizację oraz przez to, że chyba nie ma wielu osób, które dają komuś za darmo swoje ciężko zrobione modele, bo w końcu taki multi rendering musiałby się odbyć na jednym kompie :)

ale kto wie, może tobie się uda :D

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja 2 poprzednie posty nie doszly :o

 

niechce mi sie ich pisac jeszcez raz :|

zasrany net ...

 

co rozumiesz pod \"ale kto wie, może tobie się uda\" ?

 

napewno nieche nic organizowac bo nie mam na to czasu , modele moge zrobic . Po 2 wiem jak to bedzie wygladalo od strony organizacyjnej ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Loozack...może ja się z Kimś zgadam...:D

 

Teraz do tematu (bo dawno mnie nie było...)

Macie rację, co do braku zaufania w osoby zupełnie się nie znające...W taiej kooperacji nie źle można się pogubić...znam to z własnego przykładu :D

 

Natomiast, Ja jestem na TAK mimo wszystko...

Chodzi tu o nawiązanie ontaktów z innymi grafiami, by pzez wspulną pracę się uczyć i razem przechodzić pzez poblemy...Znam to z życia bo razem z PTAKiem (PTAKu) już nie az wspułpracowałem i wiem ile z tej wspulnej pacy można się nauczyć...

 

Zakładając tą SONDĘ byłem niepewny co do \"wiarygodności\" osób wspułpracujących, przykładem mogą być MINI-BITWY (niektóre minibitwy ucichły i jest spokój...:( )...tak powstała SONDA, by to rozwiązać...

 

TAK, bo MULTI-WORK może założyć uczeń z uczniem...

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest swietny pomysl...bo czemu z grupy ludzi ktorzy sie tego podejma nie moze powstac potem kiedys team...

Po za tym czemu to az tak smiertelnie powaznie traktujecie...

Uda sie to bedzie super...nie uda sie to i tak napewno kazdy sie czego nauczy...:)

 

Falcrum: trzymam kciuki zeby sie powiodlo....jestem chetny nawet pomuc, jak juz pisalem :)

 

Pozdrowienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadarza sie okazja na 1 TEMAT MULTI-WORK !!

 

Jak dobrze spostrzegł Archangel na tym obrazku...

spearhead-1.jpg

...jest Jego Abrams, oraz mój Mk 8 (chyba on...;) )

Naodził się pomysl połączenia wspólnych wysilków w jedną scenę...

 

Oczywiste jest, że sami sobie nie poradzimy...więć ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH do wspólpracy...

Już pewne jest, że \"wszystkich\" modeli nie da się zrobić...ale choć parę...;)

 

Potrzebujemy pomocy do wymodelowania pozostałych obiektów...

 

Całość będzie wyrenderowana na jaimś SUPER SPZĘCIE (jak się da :P)

 

Tyle osób mówi NIE, a ja patrzę na wyniki, to coraz więcej jest na TAK !!

 

GRAFICY...POŁĄCZMY SWOJE SIŁY !!

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ludziska jest misja do spelnienia !! Kto wie czy jak cos nam z tego wyjdzie to nie zawiaze sie w przyszlosci jakis maly team ??!!?? jest to dobra pokazja zby popracowac w grupie.....a co do sceptykow: ja tez nie mam pojecia czy kiedykolwiek to ukonczymy ale nie oznacza to, ze nie warto probowac....w najgorszym wypadku kazdy z nas bedzie mial swoj czolg i tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jak ladnie...już jest 50% do 50% :)

 

Archangel twoja oncepcja jest ciekawa...

Ja widzę to tak:

 

To będzie obrazek taki jaki możemy teraz zobaczyć w Iraku...kilka wspólpracujących ze sobą państw...a tym samym kilka typów pojazdów...razem ruszają do ataku...

 

Otoczenie widziałbym podobe do tego co jest na obazku (nadciągająca burza...tak jak nadciągająca kolumna czołgów...;), w podobnym oświetleniu...)

 

Akatk na...na mój model BR Mk 8...Może być z tego takie trochę fantasy...Takie cofnięcie się w czasie...

 

Ta koncepcja jest tochę naciągana, więc raczej z niej nic nie będzie...

 

Najlepsza jest taka jak na obazku...no bo jak połączyć w jednej scenie twój nowoczesny czołg z moim z przed 70 lat...

 

Może, ktoś da ciekawy scenariusz ??

Kozioo dołączyl do nas !! Oferuje swojego Humviego !!

(a ktoś mówił, że niebędzie nikt chcial poświęcić swojego modelu...)

 

Być może Aragorn też do nas dołączy...trzeba się spytać ;)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zaczne od wyrazenia mojej opini na temat Multi-Work. Jestem zdezydowanie za taka forma pracy, juz w czesniej myslalem co by bylo gdyby zrobic jeden wielki projekt forumowiczow. Z drugiej strony trudno sie nie zgodzic z Pablo i Loozack\'em, ze grupa prawie nieznajacych sie osob, moze miec ogromne problemy z odpowiednia organizacja pracy.

 

Falcrum - dzieki za zaproszenie do projektu to wielka mobilizacja dla mnie, ale musialbym poznac wiecej szczegolow jak to ma wygladac, poniewaz w tym roku mam mature ( holly shit ;( ), wiec mam coraz mniej czasu, a chcialbym dokonczyc moj model robiony w Wip\'ie. Oczywiscie jak go skoncze i ocenicie ze sie wam przyda to bez problemow moge wam go wyslac.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aragorn - Narazie skończymy swoje modele...dorobimy do nich to co trzeba i kiedy skończymy, zrobimy 2 pracę, ale tym razem polączoną...

Co do rozplanowania tego, to postaram się coś wyrysować...być może jutro umieszczę concept art\'a...;)

 

Rozumiem, że największym problemem będzie organizacja...już się tego boję...ale damy adę...;)

 

PS. Może teamy coś się wypowiedzą, jak tam u nich bywa z wspólną pracą...

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

organizacja tego projektu z kilku wzgledow nie powinna byca taka ciezka.....po pierwsze kazdy robi to co lubi, czyli wlasny pojazd i nie ma tu niesprawiedliwego podzialu pracy. Po drugie nie gonia nas zadne terminy i nie trzeba nikogo pospieszac. Po trzecie jak juz wyzej pisalem nawet jesli projekt sie zawali to niczyja praca nie pojdzie na marne i kazdy bedzie mial sowja scenke. Wreszcie po czwarte nie jest to znowu az tak skompikowane zadanie ze bedzie sie ciagnac latami, zrobimy modele walniemy tlo wspolny render i jest ;) Po cichu licze na to ze po calej sprawie moze jakis teamek zlozymy.

 

Niestety jak narazie glownym problemem nie jest organizacja a brak grafikow do wymodelowania kolejnych maszyn...przede wszystkim interesuja nas jakies starsze czolgi (lub pojazdy np. z 2 wojny swiatwej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, ja bym się chętnie na to pisała. :D

 

Tematyka dosć znacznie zbliżona do tego co ogólnie planuje robić w najbiższym czasie.

 

Wiadomo, moje umiejętności i wiedza niska ...ale z każdym dniem ucze się.

 

Jestem za TAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współpraca z tobą Pussik, będzie dla mnie (nas prawdziwym zaszczytem...

 

Teraz do rzeczy...

 

Narazie, kończymy modele...ja swojego BR Mk8, Archangel Swoje dzieło...są jeszcze inni któży chcą dołączyć...

Teraz naprawdę ciężko mówić o jakieś współpracy...

Leczjeśli chcesz(cie) możesz \"dorobić\" jeden z modeli składowych...( z obrazka)

 

Trzeba to poskładać w całość...więc zapraszam na GG (5305966). Niestety będę dostępny dopiero w Sobote...ale zawsze możecie się skontaktować jeszcze z Archangel\'em...;), lub poczekać do Soboty...

 

Trzeba udowodznić tym 12 osobą, że da się zrobić wspólną pracę !!

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jest nas coraz wiecej :D Pussik bedzie nam bardzo milo !! jak masz jekias pytania to jak juz Ci pisal Falcrum kontaktuj sie z nami przez GG W najblizszym czasie trzeba bedzie w koncu ostatecznie dopracowac koncepcje dlatego fajnie by bylo jakby wszyscy chetni sie jeszce raz zadeklarowali i dali nam znac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności