Skocz do zawartości

najlepszy LCD panorama 20"-22" do ok. 1500PLN. może być droższy, ale lepiej nie ;)


DavidLaser

Rekomendowane odpowiedzi

Na tapecie głównie jest photoshop, zbrush, ostatnio modo...no i sporo czytam na ekranie więc ma być ergonomiczny do czytania, bo od świecenia bolą mnie gały i wzrok się psuje.

 

od 3 lat mam dobrą 19" CRT philipsa, więc obraz oczywiście nie może być gorszy pod względem jakości detali niż to do czego jestem już przyzwyczajony. ale męczy mnie a)mały obszar roboczy/rozdziałka b)świecenie i bolą oczy

 

czerń powinna być niezła. kolory są tu najmniej ważne (nie zajmuję się drukiem), ale muszą być w miarę ładne i na pewno bez gradientów. dodam jeszcze, że jako drugi monitor mam typową 17"TN ssamsunga sprzed 2 lat i jest do dupy prawie pod każdym względem ;) nie mam jeszcze rozeznania jak obecnie wygląda jakość monitorów w klasie cenowej którą wam podałem, ale mam nadzieję że znacznie lepiej.

 

 

 

moje typy wg. tego co tu na forum przeczytałem:

 

gateway

http://sklep.benchmark.pl/pelny_37379.html

 

iiyama

http://www.iiyama.pl/default.asp?SID=&LNG=PL&NAV=236&PROD=7272

 

nec (droższy..)

http://sklep.benchmark.pl/pelny_35868.html#

 

 

 

na żywo na razie widziałem jedynie panorame PVA gatewaya 24" za 2000pln i jestem pod wrażeniem rozmiaru ale nie obrazu. kolor jakby sztuczny, wali po oczach i detale jakby mniej klarowne niż na moim CRT. widziałem też EIZO (chyba 21") za ok. 3500 i tu już byłem pod wrażeniem klarowności detali.

 

podsumowując, czy dostanę coś o jakości zbliżonej do EIZO w przedziale cenowym który podalem?

 

 

I czy warto zastanawiać się nad 24" IIyamy lub Gatewaya (oba poniżej 2000) tzn. czy ten rozmiar będzie okupiony gorszą jakością niż na monitorkach 21-22" ? (powyżej 21"-22" bardziej mi zależy na jakości niż większym obszarze)

 

 

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Monitory_w_proporcjach_16_10_panoramiczne_/22_27__rozdzielczosc_1920_x_1200_/iiyama/24_iiyama_ProLite_B2403WS_B1/pelny,id,45220/

 

 

I jeszcze jedno - czy przy dobrym LCD gały będą mniej bolały ?? jak to jest z ergonomią

 

pozdr.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mam tą iiyame, od hmm pazdziernika, i jestem z niej zadowolony, jeśli kupujesz ją w apollo.pl, to tam jest taka promocja (nie wiem czy dotyczy to innych sklepów, ja kupowałem we wrocławiu), ze jesli przez miesiąc wyskoczy ci jakikolwiek badpixel, sklep wymienia ci monitor na nowy za darmo (hehe mnie wlasnie wczoraj wyskoczyl jeden badpixel, ale juz dawno po przysłowiowych kwiatkach, wiec olewam to)

Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego monitora, współczynnik cena / jakość jest bardzo dobry, w skali 0-5 dalbym mu 4.5.

 

Oczywiscie to matryca TN, wiec gradient niesławny dalej jest obecny, ale nie przeszkadza to az tak bardzo, no a powierzchnia na 22'' jest naprawde ogromna.

 

W standardzie dostałem kable do obydwu gniadz, kabel zasilający hmm pudełko :)

 

a co do pytania, hmm no ja siedze przed monitorem srednio 8-10h dziennie, nie mam zadnych problemów ze wzrokiem i jeszcze sie nie zdazylo zeby mnie oczy bolaly

 

Ja polecam jak najbardziej tą iiyamę. (ps. co do głośników, nie mam pojęcia nigdy ich nawet nie uruchomiłem, no ale to zadna tajemnica ze głosniki przy monitorze słóżą głównie jako dekoracja i miejsce zbierania się kurzu na tej takiej krateczce :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotko i na temat.

 

Gateway odpada :)

 

Nec ktory pokazales to panel czysto rozrywkowy jesli chcesz cos tylko do pracy to odpada :) chyba ze w wiekszym stopniu ogladasz filmy i grasz w gry to na tym panelu wygladaja one bajecznie ladnie, wtedy mozna go brac pod uwage. FRC potrafi draznic ludzi a Glare uniemozliwia komfortowa prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozioo, o który ci chodzi bo z linka nie wynika? EIZO 19" ?? btw, kiedyś kupowalem w siriusie, sprowadzili mi dobre glośniki ktorych normalnie nigdzie nie było, pojechalem i było wszystko pro :cool:

 

Rascal, co do NECa to faktycznie, choć będę pewnie trochę grał np. w wiedźmina to jednak zdecydowanie nie kupuję pod tym kątem..no i nie lubię takiego połysku, wolę mat.

A Gatweway dlaczego nie? w innych topikach ktoś bardzo polecał. oczywiście nie będę kupowal w ciemno refurba tylko obejrzę sobie egzemplarz, inaczej nie wchodzi w grę..

 

Loki, dzięki za info. przyjrzę się temu monitorkowi w sklepie. cena kusi..a głośniki, no cóż. ładniej by było bez nich, za monitorem i tak mam altec lansing 100W, ale można przeboleć.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samsung 215TW z tego co widzę normalnie kosztuje ok. 2000, czyli okazja jest niezła o ile jeszcze będą (i nie są to jakieś refurby). pare osób na komputroniku pisze o "input lagu" z tym monitorem, czyli opóźnienie myszki. choć nie chce mi się wierzyć żeby monitor coś takiego mógł powodować..

 

są też philipsy, odpowiednio na S-IPS i PVA nieco tańsze :

 

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_62/towar_filtrFlash__62_62_0_1401_1901/towar_karta_29837/Philips_LCD_20_200P7ES.html

 

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_62/towar_filtrFlash__62_62_0_1401_1901/towar_karta_33749/Philips_LCD_20_200WP7ES.html

 

co o nich myślicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ból oczu, na gwiazdkę sprezentowałem tego NEC'a i rzeczywiście filmy i kolorki to po prostu bajka, jednak po 10 minutach zwykłej pracy w systemie oczy mi wypala. Na szczęście osoba obdarowana na coś takiego się nie skarży- można więc wnioskować, że zależy to od indywidualnych predyspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem właśnie w sklepie gdzie facet zademonstrował mi kilka modeli. wnioski są takie, że jedynie eizo ma wszystko i bez kompromisów ale 2400pln to za dużo. a eizo 19" ma taka sama rozdziałke jak 19" crt wiec nie ma sensu.

 

samsungi i neci na pva i s-ips na pierwszy rzut oka bardzo ładnie, ale gdy spojrzymy nawet pod małym kątem, to zamiast czarnego mamy fiolet i w ciemniejszych partiach zdjęcia przy niewielkich przejściach tonalnych całkiem tracimy szczegół i mamy tylko czerń(a raczej ten fiolet). do ogólnego użytku no-problem. tyle że ja chcę widzieć przynajmniej w przybliżeniu co się dzieje w ciemniejszych partiach gdy oświetlam scenę. sprzedawca twierdzi że to wina elektroniki w tych monitorach więc dobra matryca jest tu bez znaczenia.

 

wygląda na to, że iiyama 2201W 22" (ta bez głośników) w cenie 1100-1200pln jest tu najlepszym wyborem, mimo że targetowana do gier. kolory są mniej żywe niż na wszystkich innych jakie widziałem (co jest nawet zaletą do długiej pracy) ale pokazuje w miarę przyzwoicie niuanse nawet w ciemnych partiach. większa plamka sprawia że wszystko jest nieco większe, co też jest zaletą bo bardziej komfortowo widzi się palety, suwaczki itd. tyke że pikselki rzucają się w oczy. podobno ten droższy model z głośnikami 2200WS ma gorszą char. obrazu ale sam nie oglądałem.

 

sugestie i komenty mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ból oczu, na gwiazdkę sprezentowałem tego NEC'a i rzeczywiście filmy i kolorki to po prostu bajka, jednak po 10 minutach zwykłej pracy w systemie oczy mi wypala. Na szczęście osoba obdarowana na coś takiego się nie skarży- można więc wnioskować, że zależy to od indywidualnych predyspozycji.

 

Ten model to istna wypalarka oczow NEC 20WGX2 Pro ma 450cd/m2 obraz w grach wyglada wrecz bajecznie pieknie, jednak wartosc ta jest niezwykle wysoka biorac pod uwage ze do pracy zalecana jasnosc to ok. 150cd/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie zdecydowałem. do Eizo 22' brakuje mi sporo kasy, natomiast inne tańsze 22' trochę kuleją jeśli chodzi o czerń i kolorki...ale być może mimo wszystko zdecyduję się na iiyamę 22' za ok. 1000 ze względu na powierzchnię i dużą plamkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, widzial ktos moze eizo s2201w w akcji? Wiem ze to TN ale w porownaniu do 2231 cena sporo atrakcyjniejsza. Zastanawiam sie jeszcze nad HP 2465 albo Fujitsu siemens P24w-3 (oba na S-PVA). Tez szukam czegos w cenie od 1500-2000 ale ciezko idzie. Zastosowanie: glownie programowanie, grafika do www, czasem jakis druk. Moze ktos cos poleci z tych powyzszych?

 

A tak poza tematem, kazdy mowi, ze do grafiki to tylko *VA albo IPS bo kolory itd. Ale przy grafice na potrzeby www chyba nie ma to takiego znaczenia, wszak wiekszosc uzytkownikow internetu i tak posiada monitor na matrycy TN ? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności