Skocz do zawartości

Światło wolumetryczne


Oleksiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym uzyskać efekt taki jak czasem można zobaczyć gdy promienie słoneczne "wydobywają" się zza chmur wtedy widać snop światła który sobie pada gdzieś tam - tak wolumetryczne światło - ale jak je zmodyfikować aby były widoczne jaśniejsze i ciemniejsze miejsca tego snopu światła ?? tak jak to jest np. gdy świecą się światła samochodu we mgle...

 

Edit: oto moja scenka testowa - wrzucam do środka różnego rodzaju światła i staram się uzyskać efekt taki żeby przez te dziury wylatywały snopy światła. Problem jest z tym że z żadnym światłem oprócz target spota mi się to nie udało i to w jednym kierunku bo over shot mi tutaj nie działa. Renderuje mentalem i jestem ciekaw czy do tego efektu trzeba powrzucać wszystkie FG GI i inne duperele ? Czytałem inne wątki i mam włączenie cienie adr ray traced...

wolumetrycznetestus9.jpg

Więc co należy zrobić żeby to cholerstwo działało :D HELP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak to 3d max to F1 ;P

hmm no wiesz w sumie to nie wiem o co CI chodzi dokładnie..światło volum. jak odpalić wiesz ,więc może pobaw sie ustawieniami ?

 

 

edit2: no masz wynik z omni w załączniku.żadne cuda na kiju;P

th_20907_adssda_122_907lo.jpg

edit3 : pewnie chcesz to zrobić ustawieniami światła,nie tędy droga..kliknij " 8 " i dodaj volume light..wybierz swoje światło i ustaw..bleh ,nast. razem podam tylko F1 i hasło do oblukania.

3msie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za helpa.

Problem jest dalej nie ujarzmiony otóż: przypadkowo robiłem próbne rendery mojej sceny nad którą pracuje odseparowałem część elementów i światło do nowej sceny (nowy plik maxa) i tam się okazało że jakbym się starał to omni które mergnąłem :P nie świeci później sporo prób żeby świeciło i nic... musiałem zrobić nowe dać mu volume light i nagle działa ehh... możliwe że i wtedy miałem jakieś podobne problemy...

oto co uzyskałem jak już dodałem voluma i 2 lensy...

 

wolumetrycznetest2im9.th.jpg wolumetrycznetestfs5.th.jpg

i ostateczna wersja(testowa):

wolumetrycznetest3zp9.th.jpg

 

Chociaż dalej jestem Ciekaw jak zrobić takie światło o jaki pisałem na początku może użyje fog'a i pusze przez niego światło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności