Skocz do zawartości

brush się pomniejszył w sposób złośliwy


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT

nowy problem na dole wątku.

 

W projection master mam możliwość naciągnięcia alfy za pomocą Stroke type: DragRect. W ten sposób mam możliwość przesuwania i skalowania tego kawałka tekstury.

Czy da się taką teksturę też kręcić?

Konkretnie chodzi o łuski które mają mieć określony kierunek.

 

Poza projection master obracać DragRect stroke się da po prostu ciągnąc myszkę w innym kierunku, ale chcę to mieć w projection master żeby osiągnąć odpowiednią rozdzielczość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aniu możesz to zrobić bez projection mastera z pomocą stencil'a.

Wybierasz alphę łuski węża, w menu alpha klikasz na przycisk make st(make stencil) i teraz masz kontrolę nad położeniem alphy możesz ją przesuwać i obracać. W tym celu kliknij prawym przyciskiem mysz wewnątrz czerwonego kwadracika który się pojawił i pojawi się podręczne menu z przyciskami do skalowania przesuwania i obracania(jak chcesz obrócić to kliknij na literki z lub s) a i żeby wybrać którąś z transformacji cały czas trzymaj wciśnię t rmb i klikaj lewym na nazwę transformacji w menu podręcznym.

Jak już ustawisz to teraz wybierz standardową alphę i maluj po alphie w kwadraciku żeby narysować ustawioną alphę.

Potem możesz przesunąć kwadracik w inne miejsce i znowu namalować alphę. Jak skończysz to w menu Stencil kliknij na przycisk Stencil on.

Mam nadzieję że mnie zrozumiesz. A nie wiem jak to z tym jest w zbrushu 3.1 bo robię cały czas w 3.0. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Tomala - ja też robię w 3.0. Zrozumiałam o co chodzi, ale chyba jednak wybiorę metodę Zeeta bo nawigacja z tym stencilem jest okropna, zbyt dużo czasu schodzi na ustawianie.

edit - no i chyba stencil maluje na poligonach bez rgb, nie na teksturze? Ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest okropna jak się klika na rotate to lata to po całym ekranie dlatego trzeba klikać w literki Z lub S prz przycisku rotate wtedy się to kręci po normalnych osiach.

 

PS nie wie ktoś czy istnieje możliwość tilowania alphy na powierzchni obiektu? Np chcę dodać sobie łuski w jakimś miejscu maskuję resztę obiektu i robię jedną łuskę a reszta dodaje się w koło niej coś jak tiling textury w maxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala
PS nie wie ktoś czy istnieje możliwość tilowania alphy na powierzchni obiektu? Np chcę dodać sobie łuski w jakimś miejscu maskuję resztę obiektu i robię jedną łuskę a reszta dodaje się w koło niej coś jak tiling textury w maxie.
W trybie Projection Master funkcja Grid .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozdzielczosci czego? Tekstura przeciez moze byc taka sama, a wszystkie efekty dotyczace siatki jakie zrobisz w projection master po wyjsciu z niego przenoszone sa przeciez na ilosc poligonow jaka masz w 3d. Wiem, ze tam wszystko wyglada gladko i pieknie, ale po wyjsciu jest znowu standardowa ilosc poligonow, nie zamierzasz opuscic tego trybu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następny problem, ratujcie!

Coś musiałam przełączyć nie wiem co, i teraz mimo dużego brusha i mocnej intensity robi się tylko jakaś mini kreska której prawie nie widać.

(tym razem już nie projection master)

 

zbrushtw6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

th.e470ff5ad1.jpg

teraz?

 

Ponowne uruchomienie programu nie pomaga, próbowałam też na nowo eksportować obiekt i nic.

Tak to wersja 3.0

Problem zdaje się w jakiś sposób być związany z obiektem, bo jak wstawię spherę i zrobię z niej polymesh3d, to da się na niej rysować całkiem normalnie.

Obiekt to zwykły plane z blendera, już dzisiaj wcześniej obrabiałam takiego plana i wtedy wszystko działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widać obrazek a na obrazku nic szczególnego nie widać :), jeśli coś w ustawieniach jest przestawione to Preferences-Config i Restore Standart UI.

 

Ania zmień tego Zb 3.0 na 3.1 ,w 3 jest tyle byków że nie wiadomo czy coś sie robi źle ,czy to program fixuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięks Ania :)

Krzysiek dzięki, działa pięknie teraz sobie przypominam że już tak kiedyś robiłem jak pierwszy raz 3.1 uruchamiałem tylko nigdy się nie dało zapisać ustawień smoothing curve bo się zbrush wysypywał. Teraz będę po prostu za każdym razem ustawiał bo to chwilka a jak wersja 3.1 ma poprawionych tyle bugów jak pisał zeet to chyba warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności