Skocz do zawartości

[Porachunki] Bazyliszek vs Earth (koncept part II.)


mayamak

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje wykonać postać Bazyliszka. Szkic postaci zaczerpnięty został z przewodnika po robotach i androidach star wars. Jest to model nie wykorzystany w filmie. Model zostanie lekko zmodyfikowany w 3d studio max.

 

Koncet jest taki: Bazyliszek celujący w Ziemię, częściowo już pochłoniętą jego destrukcyjną mocą. Inspiracja na stworzenie tego efektu niżej.

 

I'm planing to create Bazyliszek creature. The draw of it was get from giude of robots and andriods in star wars. Model was not used in film. It will be little modified in 3d studio max. Model will be create in few days.

 

 

attachment.php?attachmentid=52341&d=1200601680

 

image049s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wkońcu zakończyłem ustawianie siatek UVW. Troche długo to szło niestety z braku czasu. Teraz cieżka tyra w skulpcie i teksturki w photoshop. Mam nadzieję ze sie wyrobie. Zamieszczam kilka renderów z polozoną siatką checker map. Działko zajęło mi najwięcej problemów i czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym obrazku, wysculptowałabym jeszcze trochę naokoło kulki (oka?), jakieś okręgi, fałdy naokoło.

 

 

No w sumie bedzie to pełniło mniejwiecej funcje oka. Początkowy zamysł był taki żeby to miejsce było wyrzutnią czegoś w rozdzju bomb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

texturka wygląda ciekawie, co do reszty trudno coś oceniać ale za to łatwo dostać ataku epilepsi sczególnie patrząc na UV :D

 

czekam jak to będzie wyglądało jak już złożysz to wszystko do kupy :)

 

cheers!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytko ok, ale nie bardzo rozumiem, po co rzeźbisz strukturę skóry gada, skoro jest to maszyna - a czasu coraz mniej

 

Tak, to fakt. W książce postać jest maszyną, ale szkic jest tylko inspiracją i nie musi być dokładnie odwzorowany. A z tego względu, że czasu jest coraz mniej wole to zrobić na free. Poza tym juz ogon od samego początku był wydłubany w dosyć organiczny kształt więc zdecydowałem się na takie połączenie. Finalna wersja powinna w ten sposób powinna dobrze wyglądać. Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka renderów na razie bez tekstur tylnej części bazyliszka. Bumpy wypalane ze sculptów na normalMapy metodą projekcji z maxa. We wcześniejszych wątkach zamiesciłem kilka takich normalek. Narazie pracuje nad teksturkami przedniej części modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nakladasz textury to musisz exportowac najnizszy lewel geometri z zbrusha i na niego nalozyc, bo inaczej wychodza takie dziwne zeczy (albo uzyc cage)

 

Do sculptów używałem Mudboxa i wypalałem texturkę juz w maxie, bo w Mudboxie coś lewo to wychodzi, a praktycznie wogóle. Jak dla mnie ten rezultat, który uzyskałem jest w miare ok. Jest kilka niedociągnieć ale dam rade to poprawić w photoshopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie kończę teksturki przedniej części. Nałożyłem na rury chromowany materiał, myślę, że wygląda dość przyzwoicie. Zostały jeszcze lufy i pazury. Dzisiaj będę jeszcze nad nimi pracował. Niestety w weekend będę miał zastój w pracy ponieważ jadę na nieplanowany wyjazd do Wrocka, jednak mam nadzieję że po powrocie będę mógł kontynuować rozwój nad projektem w drugiej rundzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrenderuj może z jakimś światłem, bo teraz trochę się zlewa.

Ogólnie fajnie.

Dziwne zestawienie symboli, tu US Army, tam jakieś egipskie hiroglify, tam czaszka, krzyż. Ujednoliciłabym to, chyba że taki był zamiar, wtedy mam jeszcze propozycje:

 

nuclearvv5.jpg blizzardek8.jpg biohazardxa0.jpg nosmokeff9.jpg recyclingvy2.jpg czachatr8.jpg terazpolskadb9.jpgelektrizityve5.jpg firekt5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności