Skocz do zawartości

HDRI, cienie itp..


ronin

Rekomendowane odpowiedzi

Tu macie dwa obrazki:

 

 

fiat.jpg

 

fiat2.jpg

 

Jak zrobic zeby mapa HDRI nie renderowala sie w tle, a zeby obijala sie w samochodzie. Chodzi mi o mozliwosc wprowadzenia mgly jak na pierwszej pracy.

 

Druga sprawa to cien. Jak zrobic zeby byl jak na pierwszej pracy, a nie taki maly i ziarnisty jak na drugiej.

 

Stosuje HDRI zgodnie a tutorialem ze strony Adka(link w newsach)

 

Ma ktos jakies tutoriale do Brazila??

Co to jest caustic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

czesc

co do cienia zwieksz wartosc samplowania. ta zarnistosc jest powodem braku wystarczjacej informacji aby render mogl, ladnie interpretowac przeszczen miedzy

samplami. prawdopodobie to zwiekszy czas renderowania. ja niewiem dokladnie ktora wartosc mosisz zmienic w brazil, aczkolwiek podstawy dzialania tego typu

renderow jest taka sama.

 

co do caustic, jest to effect stwozony poprzez zalamanie swiatla przechodzacego przez jakies medium, np woda lub szklo.

najlepszym przkladem tego jest szklana z woda ( to co sie dzieje wokol cien + swiatlo ) , lub woda w basenie (

jesli popatrzysz sie w dol zobaczysz tam takie rozne swietliste sinusowate ksztalty ).

na razie

 

krzysztof rost

senior fx developer/animator

PDI/DreamWorks

[email protected]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

No tak, ale czy caustics w btrazilu jest do uzyskania tylko przez umieszczenie w scenie obiektu z materia│em self-illumination? Brobˇje w│aÂnie zrobiŠ scenŕ ze szkalanym kileiszkiem i w brazilu caustics nie za bardzo chca mi wyjŠ, w mental ray\'u wychodzi to bez problemu... Pomˇ┐cie jeÂli mo┐ecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby samochˇd odbija│ hdri ale ┐eby go nieby│o widaŠ w tle .Stwˇrz sfere,lub co podobnego co bŕdzie otaczaŠ ca│▒ scene.

»eby ta sfera nie zas│ania│a hdri u┐yj exclude w advanced reflection parameters i przenie sfere z lewego do prawego okinenka

chyba zrozumia│e co!!!!!!!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach brazil light -> Area Light Options -> max error (%) im mniejsza wartosc tym lepiej (dluzszy za to rendering). Max samples mozesz zwiekszyc. Esistimate intvl wpisz mniejsza wartosc (tego nie jestem pewien)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Na serwerze Klicka chyba jest, a jak nie ma to Ci mailem wyÂlŕ, tylko napisz na jaki adres i poczekaj tak z tydzie˝ :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności