Skocz do zawartości

Problem z X-Ref`em


dino1984

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pozwole sobie na podlaczenie do Twojego watku dino1984. U mnie z kolei po zaladowaniu x-refa calkowicie zanikaja textury. Mam tylko sam "nagi" model. What to do?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrenderowalem i nic. Czysty model bez textur. Cofnolem sie zrodla modelu, liczac ze moze jak utworze blok ze wszystkich elementow to otrzymam oczekiwany efekt...No ale niestety. Moze macie jakies inne alternatywne rozwiazania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh..nie no jest, na bank:) postaram sie jeszcze troche pokombinowac i zdam relacje czy cos sie zmienilo. Oczywiscie problem zostawiam jako aktualny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko tekstur. Plik z xrefem i texturami sa w innych miejscach. Nie znajduja sie w jednym katalogu jako "luzne" pliki. Zbadałem tą sprawe, i się okazało, że raczej nie ma znaczenia czy sie znajduje w tym samym katalogu czy choćby nawet na innym dysku to przy kliknięciu przycisku "Merge in Scene" w tabelce Xref Object, która sie pojawia w momencie ładowania xrefa powoduje scalenie go z mapą. U mnie działa. Nie mam jednak 100% pewności czy mam racje. Być może jest tez inna opcja do zaladowania z mapą bez konieczności stosowania opcji "Merge". Jest to na pewno jakis sposób. Chyba, że macie wiedze o innej metodzie. Chętnie sie dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

File > Xref Scene > Add > Dodajesz scenę > Close. I tyle. Bez Merge. (aczkolwiek nie będzie dostępu do sceny, musisz ją otwierać w tamtym pliku żeby edytować, za to wszystkie edycje będą się automatycznie przenosiły do pliku w którym zrobiłeś x-ref)

Zawsze tak robię i dotąd nigdy nie miałam problemów z teksturami, obojętnie gdzie one były.

 

Ew. to samo z Xref Object, wtedy możesz przesuwać obiekt po scenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowalem tylko i wylacznie opcje Xref Object. I niestety nie chcialo sie zaladowac z tekstura, dopiero po wykonaniu opscji Merge(opisana wyzej). Napisz mi prosze Ania, jak u Ciebie wyglada ladowanie plikow jako xref, a dokladnie czy masz tekstury w tym samym katalogu co model? Dzieki z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności