Skocz do zawartości

czy warto mieć dwa monitory


claude

Rekomendowane odpowiedzi

mam BENQ FP91GP całkiem fajny monitor ja za tą cenę

czy wato kupić drugi, bo coraz częściej brakuje mi miejsca jak robie w maxie i muszę przeskakiwać z okna do okna

 

pracuje dużo na tablecie i boje się że dwa monitory będą źle współpracowały z tabletem albo będę miał bardzo zwężone pole tabletu tak aby jak w panoramie obsługiwał dwa monitory albo jakoś będę przeskakiwał z jednego na drugi podobno da się tak zrobić ale nie wiem czy wygodnie

 

a i jeszcze monitor ten sam co mam mogę kupić za około 700zl czy się opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dobrze mieć jeden monitorek 22, może i więcej cali + monitorek do texturowania, czy jak kto woli...

 

grafik jest skazany na dużą powierzchnię roboczą... teraz nie wyobrażam sobie pracy bez drugiego monitora, now chyba że taki 24 cale to by stykło...

 

czy sie opłaca za 700zł to zależy... może i na początek tak... jeśli będzie pracował bardzo długo, to zadbaj o dobrą gwarancje, bo z tym różnie bywa...

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 19 i jakoś nie chce mi się wydawać 2000 lub więcej na 24 cale

a mogę w miarę niedrogo mieć taki sam za 700 i dużo powierzchni tylko ciekawe czy będzie wygodnie tak machać tabletem czy to myszka z jednego na drugi

 

a może zbierać na dużego...?

 

na pewno do takich rzeczy jak teksturowanie to nie ma o czym mówić, że drugi jest potrzebny

 

czym więcej opinii tym lepiej dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup 21'' z rozdziałką 1600x1200, jak dobrze poszukasz to dostaniesz coś używanego/po przejściach/"leżaka" za te 900zł. na drugi monitor najgorszy złom z media markotu sie nada.

 

a ja gdzieś przeczytałem że najlepiej dwa takie same modele mieć i właśnie drugi taki sam chce sobie kupić, bo jestem z mego benq zadowolony, ma duży kont widzenia i matryce mva :)

tylko rozdzielczość nie powala ale mi wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam 2x 21' i jak miałbym wrócić do jedengo to bym sie pochastał, jeśli nawet robie coś co nie wymaga refek, programów lub paneli na drugim monicie to zawsze jakiś gorszy film sobie można puścić, modelować i zerkać jak coś ciekawszego się dzieje :D

 

generalnie warto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótko mówiąc: warto, jeśli miałbym wybierać jeden duży a dwa troche mniejsze, to wezme dwo mniejsze

co do tabletu, to był wątek dotyczący przełączania się między monitorami (generalnie jeśli masz intuosa, to przełączanie jest w sterownikach, graphire i volito są problemy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuję 4 monitory :)

prawda taka, że mimo wszystko lepiej mieć ten dodatkowy ekran, nawet jeżeli one 2 są mniejsze niż jeden duży. Oczywiście jeżeli mowa o zastosowaniu w grafice czy przy pracy w roli studia muzycznego. Zazwyczaj nie ma problemów z różnymi monitorami, aczkolwiek na windowsie nie miałem więcej monitorów. na moim boxie z linuxem i solarisem mam podpięte 3 CRT, 2x17'' raz 15'' i jeden 14'' LCD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności