Skocz do zawartości

Fotografia: Obróbka & Foto by RaVirr


RaVirr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem totalnym laikiem w dziedzinie obróbki fotografii. Wybrałem kilka zdjęć (tych które najmniej mi się podobały) ze zbiorów mojego brata (oczywiście za jego zgodą:)) i chciałem nadać im trochę klimatu i "charakteru".

1.

Fotka:

moje2.jpg

Obróbka:

moje.jpg

2

Fotka:

IMGP0808.jpg

Obróbka

Piotrka3.jpg

3.

Fotka

IMGP0567.jpg

Obróbka:

Piotrka4.jpg

 

Wielka prośba o ocenę i rady dla takiego nooba jak ja:) Z góry dzięki i pozdrawiam:)

Edytowane przez RaVirr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szczerze mówiąc myślałem, że mnie zjedziecie.. Dzięki za ciepłe przyjęcie:D

Więc po kolei:) Obróbka w photoshopie i lightroomie. W photoshopie dla rozjaśnienia shadow/highlights i ewentualnie podmalówka pędzlem z kolorem białym. Zazwyczaj dodaje kilka layerów w których domalowuje różne elementy (jak słońce w pierwszej fotce). Do tego jeszcze dochodzi dodatkowy layer-color burn. Czasem jeszcze używam opcji "apply image". Hmmm...poza tym nie wspomniałem o "color replacement tool"-opcji dzięki której fotki zamieniamy na monochrom (przydaje się). No cóż..Dalej w lightroomie dodaje filtry, ustawiam ekspozycje, balans bieli, kontrast itd. I to chyba wszystko:)

Master Fotki wybrałem te najsłabsze:) Poza tym braciuk dopiero uczy się robić zdjęcia ;) Jak już będzie robił dobre fotki to postaram się, żeby się tu pokazał:)

Pozdro i dzięki za komentarze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to co pokazuje w tym dziale nie jest niezgodne z regulaminem?:)

illy Pewnie chodzi Ci w szczególności o ten wulkan?:D Nie mogłem się powstrzymać by tego nie dokleić:)

piksar Jak zajdzie taka potrzeba mogę zrobić step-by-step i po kolei wyjaśnić co gdzie i jak:)

colgatte Rzecz w tym, że póki co nie ma za bardzo w czym wybierać..na razie robi eksperymenty. Ale jak już zacznie robić coś na poważnie to z pewnością tutaj coś wrzuci:) Łobiecuje:D

Pozdrawiam i dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry w tym jestes, ale masz, imo, widoczne sklonnosci do przesady :P

 

4, bylaby swietna, gdyby nie ten pretensionalny dymek. gora - spoko. ale wuklan? wyglada to smiesznie.

 

6... no coz, ta jest chyba najmocniej pretensionalna. i napis (choc bez niego, to nie ma kontekstu, i wlasnie o to mi chodzi. nie lubie zdjec, ktore bronia sie napisem). czegos takiego jestem zdecydowanym przeciwnikiem. kicz.

i zdjecie byloby o niebo lepsze, gdybys pousuwal burdle z lozka i podlogi.

 

7. zbyt jasna twarz. cienie rozkladaja sie nienaturalnie. modelka naprawde ladna wiec wez ja w plener i nie psuj kobiety szopem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilsien dzięki za komentarz;) Masz 100% racje:) Przy okazji następnych mam nadzieje, że będzie lepiej:) Dopiero się uczę:)

Portret (fotografia wykonana przez brata, na zdjęciu mój skromny fejs, trochę lasu i kurtki;D)

8.

IMGP2668.jpg

Co sądzicie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. za duzo czarnego na dole. niby widac jakies szczegoly, ale nie widac nic.

kompozycje psuje centralne polozenie pierwszego drzewa i niby te 1/3 w kwadracie przy drugim drzewie.

dodatkowo pierwsze jest zbyt monumentalne, przygniata te grafike, a nie o to chodzi. lepiej, gdybys stowrzyl z niego 'ramke'.

efekt psuje rowniez fakt, iz widac, ze drugie drzewo nie jest dzielem natury.

i jeszcze co do kadrowania, a propos tej czerni na dole. lepiej by bylo, gdybys zrobil, to z perspektywy zaby., imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze:*

W sumie fotkę dostałem, miało być mrocznie i miała być w tle jakaś paskuda z wyschniętym drzewkiem:) Spodobało się więc tak zostawiłem...ale wiadomo-klient to nie zawodowiec:D

Kupiłem (za własne-ciężko zarobione pieniądze z wizualizacji:D) aparat i mogę już robić co chce:))

2 Fotki na próbę. Bez obróbki i bez zbytniego zastanawiania się:)

10.

DSCF0117.jpg

11.

DSCF0090.jpg

Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są odrobinkę za duże te zdjęcia?

Nadal bez obróbki? Najbardziej podoba mi się nr 16 ze względu na dobrze złapaną ostrość, niewielką głębię, ale wiesz też nie powala szczególnie przez ten syf patyków dookoła głównego obiektu. Ciekawie wyszły gałązki na 14 ale nie ratują fatalnej jakości (pewnie duży zoom (?)) i nudnego kadru. Jaki sprzęt sobie kupiłeś?

Fajnie, że robisz, ważne, by dużo fotografować i dużo oglądać.

Życzę frajdy i sukcesów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obróbki:) Póki co bawię się, staram się obserwować i to są właśnie takie eksperymenty:) Co do 14 zdjęcia to faktycznie maxymalny zoom był:)

A aparat to fuji s6500fd. Hybryda, do nauki całkiem spoko:) Może jak już będę bardziej pro (jeśli będę:P) to przerzucę się na lustro:)

Dzięki:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 fajna :D podoba mi się :) ja mam fuji s5600 też spoko ale dawno nie fociłem :P odnośnie fotek bez obróbki unikaj linii, lamp, kominów chyba że są obiektem ;) bo tak to niebardzo wyglądają, no wiem czasami się nie da ale to inna sprawa :P no to powodzenia w rozwijaniu umiejętności ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 'takie tam o'...

 

Kadry troche poucinane chaotycznie, ani to na detal, ani na całość.. Nie widzę sensu ucinać ogona w ten sposób.

 

No i trochę też za Masterem Kiełbasterem - jaszczura masz fajnego ale co to za otoczenie dla niego? ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to nie mój jaszczur ^^ Wlazł przez okno do pokoju;) Więc dlatego takie otoczenie:) A rozmiary tego zwierzaka niezbyt imponujące- około 10 cm.. Kadry jeszcze przemyśle bo chyba mam jej cały ogon na zdjęciu:) Pokombinuje;) Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RaVirr, wybieraj może nieco lepsze fotki, bo potrafisz wiele zrobić, ale na kiepskim materiale nie stworzysz raczej sam nic poza widocznym naciągnięciem kiepskiej fotki bez polotu. Ale gratuluję Ci tego, że wypatrzyłeś rzeczywiście najfajniejszy fragment fotki i w nią zainwestowałeś swój czas. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności