Skocz do zawartości

Core 2 Q6600 czy E8400, a może czekać na Q9450?


mikej

Rekomendowane odpowiedzi

Który procesor najlepiej sprawdzi się w 3ds?

 

E8400 właśnie wychodzi i ma wydajność jak 3/4 Q6600, czyli jego 3 rdzenie. Natomiast jest od niego znacznie chłodniejszy i pobiera mniej prądu. Co byście mi polecili?

 

A może czekać do marca na Q9450, który niestety będzie już droższy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

znacznie chlodniejszy az tak nie jest

 

3ds do 3d maxa ? jesli cos korzysta z 4 rdzenie , w sensie soft , to 4 rdzenie nie ma bata jak nie , bo pracujesz na inncyh programach to kupil bym 2 z wieksza moca ( ~ 4.2gh srednie oc 8400 poki co a 3.6 quad ) a jak ci starcza to co masz czekaj wlasnie na q9450 ;] sam liczylem na lepsze paramtery 8400 w sensie oc ze relane da rade 4.5 a tu lipa poki co i zostaje przy 4300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam maxa, a brat z kolei avida, premiere i innych do obróbki video. Więc dalej mam dylemat... Aktualnie mam E6300 @3.15GHz, ale chcę zmodernizować drugi komputer, bo tam jest tylko Athlon 1200, który już nie nadąża za niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do marca bym nie czekał, bo po pierwsze nic pewnego, podobno są jakieś problemy z tymi procami, bo drugie cena, no nieco wyższa półka cenowa mówiąc krótko. Czy spełnione zostaną oczekiwania też nie wiadomo.

Sam rozważam zakup Q6600 lub E8400, chyba jednak ten drugi wybiorę (przeznaczenie główne After Effects). E8400 może i spisuje się gorzej niż przewidywano w sensie OC (o jakieś 300-400MHz), ale jednak około 4GHz na co dzień bez drastycznego podnoszenia napięcia realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności