Skocz do zawartości

GeForce 8800 GT-pytanie o wydajność w maxie


mujas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie jaka powinna być mniej więcej wydajność w maxie karty klasy GeForce 8800 GT.

Ja niestety przeżyłem rozczarowanie gdyż na Quadzie 2,4 Gzh, 4Gb Ramu, Asus P5K-E WIFI, Zasilacz Chieftec CFT-650A-12B 650W przy scenie 80 tyś poly mam w shaded wireframe pod Direct X jakieś 26 klatek, natomiast przy innej secnie 330 tyś poly w shaded wireframe mam tylko 2 klatki (w Open GL jest jeszcze wolniej).

 

Dlaczego tak słabo wypada u mnie test, czy to wina (starego maxa) testy robiłem na maxie 30-dniowym w wersji 7.0 pod XP czy może potrzebuję jakiś specjalnych sterowników. Przyznam szczerze że dużo więcej się spodziwałem po tej karcie w Viewportach tym bardziej że koledze Gomez ta sama karta śmiga kilkanaście razy lepiej tj przy 2,5 milonach poly ma 28 klatek w shaded wireframe

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=45868&page=2

 

Napiszcie proszę w czym może tkwić problem że taka karta tak słabo sobie w Viewportach radzi i jak można by zwiększyć wydajność.

Z góry dziękuję za wszystkie sensowne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mujas nie licz na żadną odpowiedź ze strony Szanownych Forumowiczów. Oni są zdolni jedynie pokrytykować kogoś z blacharki, bo tak naprawde tylko na tym sie ciut znają. O Sprzęcie nie dowiesz się niczego, bo na tym się niektórzy znają, ale nie chce im się odpisywać. A najczęstsze odpowiedzi to wciśnij F1. Pozdrawiam. Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, chyba ktos ma glebokie wewnetrzne frustracje :)

Co do karty. Jakies 2-3h temu zamontowalem 8800GTS do maszyny w pracy. I tak jak mowisz, wydajnosc nie jest jakas gigantyczna. Mam niestety wrazenie ze jest to glownie wina maxa i radzenia sobie ze zlozonymi scenami.

Mam scenke, jakies 200k poly, ale mase malych odzielnych elementow. Na Maxie 9 scena obraca sie z jakims 30 FPS, na Maxie 2008 zaczyna dochodzic do 45-50.

Sproboj triala 2008 i porownaj wydajnosc. Oni od jakiejs wrsji 8 ciagle mowia ze poprawili wydajnosc w viewportach, powoli im to idzie, ale cos to daje.

 

Aha, no i nie zapomnij wcisnac F1 i uzyc googli i tam poszukac odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności