Skocz do zawartości

Jaka mysz (przycisk na rolce)?


adam_m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar zakupić nową mysz. Wiem, że podobne tematy już sie pojawiały na forum (przeczytałem je) ale było to jakiś czas temu, technologie się zmieniły więc ponawiam wątek. Zastanawiałem się nad Logitech MX620. Moje pytanie do włascicieli tego (lub MX1000, MX Revolution, VX Nano) modelu: jak spisuje się przycisk na rolce? Pracując w maxie i may'i, często wykorzystuję ten przycisk i jest on dla mnie ważniejszy niż szybkie przewijanie 1000 stron dokumentu. A może polecacie coś innego (tablet mam) w granicach 200 PLN? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

co do tych wersji to nie był bym przekonany, to bardzo małe gryzonie, osobiście polecam ci Logitech G5 REFRESH

Dlaczego właśnie ten model? (a może G7?). Wydawało mi się, że to model dla graczy (ja grać na niej nie będę). Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to dlatego że ma sporo przycisków które można konfigurować, dodatkowo b.dobrze się ślizga, wersja REFRESH ma dodatkowy przycisk...

co do grania to jeśli sprawdza się w grach to też pewnie w grafice...

 

jestem z niej zadowolony dlatego polecam ten model, niech inni się wypowiedzą co do reszty dobrych modeli...

 

najlepiej to wpadnij do jakiegoś sklepu, empik, media, czy coś innego i zobacz jak ci leży w dłoni...

 

wtedy wybierz odpowiednią którą chcesz kupić... ;) polecam sklepy internetowe ponieważ w zwykłych sklepach dają sporą marżę na myszki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam MX Revolution on kilku miesiecy... na poczatku mialem straszne problemy z ustawieniem jej i kalibracja zeby chodzila mniej wiecej jak moj wczesniejszy optyczny logitech chyba sie juz przyzwyczailem do niej i do jej ulomnosci :)... ma 2 rolki sa fajne ale nawet nie wiem czy da sie je ustawic inaczej niz to producent ustawil lub udostepnil jakies funkcje... ogolnie za te kase spodziewalem sie czegos lepszego ale wyglad tez kosztuje ....... akumulatorek trzyma 4 dni ( powiedzmy 15h dziennie przez 4 dni nonstop dlubania czy to w photoshopie czy maxie ) laduje sie migiem.. ogolnie teraz wybralbym cos dla graczy cos dokaldneijszego kosztem wygladu i bluetooth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź myszkę z najlżej wciskającą się rolką.

Trafna uwaga. Podobno (tak czytałem na forach) w MX1000 i Revolution bardzo ciężko się wciska :mad:, trochę dziwne jak na myszę z najwyżeszej półki. A w waszych myszach jak ta rolka się wciska? Master może mała podpowiedź (?), będę wiedział czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie teraz wybralbym cos dla graczy cos dokaldneijszego kosztem wygladu i bluetooth

Np. co byś wybrał? Oczywiście mogę przejść się do MM i sprawdzić co najlepiej leży w dłoni, do tego "sprzedawca" będzie starał się wcisnąć coś co zalega w magazynie. Już jak spisuje się w maxie w sklepie nie sprawdzę, dlatego pytam co polecacie (na czym pracujecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Logitech LX3. Może nie jest to myszka z górnej półki ale dla mnie jest wygodna.

3 przyciski (1 w rolce)+rolka odchylana na boki. Ładnie leży w dłoni. Bok myszki wyłożony jakąś gumą. W połączeniu z porządną podkładką jest w miarę precyzyjna.

Najlepiej iść "wymacać" gryzonia w jakimś sklepie. Może się okazać, że wymarzona myszka nie leży dobrze w dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewime jak z vista ale przy MX1000 baza jest odbiornikiem i ladowarka w jednym,a np. MX Revolution podstawka jest tylko ladowarka i posiada oddzielny odbiornik pod USB.

Zreszta znajac logitecha oprogramowania setpoint dziala wszedzie nawet pod vista x32 czy x64 sama MX1000 jest wykrywana jako zwykla mysz i dziala bez sterownikow ale wtedy polowa przycikow niedziala :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wielkości myszki do logitech G5 jest w miarę duża, co do przycisku, to nie mam pojęcia czy ciężko czy się przyzwyczaiłem, rolka chodzi skokowo, słychać chrupanie, to tak celowo...

 

z konfigurowaniem nie ma żadnych problemów, pod każdym programem mam inną konfiguracje...

 

polecam kabel, dlatego że nie trzeba ładować, a jest wystarczająco długi że nie przeszkadza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego właśnie ten model? (a może G7?). Wydawało mi się, że to model dla graczy (ja grać na niej nie będę). Dzięki za odpowiedź.
Tak to model dla graczy, ale praktycznie wszystkie modele dla graczy idealnie nadają się dla grafików. Dostajesz precyzję i wygodny uchwyt, a to liczy się tak samo przy celowaniu w głowę przeciwnika, jak przy zaznaczaniu vertexów w programie 3d.

 

Osobiście polecam mx 510 (518). G5 to dobra mysz, ale rolka została tak skonstruowana, że działa również jako przycisk do przewijania na boki. IMO bezsens, bo utrudnia wciśnięcie MOUSE3 (środkowego klawisza). 510 oferuje wystarczająco dobrą precyzję, a poza tym ma ten sam ergonomiczny kształt i jest znacznie tańsza.

 

Używam obu myszy na bieżąco i w G5 doskwiera mi właśnie scroll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mathix szczerze to ja akurat tego nie odczułem i uważam to za plus, wciskam rolkę do woli(rolką w bok przełączam viewera w blenderze) i nie przeskakuje mi na bok...

 

może to kwestia przyzwyczajenia, a może Ja tak mam... :P

 

adam_m sprawdź sobie w jakimś sklepie, żeby myszka dobrze leżała, bo to też ważna sprawa.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest malutka, i z tego co mi wiadomo obydwie nadają się bardziej do Worda i pracy biurowej niż do grafiki...

 

obydwie ładnie wyglądają i na tym poprzestanę... też miałem zamiar kupić jednak za mała i zbyt mało funkcjonalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie o nadajnik/ładowarkę w mx1000. Chciałbym podpiąć mysz do laptopa i nie uśmiecha mi się targac dodatkową "gruche na kablu". Mozna jakos skonfigurowac myche na Bluetooth, zeby nie chodzic wszedzie z nadajnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w MM i oglądałem tamtejsze gryzonie. Jest dokładnie tak jak pisał floo. MX Rev bardzo fajne wizualnie ale wielkość dopasowana dla 10-latka (notebookowe). Najlepsze wrażenie sprawia właśnie G5 i chyba ją wybiorę. Powiedzcie tylko jak sprawuje się pod Vistą? THX za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności