Skocz do zawartości

refleksja/propozycja


nielot007

Rekomendowane odpowiedzi

WItam!!

Widzac niektore watki zamkniete (w praca) nieraz nachodzila mnie refleksja odnosnie ogloszen :) tym razem chcialem sie z wami podzielic nimi ;) nie sa to ani obrazliwe ani chwalebne to sa czyste moje rozmyslania ;)

 

mianowicie czytajac to ogloszeni --> http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=46352 przeczytalem ciekaw zdanie-->

Wymagania:

doświadczenie przy projektowaniu 3D

 

skoro firma szuka poczatkujacego grafika to skad on moze miec doswiaczenie w zawodzie ? hmmm dziwne :) a gdyby mial takowe to chyba by na poczatkujacego artyste by nie szedl :) gdyz junior (tak tez pisze w ogloszeniu) wyklucza (no moze nie dokonca) poczatkujacego gdyz wedlug mnie junior to mlodszy grafik ale nie oznacza to niedoswiadczonego czyli moze miec duze doswiadczenie... :) a poczatkujacy to grafik ktory dopiero wkracza w "wielki biznes" gier wiec skad on moze miec doswiadczenie...

ok to taka refleksja :)

 

a teraz propozycja :) nie da rady zrobic aby jednak moza bylo komentowac ogloszenia ale " nie na wizji" czyli np. zeby komentarze pokazywaly sie dopiero jak klikniesz na jakis przyciesk(otwieraly nowa stone) cos jak blog komentarze sa a ich nie widac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bardzo ciekawa propozycja... jestem ZA!

 

a co do doświadczenia, to mnie jakoś nie dziwi, w Polsce często wymaga się do pracy osób młodych z kilku letnim doświadczeniem... tylko skąd je mieć, jeśli nikt nie będzie chciał zatrudniać młodych(zdolnych) acz jednak potrzebujących tego doświadczenia pracowników.

 

czy to wynika z założenia że nie warto inwestować w przeszkolenie pracownika, czy pensje są tak niskie że gdy pracownik zdobędzie umiejętności na koszt firmy odejdzie z niej tam gdzie lepiej płacą... tego nie wiem, to tylko moje domysły...

 

efekt końcowy będzie taki że co?

 

że jeśli ktoś nie ma doświadczenia to będzie pracował za niższą stawkę niż ci zaawansowani, mimo podobnych umiejętności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

efekt końcowy będzie taki że co?

 

że jeśli ktoś nie ma doświadczenia to będzie pracował za niższą stawkę niż ci zaawansowani, mimo podobnych umiejętności?

Dokladnie tak jest i bedzie, wiec nie ma co plakac i przesiedziec te kilka lat zeby pozniej byc wyzej niz junior :]

A pomysl z tym otwartym komentowaniem jest naprawde dobry, bo czasami trafiaja takie ogloszenia ze ho... :]

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, tez bym chcial czasem skomentowac ogloszenie, problem w tym ze w wiekszosci byly by to negatywne komentaze. Watpie zeby to przeszlo, malo ktory pracodawca bedzie chcial dawac ogloszenia na portalu gdzie ludzie pozniej te ogloszenia objezdzaja. Z drugiej strony moze sie zastanowi 2 razy zanim napisze jakias bzdure :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, tez bym chcial czasem skomentowac ogloszenie, problem w tym ze w wiekszosci byly by to negatywne komentaze. Watpie zeby to przeszlo, malo ktory pracodawca bedzie chcial dawac ogloszenia na portalu gdzie ludzie pozniej te ogloszenia objezdzaja. Z drugiej strony moze sie zastanowi 2 razy zanim napisze jakias bzdure :)

 

I dlatego te watki zamykamy, zeby nie było zbednej dyskusji czy przepychanek, kazdy moze swoje watpliwosci sam zglosic do osoby oferujacej prace.

Co do pomyslu nielota trzeba poczekac co powie Adek, ale nie liczyłbym na jakiekolwiek szybkie kroki ponieważ jest mocno obłożony robotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho akurat w tym ogłoszeniu nie chodziło o grafika 3d poczatkującego a o zajmowane przezeń stanowisko w firmie - początkujący czyli pracownik na najniższym szczeblu. sam się zastawiałem nad tym ale wspólnie z Vorkiem doszliśmy do wniosku, że firmy mają taki system rekrutacji i takie nazewnictwo.

 

oferty pracy to nie galeria żeby mieć co komentować. jeśli chcesz się czegoś więcej dowiedzieć ślij maila do pracodawcy i po kłopocie :)

 

mi się wydaje że kiedyś to były wątki otwarte, więc może lepiej najpierw poznać powód dlaczego są teraz zamykane

 

powód jest prosty. za dużo spamu i za duzo gadaniny o niczym. koleś szuka grafika do vizek za 1200 netto. pojawiają się 20 komentarzy o śmieszności ceny, 10 komentarzy o tym, że cena nie jest śmieszna patrząc na ofertę tego kolesia, 50 odpowiedzi do tych komentarzy, 10 upomnień o zaprzestanie spamu, 5 próśb o zamknięcie tematu, 15 upomnień o gramatykę i słownictwo, 25 odpowiedzi na temat ortografii i słownictwa i 1 odpowiedź moderatora który zamknie i wyczyści ten wątek.

 

dlatego zamykamy od razu coby nie psuć atmosfery ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powód jest prosty. za dużo spamu i za duzo gadaniny o niczym. koleś szuka grafika do vizek za 1200 netto. pojawiają się 20 komentarzy o śmieszności ceny, 10 komentarzy o tym, że cena nie jest śmieszna patrząc na ofertę tego kolesia, 50 odpowiedzi do tych komentarzy, 10 upomnień o zaprzestanie spamu, 5 próśb o zamknięcie tematu, 15 upomnień o gramatykę i słownictwo, 25 odpowiedzi na temat ortografii i słownictwa i 1 odpowiedź moderatora który zamknie i wyczyści ten wątek.

 

przecież do tego właśnie słurzą fora internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal tweety :)

 

Poza tym poddawanie ofert pod dyskusje jest odstraszajace dla pracodawcow, czego dowodem jest fakt, ze po zmianie zaczelo pojawiac sie wiecej ogloszen.

 

Tresci ofert sa faktycznie czesto irytujace, po czesci kopiowane bezmyslnie z jakis szablonow, ale nie ma sensu o tym w kolko dyskutowac, szczegolnie, ze ktos to musi czytac i moderowac.

 

Aha. Przy okazji. Pewnie wiekszosc osob wie, ale pojawiajace sie ogloszenia wymagaja zatwierdzenia przez moderatora. Czasem takie ogloszenie potrafi przelezec w poczekalni troche czasu, wiec nie znajdzie sie go w "najnowszych postach" nigdy. Z tego powodu, nawet jesli wydaje nam sie, ze sledzimy forum, czasem warto zajrzec bezposrednio do dzialu ogloszen i zobaczyc czy cos sie nie objawilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie fora sa po to zeby dyskutowac :) a watek bylby "czysty" czyli nie zasmiecony jak by zrobic zeby trzeba bylo kliknac w guzik aby byly widoczne komentarze :) poprostu taki button jak "cytyj" tylko ze "komentarze" do oferty

piszecie o spamie ale na forum jest duuuuuuzo spamu niepotrzebnego a ten wydaje mi sie, ze sie moze przydac :) nawet jak jeden post o danej firmie czy ofercie bedzie przydatny moze komus zaoszczedzic czasu nerwow itp. :) tak mi sie wydaje ;)

 

a jesli chodzi o moja refleksje... to racja tez tak zrozumialem (nawet jest napisane co bedzie robil) ale po co pisac, ze z doswiadczeniem przeciez grafik z doswiadczeniem nie bedzie exportowal modeli czy cos takiego latwego...czyli brudna robote imo to jest bezsensu :D

 

 

piksar--> ale allegro to nie forum :)

 

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro tez daj się komentarze... :P (taki żarcik)

 

a tak do tematu, to jeśli ogłoszenie jest poważne i firma uczciwa, to nie ma czego się obawiać, choć z drugiej strony mogła by wyjść przypadkowa prawda o tej firmie która tego nie chce..

 

wątek przypomina mi motyw z czarną listą firm które na rynku nie są uczciwe w stosunku do pracowników i klientów... (chyba to nie przejdzie) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wątek przypomina mi motyw z czarną listą firm które na rynku nie są uczciwe w stosunku do pracowników i klientów... (chyba to nie przejdzie) :P

 

to nie chodzi o to zeby mozna bylo komentowac cos w stylu czarnej listy ale ogolne dyskusje na temat ofert :) wedlug mnie byloby to ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytalem wszystkiego, ale byloby to troszke hmm "niepowazne" wobec ofert. Moznaby zrobic oddzielny dział odnosnie ogloszen o prace i dostep do niego od 200 postów. I jak mamy ogloszenie "potrzebujemy modelera" to tworzymy sobie w nowym dziale watek "ad. potrzebujemy modelera" - wszystko by bylo jasne i przejrzyste, wszystkie zale mozna wylac wsrod swoich a pracodawca z reguly tego nie zobaczy :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie chodzi o to zeby mozna bylo komentowac cos w stylu czarnej listy ale ogolne dyskusje na temat ofert :) wedlug mnie byloby to ciekawe...

 

chodzi o to że większość komentarzy nie była by pozytywna i chyba to było by celem...

 

pozytywem jest to że komentarz przy takiej ofercie pozwolił by na to czy firma jest fair wobec pracowników i czy warto z nią współpracować...

 

wiadomka że każdy z czasem nabiera doświadczenia w kontaktach z firmami, jednak to bardzo by pomogło...

 

jestem za!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

odswiezam :)

pojawila sie w ofertach pracy ciekawa oferta mianowicie --> http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?p=668738#post668738

 

czemu ciekawa ?

ha, otorz Levus poszukuje osoby robota ktory wszystko zrobi od konceptu bo testy hehe jezeli to ma byc na naprawde wysokim poziomie to chyba troche obnizcie wymagania albo dodajcie nie osoba a osoby ;)

 

ps. to jest moja refleksja nie neguje oferty albo autora

poprostu chcialem skomentowac :P

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

odswiezam :)

pojawila sie w ofertach pracy ciekawa oferta mianowicie --> http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?p=668738#post668738

 

czemu ciekawa ?

ha, otorz Levus poszukuje osoby robota ktory wszystko zrobi od konceptu bo testy hehe jezeli to ma byc na naprawde wysokim poziomie to chyba troche obnizcie wymagania albo dodajcie nie osoba a osoby ;)

 

ps. to jest moja refleksja nie neguje oferty albo autora

poprostu chcialem skomentowac :P

 

pozdro

 

 

No tak, tutaj przyznaję rację... ktoś do wszystkiego, może się okazać do niczego...

Trudno też znaleźć taką osobę która tyle umie, znaczy mało osób o takich kwalifikacjach które szukają pracy, bo raczej Ją mają... istnieją wogóle?

 

najlepsze jest to jeśli jedna osoba odpowiada za jeden element, wtedy mamy jakość... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno też znaleźć taką osobę która tyle umie, znaczy mało osób o takich kwalifikacjach które szukają pracy, bo raczej Ją mają... istnieją wogóle?

 

Tak, np ja i dużo się w takiej pracy nauczyłem, nie przyszedłem do pracy jako mega wymiatacz (wręcz przeciwnie, byłem nieco przerażony zakresem obowiązków) i nie stałem się nagle megawymiataczem, ale skill ma tendencję zwyżkową.

A robie od konceptu przez modeling, shading, rendering aż do postprocesu i składania i cięcia spritów i nikt się nie skarży na jakość produktu końcowego, wręcz przeciwnie.

Pozatem nie pracuje się samemu w piwnicy, zawsze jest support od reszty teamu, rady, pomoc, podsuwanie rozwiązań. Samodzielność jednak się liczy w każdym zawodzie oprócz piłki nożnej.

 

Nielot, jasne, wiem o co Ci chodzi;)

 

W tym przypadku pracodawcą nie jestem, więc nie poczuwam się do komentowania. Jedynie tyle, że atmosfera w robocie jest naprawdę okej.

Jeśli kogoś oferta interesuje i czuje się na siłach, zapraszam z dorobkiem na maila podanego w ogłoszeniu.

 

 

Co do działu komentowania ofert, to popieram Ardeniego. Bo się gdybanie zrobi typu "a może tak jest a może inaczej".

 

 

 

Podoba mi się pomysł czarnej listy, jednak trochę to ryzykowne, gdyż można zepsuć opinię komuś, kto sam został zrobiony w bambuko. Najlepiej niech każdy sam we własnym zakresie nie daje się dymać kretynom w stylu Pan Klocki Lego.

 

Tweety: "oferty pracy to nie galeria żeby mieć co komentować. jeśli chcesz się czegoś więcej dowiedzieć ślij maila do pracodawcy i po kłopocie :)" - i to chyba racja najbardziejsza.

 

 

 

EDIT (jeszcze trochę przynudzę:):

 

Generalnie jeśli chodzi o rekrutacje:

Firma szuka pracownika, podaje ofertę. Potencjalny kandydat czyta i myśli: "aha, czyli się nadaję!" Śle folio i CV.

Firma przegląda zgłoszenia, wybiera sobie najbardziej interesujących, odpowiada zazwyczaj na wybrane oferty i przeprowadza kolejny etap, czyli najczęściej jest to rozmowa kwalifikacyjna, która w każdej branży wygląda inaczej.

W grafice najczęściej jest to obgadanie warunków i obustronnych oczekiwań. Koniec.

 

Ogłoszenie typu "początkujący z doświadczeniem" ma sens w branży gfx. Tzn, ktoś kto zaczyna przygodę z grafiką ale jeszcze nie pracował zawodowo, ma jednak coś do pokazania oprócz stwierdzenia w CV że umie obsługiwać dany soft.

A są takie ogloszenia choćby na tym forum: "wykonam modele - [email protected]" i ani jednej pracy pokazanej czy linka do folio - krótko mówiąc, początkujący bez doświadczenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki cel miałoby mieć dawanie komentarzy ? Pokazywanie jacy jesteśmy smart i cool i co to potrafimy sobie wyczytać z ogłoszeń ? No dobra- jesteśmy, możemy nawet założyć że wszyscy jesteśmy tytanami intelektu, minimum jak poseł Kurski albo nawet i któryś z ministrów edukacji, tylko jak to się ma do ogłoszeń o pracę ? Celem ich zamieszczania nie jest wywoływanie dyskusji wśród odbiorców i raczej nie czyta się ich po to żeby komentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, aby ofery pracy były ofertami pracy. Tak jak napisało kilka osób. Odpowiedzi na takie ogłoszenia powinny odbywać się na "privie" i bez udziału ogółu. To w końcu chodzi o pracę.

 

Pamietajcie, ze zawsze do takiej osoby w razie watpliwosci mozna wyslac PMke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony, ukryte komenty moga zapobiec oszustwom, naciagastwom itd

jedni maja doswiadczenie z firmami, inni pracowali dla firm i wiadomo jak jest, czasami warto jakis komentarz ze "ta firma oszukuje" "jest nierzetelna" "mialem problemy" "fajna firma, milo wspominam"

 

postawil bym na wieksza moderacje i ukryte comenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ukryte komenty dla kogo ? Pracodawcy ? Ostatio duzo firm sie

oglasza ale zadko ktore wspominaja o jakims wynagrodzeniu nie chodzi mi o podslanie sumy ale wszyscy pisza o dostepie do nowych technologi i oferuja prace w milym zespole

Tez ciekawe ale chleba za to sie nie kupi :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatio duzo firm sie

oglasza ale zadko ktore wspominaja o jakims wynagrodzeniu nie chodzi mi o podslanie sumy ale wszyscy pisza o dostepie do nowych technologi i oferuja prace w milym zespole

Tez ciekawe ale chleba za to sie nie kupi :)

racja, tez tylko zawracanie tylka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem od ogłoszenia tak śmierdzi kantem, że parę pytań kontrolnych nie zaszkodzi...

Już kiedyś o tym wspominałem, ale powtórzę: na forum 3d.pl jest to bardzo dobrze rozwiązane; nie zamiescisz ogłoszenia nie dając dokłądnych namiarów na ogloszeniodawcę. Dla mnie to jest bardzo ważny punkt dający choć minimalne poczucie namiierzalnosci ogłoszeniodawcy. Sam mail [email protected] od razu mnie wstępnie uprzedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mail [email protected] od razu mnie wstępnie uprzedza.

 

Tak, to jest tak jak drobne ogloszenie w gazecie, nr telefonu i zlote gory, a potem... akwizycja :]

Jestem za tym aby ogloszeniodawca musial podac konkretne namiary na firme, moze byc widoczne tylko dla adminow (?), chociaz adres www powinien byc widoczny dla kazdego.

 

Komentarze do ogloszen - to bedzie spam i pewnie odstraszanie pracodawcow. RK ma racje, nie po to daje sie ogloszenie zeby je komentowano.

 

Osobny watek z limitem postow - to juz jakis lepszy pomysl ale czy dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentowanie ogłoszeń tylko odstraszyłoby potencjalnych pracodawców, a to co napisał max_1989 wydaje mi się dobrym pomysłem, taki limit np tysiaca postów pozwoliłby troszke zawężyć liste userów i pomógł niektórym.

 

ha ha ha.. momencik, tylko zaśmiecę forum żeby mieć 1000 postów...

jeśli nie chcecie żeby szef coś przeczytał, to nie piszcie tego wogóle :)

 

proszę Cię, człowieku.! przejżyj listę userów i zobacz jaki procent nie ma żadnych postów pomimo ze codziennie czytają TO Forum...od kilku lat.

 

długo nie pisałem postów (5 rocznie), bo uznawałem to za niepotrzebne MI. teraz mam więcej czasu. ale czy to znaczy że jestem "niepoważny" np...?

 

a ogłoszenia mogą sobie być zamknięte, czemu nie. jeśli coś kontrowersyjnego tam będzie do komentowania to można założyć wątek o tym, no nie..?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności