Skocz do zawartości

Podstawy interfejsu Maxa


Gość Czarny Lisek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czarny Lisek

Witam

Ten oto prosty tutorial pomoże wam w zapoznaniu się z interfejsem Maxa.

3dmax990.jpg

Poznacie kilka ważnych rzeczy i dowiecie się do czego służą podstawowe ikony.

http://pl.youtube.com/watch?v=4Lr6Hjlq9Ho&feature=PlayList&p=8D56ACF28E67FAA7&index=2

Zapraszam do oglądania

---------------------------------------------------------------------------------------------------

!!!!!Tutorial nie został wykonany przeze mnie!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Żeby móc opisać podstawy maxa nie zabieraj się za opisywanie samego interfejsu. Używasz masę określeń i tak naprawdę przelatujesz przez kolejne buttony poruszając masę nierozwiązanych zagadnień. Przeciętny początkujący pomyśli: "Wharp? wth the hell?"

 

pokazujesz masę rzeczy w krótkim 7 minutowym tutku. do tego w połowie tutoriala o podstawach wstawiasz symmetry i wchodzisz w editable poly. holy crap! poczatkujący zagubi się bo po prostu nie ma pojęcia co to i do czego służy editable poly (btw: czyta się to "editejbl poli" a nie "editable poli")

 

wiem, że ciężko jest w kilku minutach opisać całego maxa ale zdecydowanie źle się za to zabierasz. jesli chcesz pokazać ludziom podstawy 3ds maxa przejdź od stawiania prostych brył, poprzez nawigację na tych bryłach w interfejsie, poprzez prosty lightning i rendering aż do bardziej zaawansowanych funkcji jak modelowanie czy paricle etc.

 

teraz to jeden wielki galimatias z masą określeń i ruchów myszką po ekranie.

 

inicjatywa fajna ale wykonanie już trochę nie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to nie jest tutoral Czarnego Liska poprostu dał tu link do filmiku na yoube

 

co do krytyki to i może masz racje tweety, ale wydaje mi się że i tak dobrze że ktoś zrobił takiego tutka po polsku bo jak na razie to słabo z tutkami wraz z narracją co się dzieje, lepsze to niż nieme tutki gdzie siedzi się i biega wzrokiem za kursorem nie wiedząc zupełnie nic, jeśli masz taką wiedzę jak tutek powinien wyglądać, to powinieneś coś fajnego nagrać i pokazać poziom

 

ja się cieszę z takich jak ten jak dziecko

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpianam się do tego co powiedział tweety - nie można wszystkiego naraz wytłumaczyć, jak robisz linkowanie, to zaraz trzeba by hierachie wytłumaczyć razem z schematic view, jak robisz space warpa, to trzeba by zaraz wytłumaczyć co to są te warpy i że mamy forcy, deflectory, deformery i inne, bo tak ktoś spróbuje podpiąc boxa pod deflector i co ? I w ten sposób lecisz przez cały film: tutorial na podstawy to powinno być tworzenie obiektów, transformacje, wejście w sub-object (editable poly), utworzenie dwóch kluczy z przesunięciem obiektu.

Plus się zależy za czysty głos, minus za rozmiar (lepiej daj w większej rozdziałce i na rapida i jemu podobne zuploaduj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to nie jest tutoral Czarnego Liska poprostu dał tu link do filmiku na yoube

 

co do krytyki to i może masz racje tweety, ale wydaje mi się że i tak dobrze że ktoś zrobił takiego tutka po polsku bo jak na razie to słabo z tutkami wraz z narracją co się dzieje, lepsze to niż nieme tutki gdzie siedzi się i biega wzrokiem za kursorem nie wiedząc zupełnie nic, jeśli masz taką wiedzę jak tutek powinien wyglądać, to powinieneś coś fajnego nagrać i pokazać poziom

 

ja się cieszę z takich jak ten jak dziecko

 

pozdrawiam

 

nie neguję takiej inicjatywy. neguję sposób jej wykonania i przelecenia przez 3ds max tak szybko jak teżewe. z tego wynika więcej pytań niż jest odpowiedzi. każda poruszona funkcja porusza kolejną i nie można mieszać ze sobą tych funkcji. tutorial przydatny ale bardzo mało konkretny co niestety odbije się na masie pytań bez odpowiedzi które zrodzą się w głowie przeciętnego odbiorcy.

 

a co do własnego tutoriala... może i bym nagrał, ale nie w głowie mi szkolenie młodego narybku. tym samym zabijam własną konkurencję :]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a co do własnego tutoriala... może i bym nagrał, ale nie w głowie mi szkolenie młodego narybku. tym samym zabijam własną konkurencję :]

 

pozdrawiam

 

dlatego tak podziwiam KLICKA który zrobił super tutki do zbrush za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarny Lisek
z tego co wiem to nie jest tutoral Czarnego Liska poprostu dał

 

pozdrawiam

 

Dokładnie. To nie jest mój tutek ale i tak chciałem go wam pokazać.

Za jakiś czas jak sprzęt pozwoli to może wykonam malutkiego tutka specjalnie dla was i szczególnie położe niacisk na wasze uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarny Lisek

Hej chwila ... gdzie ja napisałem że to jest mój tutek ?

Jeżeli tak rzeczywiście napisałem to poddaje się bez walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarny Lisek

OK więc " przepraszam Cię autorze tego tutoriala za to że śmiałem Ci go ukraść " - no ulżyło mi już.

Ok dopisałem już co nie co do pierwszego posta nawet wczoraj tylko chyba znowu tego nikt nie zauważył. mniejsza ...

Wracając do mojego tutka to - coś wymyślę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK więc " przepraszam Cię autorze tego tutoriala za to że śmiałem Ci go ukraść " - no ulżyło mi już.

Ok dopisałem już co nie co do pierwszego posta nawet wczoraj tylko chyba znowu tego nikt nie zauważył. mniejsza ...

Wracając do mojego tutka to - coś wymyślę.

 

Pozdrawiam

 

Witam! tego tutka zrobiłem ja chodziło o szybkie przedstawienie prostych i użytecznych funkcji. Dzięki za wszystkie uwagi, sam uważam ze tutek nie jest za bardzo dopracowany, ale na pewno są ludzie którym może sie przydać. Nic się nie stało ze Czarny Lisek umieścił go na forum przecież na youtube jest napisane kto jest autorem. Myślę ze w przyszłości zrobię jeszcze ich kilka. bardziej jasnych, prostszych i z lepsza rozdzielką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kuba1994

Fajny filmik można się troszke dowiedzieć ale tak jak powiedział tweety . Nie ma tam dużo a pozatym dla mnie około 50% z tego nie rozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności